Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres kiegészítés kérdés?

Tápszeres kiegészítés kérdés?

Figyelt kérdés
Szeretném szoptatni a babám,ameddig csak tudom. A baj csak az,hogy estére annyira megcsappan a tejem,hogy a babám 5-től 10-11-ig szinte egyfolytában a cicimen lóg,kb fél órás-órás szünetekkel. Már teljesen ki vagyok készülve és bármennyire nem szeretném,azt hiszem a tápszer lenne a legjobb megoldás. Napközbenben tejet kapna,estére viszont tápot. Viszont nagyon félek,mert így is nehezen kakil,mi lenne még tápszerrel? Nem tudom mi tévő legyek?! Esetleg valaki hasonló cipőben? 7 hetes baba anyukája
2012. nov. 27. 13:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Bár a lányom nem kakil nehezen,de adj neki kamilla teát.Lehet segit neki.
2012. nov. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azt tudnod kell, hogy minden mennyiség, amit a baba nem a melledből "nyer ki", azt a jelzést küldi a kisagynak, hogy nincs szükség annyi tejre, vissza lehet venni a termelést. Tehát még kevesebb tejhez vezet.

A kicsid most valószínűleg növekedési ugrásban van, ezért tölt annyi időt a melleden. Így szaporítja magának a tejet:). Hiszen minél több inger éri a melledet, minél több ürül, annál inkább készteted a mirigyeket tejtermelésre.

Tars még ki kicsit, nagyon valószínű, hogy ha még pár napig szlpen sűrűn szopizik a Kicsid, akkor meg fog növekedni a mennyiség:).

E mellett ne felejtsd, hogy neki a szopás nem csak enni- és innivaló, hanem testközelség, megnyugvás, biztonságérzet is:).

Amit tehetsz, hogy Te könnyebben bírd:

-amikor alszik, aludj Te is!

-bújjatok össze meztelen testfelülettel, hiszen ekkor is termelődik oxitocin, aminek fontos szerepe van a tejtermelésban!

-próbáld ki a hordozást, ezzel megadhatod neki a testközelséget, lehet, hogy így kevesebben lenne mellen, hiszen konkrét szopi nélkül is élvezhetné a közelségedet

-ha bizonyos, hogy nem "csak"a komfortszopizás miatt van ilyen sokat mellen, akkor próbálj fejni, ezzel is növelheted a mennyiséget.

2012. nov. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tanácsokat! Ki fogok próbálni mindent :) a hordozón már gondolkodom egy ideje,mert mostanában sehogy sem jó neki,csak ha állok és úgy fogom. Ahogy leülök elkezd sírni. Gondolhatjátok mennyire jó így nekem.. :) azért gondoltam,hogy kevés a tej,mert szívja és nem nyel,de akkor ezek szerint ilyenkor csak játszik. Most vettem ilyen teát,ami serkenti a tejtermelést,de ha van még valami tuti tippetek erre,azt szívesen fogadom. Nagyon nem szeretném tápszerezni,csak ha tényleg nincs más megoldás.
2012. nov. 27. 14:09
 4/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Ha egész nap jól lakik szopival,akkor tuti van tejed,nem fogy el az estére szerintem.Bár én sajnos nem tudom szoptatni,mármint hogy azzal táplálni,mert a kórházban az utolsó nap tanitották meg a szoptatást,addigra meg elapadt már a tejem,mert nem tudtam etetni őt rendesen a véres mellbimbó miatt,meg nem tudta rendesen bekapni (illetve én beadni jól a szájába).Hát én fejtem,szoptattam őt és ittam a szopisteát és semmit nem ért sajnos igy már nem szenvedek vele.Néha (2-3naponta) cicizik,mikor nagyon nyügös már de nem akarom még hogy aludjon este és ennyi.Helyedben én se adnék tápot neki,ha csak estére kéne.Napközbeni szopik után fejj le max tejet és akkor üvegből elöbb megeszi este,nem kell órénként fél órát szopiztatnod...
2012. nov. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

7 hónapig csinálta ezt a kislányom. Délután sehova nem tudtam mozdulni, mert egyfolytában szopizni akart. Persze a védőnő azt mondta, hogy majd jobb lesz, növekedési ugrás stb. Nem lett jobb. Amikor kiborultam, kb. 1 hónapba 1x, adtam neki tápszert, amit szívesen meg is evett. A védőnő minden egyes alkalommal rosszallóan jegyezte meg, hogy ez így nem lesz jó. Az orvos helyesnek tartotta. De a baba szemmel láthatólag jól lakott.


Most 7 hónapos és átfordult teljesen, éppen a szopisztrájkot tartja, úgyhogy eszi a tápszert lelkesen a gyümölcs és a főzelék mellett. A védőnő most is azt mondja, hogy vissza kell erőltetni a szopásra.


Már nem fogom. Kövezzetek meg, de megkönnyebbülés és szabadnak érzem magam.


És a baba is jól érzi magát, nem utolsó sorban.


Én a helyedben adnék neki estére tápszert, mert nálunk az éjszaka is óránként kelt az 5. hónaptól.


Most, hogy kapja a tápszert 1x kel éjszaka, eszik és alszik tovább. Este 8-tól reggel 6-7-ig.

2012. dec. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!