Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit szólnátok hozzá ha a...

Ti mit szólnátok hozzá ha a legjobb barátnőtök ugyanazt a nevet szeretné adni a babájának mint a saját gyermekedé?

Figyelt kérdés
Még nem döntötte el tutira, de olyan előnevük van ( az is egy keresztnév ) hogy nagyon kevés név illik hozzá, és nem is akar túl extra nevet. Igaz csak a Becenevük lenne ugyanaz enyém Márton ő Marcellt szeretne, de úgyis csak Marcinak hívjuk őket. Az a fura hogy nem engem zavar ez inkább őt. Azt meg nem akarom, hogy ezért ne olyat válasszanak ami tetszik nekik. Szerintetek rábeszéljem vagy lebeszéljem. A baba nemsokãra megszületik.
2012. nov. 25. 15:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmit miért ne lehetne ugyan az, nem testvérek lesznek.
2012. nov. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Tök mindegy, nem lesznek összenőve.
2012. nov. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 kíváncsicska ***** válasza:
61%
Ne tegyél semmit.Nincs jogod beleszólni.Nálunk a húgom és az én lányom között 5 hét van.1 betű eltérés van a gyerekek neve között,Kira és Mira.Én sem beszéltem le.Milyen alapon?Az az ő gyereke neki az a név tetszik nekem meg ez.Ennyi a történet
2012. nov. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én örülnék neki:-)

Annak is ha végre babát várna .-)

2012. nov. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmit. Nem értem, miért baj ez. Egy csomószor van olyan, hogy egy társaságban több embernek ugyanaz a neve. Meg aztán az is előfordulhat, hogy 5 éve múlva már nem fogtok találkozgatni, de összeismerkedtek valakivel, akinek a fia szintén Marci...

A helyedben én mondanék véleményt. Ha kérdezi, akkor megmondanám, hogy az ő döntése, és hogy engem nem zavarna.

2012. nov. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Nem nagy ügy. Átlagos nevet választottatok, számolnotok kellett azzal, h esetleg több gyerek is viselni fogja. Amúgy meg honnan tudod, h a bnőd nem fog ragaszkodni a Marcell névhez, így becézés nélkül? Nem mindenkinek tetszik a Marci.
2012. nov. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekünk van egy házaspár barátunk egy évvel utánunk házasodtak össze. Nekünk nem sikerült a baba egyböl, nekik igen. Mikor terhes latt a csajszi megkérdezték tölünk, hogyha nekem kisfiam lenne , hogy hívnák. Én mondtam, hogy , hogy. Erre mikor kiderült, hogy kisfiuk lesz megkérdztek engem, hogy nem-e haragudnék, ha így hívnák a kisfiukat? Én akkor azt mondtam, hogy egyálltalán nem , mert ki tudja nekünk lesz - egyálltalán valaha. Nkünk is lett hálistennek. És ugyanugy hívják a gyerekeinket. Én akartam más nevet keresni de nemtaláltam szebbet Ádámnál. Kiskoromban eldöntöttem ezt.
2012. nov. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem már régóta tetszett az Ádám név, ezért ezt szerettem volna adni a kisfiamnak mindenképp. A sógorom nevelt kisfiának is ez a neve és ők meg is voltak kicsit sértődve, de engem nem érdekelt, nehogy már azért ne adhassam azt a nevet, amit szeretnék, mert az ő gyereküknek is az a neve és mert nekik nem tetszik a dolog.
2012. nov. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
hát köszi a válaszokat azt hittem többeket zavarna az ilyesmi:) nálunk nincs az az isten ami miatt összevesznénk mi már pelusban is együtt játszottunk, és ha már ő is babázik majd, akkor tuti hogy nagyon gyakran leszünk együtt babástól. Nem engem zavar mondom, inkább őt, és szeretném ha valahogy meggyőzhetném , hogy csakis maga miatt válasszon egy nevet, de ő is annyira tekintettel akar lenni rám. Pedig míg nem volt terhes azt mondta nem is foglalkozott soha vele, hogy milyen fiúnév tetszik neki igazán, úgymond most jött rá erre hogy neki is ez a favorit:)
2012. nov. 25. 23:59
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm kislánya Renáta, az enyém pár hónappal fiatalabb, de nálunk is Renáta lett. Nincs ebben semmi, nem zavar senkit.
2012. nov. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!