Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan előzhetném meg a...

Hogyan előzhetném meg a balesetet abból adódóan, hogy babám folyamatosan felmászik fotelekbe, ágyakra, sőt, még székre is?

Figyelt kérdés
Ma reggel mászott fel először a fotelba.Kimentem a konyhába reggelit csinálni, mikor benéztem a szobába látom, hogy a fotelba ácsorog,pontosabban a karfán...Letettem a földre, majd a következő próbálkozása majdnem rosszul sült el, a levegőbe kaptam el.Azóta is egész délelőtt mindenhova felmászik, még a konyhaszékekre is, félek, hogy baja lesz, hiszen nem tudok minden pillanatban mellette lenni.
2012. nov. 24. 10:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Dettó. Akkorákat esett néha, hogy csodálom, nem törte össze magát. 1 éves, de néha még most is hülyeségeket csinál. Szerintem ezt az időszakot túl kell élni. Majd leszokik róla, ill. biztosabban fog majd közlekedni, tudja majd (nagyjából) hogy mit szabad, és mit nem. Próbáld vele megértetni, hogy veszélyes amit csinál. Nyugodtan szidd le, valamennyire megérti. Persze módjával :)
2012. nov. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én azelőtt tanítottam lemászni, hogy fel tudott volna egyedül menni az ágyra. Ha látod, hogy lefele tekinget, hasrafordítod, és a lábát forgatod az ágy széle fele, hogy a lába érjen először földet. Ilyenkor mondd is neki, hogy "hátrafele"!

Ezt nagyon sokszor ismételjétek, előbb-utóbb tudni fogja, hogy így kell lemászni.

Nálunk működött a dolog, nem esett le a ágyról.

2012. nov. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi Mindegyőtöknek!

Megtanítom neki majd, mindig meg fogom mutatni, bár inkább a véletlen leesésektől félek, nincsen veszélyérzete....

2012. nov. 24. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!