Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 22 hónapos kisgyerekkel...

22 hónapos kisgyerekkel mennétek temetésre?

Figyelt kérdés

Apósomat temetjük pár nap múlva, és úgy tűnik, nem lesz, akire hagyjam a kisfiunkat. Aki lenne, az szintén a temetésen lesz.

Férjem szerint ő majd hamarabb megy, mi pedig utána, és ha úgy látjuk, hogy olyan a helyzet, akkor mi a kicsivel eljövünk. De nem tudom, hogy egyáltalán milyen hatással lesz a gyerekre maga a temetés, a gyászoló, síró emberek látványa. Másfelől pedig egy örökmozgó a fiatalúr, akinek be nem áll a szája, folyton beszél, hacsak nincs éppen megszeppenve... tartok attól is, hogy ő nyilvánul majd kegyeletsértőn esetleg. Viszont az is elképzelhetetlen, hogy ne legyek ott a férjem édesapjának a temetésén, még ha nem is volt igazán szoros a kapcsolatunk az apóssal (sem a férjemnek az apjával).

Ti mit tennétek?


2012. nov. 25. 15:28
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Én elvinném, ezt csak most divat, hogy a gyereket zárjuk ki a temetésről. Talán álljatok egy kicsit messzebb meg a sírtól.
2012. nov. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vinném, mert megzavarná a gyászolókat. A gyerek nevet, futkos, mondhatnám "kegyeletsértő", ahogy te is írod. Maradj otthon vele, aztán majd később meglátogatod te is apósod sírját.
2012. nov. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

Szia !

Először is őszinte részvétem , mi 1 hónapja temettük , az férjem anyukájának a tesóját akivel nagyon szoros volt a férjemnek a kapcsolata ! És akkor a lányom 20 hós ! Mi elmentünk , de babakocsival , és jól betakargattam , megpróbáltam , kint maradni vele , hisz nem akartam , hogy valami maradandó legyen benne ! Mikor elindult a menet , én a sor végén maradtam , és a sorba se mentem be !

2012. nov. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem divat vagy nemdivat kérdése, szerintem.

Én sem vinném, mégis minek? Gondolod, hogy ott fog végig állni, csendben? Ezer kérdése lesz, nem fogja érteni kik ezek az emberek, miért sírnak. Meg is ijedhet.

Majd kimész az apósod sírjához kédőbb, biztos vagyok benne, hogy nem fogja számonkérni miért nem voltál a temetésén:/

2012. nov. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem divat kérdése. Egy pici gyerek nem oda való. Ő még nem tudja, hogy kell ilyen helyen viselkedni, és ha tudná, akkor sem biztos, hogy tudná kontrollálni. Másrészt szerintem téged is zavarna, hogy a gyászodban a fiad nevetgél, szaladgál. És szerintem sem lenne rá pozitív hatással ha egy rakás síró, szomorú emberrel találkozna (plusz te, aki vele vagy, te is az lennél).


Nincs senki, akire bízhatnád? Szomszéd? Ismerős, megbízható tinédzser?

Ha minden kötél szakad, én keresnék egy bébiszittert. Vagy ha tényleg semmi nem jön össze, akkor nem mennék a temetésre.

2012. nov. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp nem vinném. Amúgy régen sem volt divat. Engem sem vittek el 4 évesen a nagymamám temetésére, pedig az közel 30 éve volt.
2012. nov. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy a temetési szertartás kezdete előtt egy negyed órával kimegyünk a kicsivel (apa már ott lesz), és letesszük az 1-1 szál virágunkat. Amikor elkezdődik maga a szertartás (hamvasztották, nem koporsós temetés), akkor szépen hazajövünk, természetesen Apa és a nagyobbik gyermekünk (ő már tizenhárom éves) pedig marad. Így ott leszünk, lerójuk a kegyeletünket, de mégsem zavarjuk meg az egészet, azt hiszem...
2012. nov. 25. 17:35
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi tavaly temettük a férjem nagymamáját. A fiam akkor fél éves volt -öt elvittük-, a mostoha lányom 7 éves - öt nem vittük. A mostoha lányom 5-6 évesen volt temetésen, és nagyon megviselte.

Nem tudom, hogy egy 2 éves gyerek mennyit ért meg belöle már. Meg mennyire fog rajta unatkozni. Èn lehet, hogy inkább kihagynám.

2012. nov. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!