Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mindig szoktatok tízóraizni...

Ti mindig szoktatok tízóraizni 1 éves babátokkal? Mit adtok neki?

Figyelt kérdés

1 évesek, 9 kg körüli a súlyuk. ikrek.

8-kor kb 180 ml tápszert vagy babatejet kapnak, 10 órakor jönne a tízórai, 12-12:30 körül meg az ebéd. Nem sok ez így? Délután 4-4:30 körül uzsi, 7 óra fele meg vacsi+tápszer.



2012. nov. 23. 10:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem szoktam neki tízórait adni, mert az én fiamnak az már sok lenne, borulna az egész jól kialakított napirendünk.

8-kor kel akkor cicizés, 9-10 között reggeli (szendvics, rántotta, bundáskenyér, főtt tojás + tehéntej), utána 1 - 2 között ebéd (amit mi eszünk), majd 4-5 között uzsonna (túrókrém, joghurt + adnék neki gyümölcsöt is, de 2 hónapja nem hajlandó enni gyümit :( + ebéd után cici ), majd 7-7:30 között vacsi, általában az ami az ebéd is volt + esti cici.

14 hónapos, de nagyjából 1 éves korától ezeket eszi.

2012. nov. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

természetesen az uzsonna után nem cicizik, hanem reggel, ebéd után, és este.

Utolsó voltam

2012. nov. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én szoktam adni tízórait neki, egy kis gyümölcsöt bármikor szívesen megeszik, vagy egy natúr joghurtot. Erre van szoktatva, működik is. Máshogy nem férne bele a gyümölcs a napba.
2012. nov. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jó ötletek,köszönöm. Eddig nem mertem ilyen szinten tojást adni nekik, de szépen lassan bevezetem a fehérjét is, eddig csak sárgáját kaptak.
2012. nov. 23. 13:23
 5/5 anonim ***** válasza:
14 hónapos a fiam és a tízórai nálunk is sokszor kimarad. Reggel tápszert kap és 8 körül megreggelizik (padlizsánkrém, tojáskrém, rántotta, zakuszka, vajas kenyér, túró, Cserpes sajtkrém és hasonlók). Ha kevesebbet eszik reggelire, akkor 10 körül egy kis gyümölcs belefér, de általában jó az étvágya reggel, szóval a tízórai gyakran elmarad. Viszont korán ebédelünk (negyed v. fél 12), és korán uzsonnázunk (3-fél4 körül). A vacsi féll7-7 körül van nálunk is, a tápszert pedig közvetlenül lefekvés előtt kapja. Gyümölcsöt általában uzsonnára adok neki, ill. főétkezés után. Nem gondolom, hogy a tízórai hiányozna neki, mert amúgy is elég sokat eszik és nem telik el sok idő az étkezések között.
2012. nov. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!