Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Korai lenne még az elválasztás...

Korai lenne még az elválasztás? Szívem szerint már nem szoptatnék tovább!

Figyelt kérdés

Kisfiam most lesz 10 hónapos és még szopizik. Elég kellemetlen már,leginkább fájdalmas.Utoljára születése utáni 2 hónapban fájt ennyire,azt hittem akkor megzavarodok.

Nem szeretnék még egyszer idáig jutni.

Úgy gondoltam,hogy 11-12 hónapos koráig szoptatnám,utána már nem.

Ahogy őt ismerem,igényelné tovább is.

Akik ilyen korban választották el gyermeküket,nekik mik voltak a tapasztalataik?Mennyire nehéz-könnyű?Hogyan csinálták?Kell utána még valamilyen tápszert/pótlást adni?

Első babás anyuka


2012. nov. 24. 22:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%
Már 6 hónaposan elválasztottam,majd utána tápszert evett.
2012. nov. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem minél tovább vársz az elválasztással, annál nehezebb lesz. Az én kislányom 8 hónapos, már csak reggel szopizik, de én úgy veszem észre, hogy fel se tűnne neki, ha reggel is csak tápszert kapna...

Egyébként igen, kell akkor valami tápszer, mert napi 500 ml tejalapú tápláléknak meg kell lenni még neki...

Nem tudom most mennyit szopizik naponta, de fokozatosan próbáld csökkenteni a szopik számát, majd elhagyni...

Reméljük elfogadja majd a tápszert...

2012. nov. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Már csak este szopizik,mindent eszik.Napközben már csak cicizni szokott,elalvás előtt.De van,hogy azt is elfelejti és el tudom altatni anélkül.

Tápszerből eddig amit próbáltunk,nem fogadta el (3 féle).Ezért is tartok tőle,hogy mi lesz,ha nem fog szopizni.

:(

2012. nov. 24. 22:22
 4/12 anonim ***** válasza:
40%

Milyet próbáltatok?

Csak mert 9 hónapos kortól már vannak ízesített tápszerek is, lehet, az jobban tetszene neki, mert nem "tejcsi utánzat", hanem teljesen más jellegű...

2012. nov. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
26%
2. voltam egyébként
2012. nov. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Amiket próbáltunk: Milumil,Beba és a 3-ra már nem emlékszem,de mindegyiket sugárban köpte ki.

Tejpépeket viszont nagyon szereti,abból is a Nestle Alete-t.Ezt imádja.

2012. nov. 24. 22:37
 7/12 anonim ***** válasza:
45%
Humana Baby Fit+-t próbáld meg! Igaz, antireflux tápszer, tehát sűrűbb valamivel, de finom banános, újszülöttkortól adható, az én kisfiam csak ezt fogadta el. Ja, és harmad annyiba kerül, mint a Beba!
2012. nov. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
12%
Már nyugodtan elválaszthatod, nicns már szüksége rá.
2012. nov. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem nyugodtan válaszd el,könnyebb is ha nem húzod sokáig.Úgy gondolom max 1 éves korig jó a babát szoptatni,és az a legjobb ha legkésőbb akkor választják el,végülis egy 1 éves már mindent ehet szinte.Ha 1 évesen választod el szerintem nem is kell tápszer jöhet a tej.
2012. nov. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem korai lenne még az elválasztás, ha ő igényli a cicit (ha nem, akkor az más helyzet), de a WHO pl 12 hónapos korig ajánlja a szoptatást minimum, nyilván nem véletlenül.
2012. nov. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!