Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért olyan elmondhatatlan...

Miért olyan elmondhatatlan érzés az anyaság? Valaki megpróbálná mégis?

Figyelt kérdés
2010. márc. 24. 19:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Van gyermeked? Akkor érezned kellene. Elmondani viszont nemtudom - nemtudom pontosan, jol megfogalmazni. De semmivel nem összehasonlithato érzés.
2010. márc. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nincs, de ha minden jól megy, 8 hónap múlva lesz :))
2010. márc. 24. 20:23
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
nem lehet megfogalmazni.egyszerre egy hatalmas adag szeretet,nagy adag aggódás,óriási büszkeség.ezt a hármat összeturmixolva,megfűszerezve nagy adag kitartással és türelemmel megkapjuk ezt a csodás érzést.kívánom,hogy 8 hónap múlva te is átéld,mert ennél nem kell jobb érzés.
2010. márc. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok :) kivánok neked boldog babavárást :) és 8hónap mulva tuti megtapasztalod ezt az érzést. én most várom a másodikat :)
2010. márc. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én nem tapasztaltam meg rögtön a 9 hónap terhesség után, igaz nagy boldogság volt bennem, mikor megszületett, főleg, hogy minden rendben van vele, de szinte alig tudtam elhinni, hogy úristen gyerekünk van...aztán minden nap más lett, más érzések, más élmények. Ami biztos, hogy ez egy másik élet, össze sem tudom hasonlítani az előző életemmel. Egy feltétel nélküli szeretet, amit még senki iránt nem éreztünk, ez a legnagyobb pozitívum, nameg ami más, hogy az első pár évben főként, a gyerektől függ minden, ami sokszor nehéz, főleg nekünk, mert mi külföldön élünk, és nagyszülők csak látogatóba jönnek, meg mi is haza. Azért meg, hogy szórakozni menjünk nem hívunk babysittert, inkább lemondunk sokmindenről, azaz amit nem tehetünk meg 3asban, mert épp elég akkor a babysitter, amikor dolgoznunk kell. Most 2 éves a kislányunk, és talán most kezdődik a legszebb időszak, mert már annyira édes, és ő is ki tudja mutatni a szeretetét és ragaszkodását, és minden nappal okosabb lesz, mutat valami újat.
2010. márc. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Gratulálok a babához!

Én még fel sem fogtam! :) Fél éves lesz a kislányom, hihetetlen hogy szalad az idő!!! Még csak most született.


Nem tudom pontosan szavakba önteni, de megpróbálom körülírni Neked. (Kicsit hosszú lett, bocsi ha nem egészen ilyenre gondoltál)

Csak ülök és nézem, olyan hihetetlen, hogy egy ilyen csodálatos kisember az én pocakomban nőtt, fejlődött ilyen gyönyörű, egészséges kislánnyá. Az első pillanat mikor megláttam, leírhatatlan, a világ legszebb érzése! Császárom volt, farfekvés miatt, mikor odahozták megmutatni, megpuszilgatni, csak úgy folytak a könnyeim, meleg, finom puha bőr, én meg csak annyit mondtam, "Isten hozott a Világon Kislányom!" és folytak a könnyeim.

Az első pillanatok, mikor azt sem tudtam hogy fogjam meg, hogy pelenkázzam.... de tényleg, jön magától. Az az érzés, hogy 100%-osan rád van utalva, rettentő nagy felelősséggel jár, de csodás látni, ahogy fejlődik. Ha nyűgös, ha sír, azt lesni, hogy most épp mi a baja, mikor fáradt vagyok, kimerült, akkor is csak nézem, és egyfolytában csodálom, és csodálkozom, hogy Ő az Én Kislányom! Az az érzés, amikor felébred és Te odalépsz hozzá, egyből vigyorog teli szájjal, magyaráz, nevet Rád, egyből minden gond elszáll. A büszkeség, amikor először tartja a fejét, nyúl a játéka után, aztán már fordul hasról majd hátról a hasára, csak úgy repdesek. Mikor nyűgös és attól rettegek hogy nem beteg-e, és te jó ég mi lesz ha igen, ha megfázott, lázas (még nem volt szerencsére) az aggódás Érte, vagy ha fáj a pocakja és látom hogy szenved és nem tudok már hogy segíteni Neki, csak fogom, ölelem, hátha jobb lesz. Az aggodalom amiatt, hogy mindent jól csinálok-e? Jó-e Neki és ha valamit elszúrok? Vagy rosszul csinálok? Kész para. Ha elaludt este, még mielőtt én is lefekszem megnézem be van-e takarva, alszik-e, minden rendben van-e és miután én is lefeküdtem, már várom hogy reggel újra lássam és újra rám nevessen és egyből jól indul a nap!

Persze vannak nehéz napok, amikor nem alszik, nyűgös, fáradt és már Te is az vagy és még csak most kezdődik a fogzás, mi lesz később....

Az anyaság egy 24 órás készenléti állapot.

A sok apróság összegyűlik, nem lehet igazából leírni, egy mérhetetlen nagy szeretet. :)


Boldog babavárást kívánok! (L)

2010. márc. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!