Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen érzés az anyaság?

Milyen érzés az anyaság?

Figyelt kérdés

Milyen érzés anyának lenni?

Ilyennek képzelted várandósan is?

Milyen anyának tartod magad? (miben hibázol, miben vagy jobb, mint gondoltad?)


2012. nov. 21. 15:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Anyának lenni csodálatos és ugyanakkor nehéz is. Az első gyermekénél még mindenki álmodozik, én is azt tettem, de azért nem csalódtam. Mivel én már nagymama vagyok hosszabb távon tudok visszatekinteni. Örömmel látom, hogy a gyerekeimből sikerült családcentrikus, gyerekszerető embereket nevelni. Talán ott hibáztam, hogy amikor iskolások voltak, nem néztem eléggé a körmükre, de így is nagyon jól megállják a helyüket. Olyat nem tudtam találni az emlékeim között, amiben jobb lennék, mint azt feltételeztem.
2012. nov. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Milyen érzés? Nagyon jó, én 27 éves vagyok 2 fiam van 8 éves és egy 4 hónapos.Minden kórnak megvan a maga öröme.Mikor terhes vagy érzed a picurkát odabent de annyira még fel se fogod hogy anya leszel.Kórházba se érzed annyira szülés után,igazából akkor tudatosul benned mikor hazamész a picivel.Eleinte nagyon egyhangú minden ,eszik alszik..de ahogy növekszik az valami csodálatos dolog :-)))).Jó anyának tartom magam,minden szeretetet megkapnak,gondoskodást odafigyelést.Engedékenyebb vagyok,időbeosztásomba jó vagyok :-)
2012. nov. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
23 éves vagyok, egy 3 hetes kislány anyukája. Anyának lenni csodálatos, semmihez sem hasonlítható érzés, de egyben az élet legnehezebb feladata. Remélem, mindent sikerül majd megadnom a kislányomnak! :)
2012. nov. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
22 évesen szültem. Terhesen mindig azon kattogtam, h erre nem is biztos h fel vagyok készülve, mi van ha nem lesz türelmem, bénázni fogok stb. Anyukám öntötte belém a lelket, de igaza volt mindenben. A saját gyerekünkhöz határtalan türelemmel vagyunk. Imádom, a legjobb dolog az életemben, hogy ő megszületett. Elég türelmetlen tipus voltam eddig, így erre a kérdésre h miben vagy jobb,tudok válaszolni. Mióta megvan a fiam, azóta vmi iszonyat jó türelmem van, szinte sosem hoz ki a sodromból, bár azért van rá példa, de közel sem olyan rossz mint régen volt. Hihetetlen jó érzés anyának lenni, de nagyon nehéz is.
2012. nov. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, mindegyik nagyon-nagyon hasznos volt. Többen írjátok, hogy szép, de egyben nagyon nehéz is. A nehézség alatt mit értetek? Fizikailag? Lelkileg?
2012. nov. 21. 18:28
 6/6 anonim ***** válasza:

Mikor anyaságra adod a fejed, úgy döntesz, hogy innentől kezdve a testeden kívül dobog a szíved. :)

Nekem a nehézségek inkább lelki eredetűek, nem fizikai.

1 éves a kisfiam és már most rám nehezedik az érzés, hogy mi lesz, ha már nem leszek mindig mellette? Hogy vajon mindent jól csinálok? Milyen embert nevelek a gyermekemből

Egyedül nevelem őt a születése óta, ő a mindenem, nagyon szeretem őt. Elmondhatatlan milyen érzés anyának lenni. Bár még nem lehet messzemenő következtetéseket levonni egy évből, de jó anyának tartom magam. Szeretem amennyire csak szeretni lehet és azt hiszem, ha ez meg van a többit már könnyebben átvészeli az ember. :)

2012. nov. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!