Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mióta hazajöttünk a kórházból...

Mióta hazajöttünk a kórházból nem tudok aludni mindig a kisfiamat lesem aki 9 napos, nehogy valami baja legyen?

Figyelt kérdés

például ez a rettegett bölcsőhalál..

vagy az hogy éjjel megetetem,büfiztetem sokat, oldalra fordítom és úgy teszem le aludni,de félek hogy mégis jön később büfi és megfullad benne amire mi nem ébredünk fel.


hogy tereljem el ezeket a kínzó gondolatokat,????????



2012. nov. 23. 21:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
légzésfigyelő esetleg?nekem nagy megnyugvás és egyszer már kellett is.
2012. nov. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%

tök jól bírod. :)

Nekem ez 7 nap volt, annak ellenére, hogy az első héten 2x is riasztott a légzésfigyelő. Totálisan kifáradtam.

nekem sokat jelentett, hogy az első 2 hónapban apa is velünk aludt.

Szerintem ezzel mindenki így van, előbb-utóbb megszokod az új helyzetet és tudsz majd pihenni is.

2012. nov. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Légzésfigyelő! Nagyon megnyugtató, hogy villog a fény rajta! Ne izgulj, megszokod majd a helyzetet. Próbálj pihenni és nem izgulni, mert az a tejed kárára megy!
2012. nov. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

Ne is mondd!!!! :)

Az első hetekben mikor éjszaka végre lefeküdtem, az ágyból még tovább néztem, hogy a légzésfigyelőn villog a zöld fény, ahogy veszi a levegőt, nem mertem lehunyni a szemem, mindig abba az irányban aludtam, hogy ha kinyitom a szemem, lássam, hogy minden OK. :)

Most már csak mosolygok magamon, de én is nagyon féltettem, a picim...persze még most is, de már 8 hónapos nagylány. De meg fogod szokni, ne aggódj! :)


És gondolj arra, hogy mindig lesz valami, ami miatt aggódsz. Nálunk például ugye, hogy már jön-megy a babám, minden este azon gondolkodom, hogy ugye nem szedett össze valami olyasmit a lakásban, és csócsálta meg, amit nem szabadott volna, árthatna neki... Persze minden el van zárva, de olyan kis mocskok, mindig meglep, hogy miket talál :)

Szóval ez csak a kezdet :)

De megszokja az ember, ne aggódj! :)

Egy légzésfigyelőt azért szerintem is szerezz, bérelni is lehet, ha arról van szó...


Jó babázást!

2012. nov. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
Erre van a légzésfigyelő.
2012. nov. 24. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%
Van légzésfigyelőd? Ha nincs, szerintem is bérelj egyet, amíg egy kicsit jobban hozzászoksz az új helyzethez. Ilyenkor még rendesen fel van borulva az ember hormonháztartása, és talán másképp is reagál bizonyos dolgokra. Szerintem ezen mindenki átmegy. De nézd meg, hogy hányan nőttünk fel, és légzésfigyelő nélkül.Szóval no para!!!! Elmúlik!Ezen a legtöbbünk átmegy! Mi pl. amikor hazajöttünk, a kórházból, ugye a védőnő tanácsára, 2 óránként etettük. Apa is mindig felkelt, és átjött velem a gyerekszobába, holott ugye én szoptattam, de segített amiben tudott. Csak az járt a fejemben, hogy fáradt vagyok, parázok hogy alszik, ha felébresztettem, ordított, és egyébként is milyen mazohista az anyám, hogy 4 gyereket szült. Aztán a második héten, már annyira kimerültünk, hogy elaludtunk, egyszerűen beájultunk. Reggel kipihenten egy nagyot nyújtóztam, és hirtelen bevillant hogy "Úristen, mi van a gyerekkel" Futottam, kb. 8 méterre lévő gyerekszobáig! Annyira lihegtem, mintha a maratont futottam volna le. De a kicsi békésen szuszogott! Elmeséltem a szülészorvosnak aki jól kiröhögött, hogy lazítsak már, minek ébreszgetem 2 óránként meg állok őrt a kiságyánál, azért ordít, mert piszkálom folyamatosan. Ma már 13 hónapos, 2 hetes korától átalussza az éjszakát, éjszaka apa szokta betakarni, mert ha én megyek be, mintha azonnal ráérezne! Szóval tudom, hogy most még nehéz, de próbálj meg lazítani.
2012. nov. 24. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%
Még hozzátennék annyit, hogy munkám során házkutatni voltam egy hááát finoman szólva a társadalimi létra alján lévő családnál, és a vele egy háztartásban lévő kiterjedt rokonságánál! :-P Volt a szobában az egyik ágyon egy nagy dunyha, összegyűrve megemeltem, csak hogy benézzek alá, nincs e elrejtve valami. Ekkor rámszólt, az egyik asszony, hogy tessék vigyázni nehogy a baba kizuhanjon. És nem hittem el, de kajakra egy néhány napos gyerek ott szuszogott! Szóval akkor azért úgy megálltam, és elgondolkodtam, hogy nemhogy légzésfigyelő, de csoda, hogy az a gyerek nem fulladt meg.Hallod ezeknél nemhogy para nem volt, de még a szikrája sem. Csak azért meséltem el, mert azóta is megmosolygom a saját pánikolásomat. :-D
2012. nov. 24. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%

Érdekes amikor nagyon pici volt a fiam akkor nem pánikoltam ilyeneken, az éjszakák nagy részében szopizott.

Egyszer volt egy rémes éjszakám, amikor szoptatás közben elaludtam, a férjem meg az alvó kicsit áttette a helyére. Alig 2hetes volt a kicsi. Rosszul aludtam, és a kispárnám valahogy a hasam alá került, és arra riadtam, hogy távoli babanyöszörgés, de valami nyom, plusz ráfordultam, és csend van, azt hittem ráfeküdtem a babára, ahogy felugrottam le is esett a párna, én meg majdnem összeomlottam. Vagy 1,5percig szenvedtem, mire felfogtam, hogy a fiam édesen alszik, én meg a párnán aggódok.

Aztán egyszer 7 hónaposan egy éjszaka erejéig nem kelt a fiam, akkor reggel pánikoltam be, hogy jézusom mi van a gyerekkel, aki édesen aludt az ágyában.


Tegyél be egy légzésfigyelőt a kicsihez, ha teheted feküdj hozzá közel, hogy bármi neszre azonnal tudj reagálni.

2012. nov. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat a kiságya ott van közvetlen mellettem

ezt a légzésfigyelőt beszerzem szerintem

2012. nov. 24. 10:40
 10/12 anonim ***** válasza:

4. vagyok

Én is jártam úgy, ahogy a 8. válaszoló írta...az első átaludt éjszaka :)))

Felébredtem, láttam, hogy már világos van, és totál beparáztam, hogy jézusom, él még a gyerek?! Odanéztem gyorsan a légzésfigyelőre, az persze villogott, hogy lélegzik a pici... Úgyhogy ilyenek vannak...bele kell szokni :)))

2012. nov. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!