Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Help! Extrém rossz alvó baba...

Help! Extrém rossz alvó baba vagy én vagyok alkalmi 0 anya!?

Figyelt kérdés

Kisfiam 7 hetes és extrém rosszul alszik. A helyzet a következő: este fél 10-10 körül szokott elaludni cicin, fél 1 és fél 2 között kel, eszik, aztán alszik tovább. Aztán kel 3 óra körül, megint eszik és jó esetben alszik tovább, rossz esetben minimum 1 órát ébren van. Nem sír, nézelődik, de igényli a törődést, néha szív a cicin, ringatni kell. Ha elalszik, akkor is kel fél 5 körül pocifájás, pukik miatt. Ha szerencsém van, 6 óra körül még le tudom rakni aludni egy másfél-2 órára. Délelőtt abszolút nem hajlandó aludni, max a pihenőszékében szundikál, sziesztázik, de ha megmozdítom, hogy betegyem az ágyába, azonnal felébred. 1 óra körül eddig le tudtam tenni aludni és 1 evés megszakítással aludt délután 5-6 óráig, (ez tegnap óta nem megy, ma is fél 3kor aludt el, és negyed 5-kor már ébren volt) aztán az esti cicizésig megint ébren van. Ez összesen, jó indulattal is csak 10-12 óra alvás, ha az 5 perces szundikat nem számolom. Én már hulla vagyok és ötletem sincs, hogy mivel próbálkozhatnék még! Ami nem vált be: berakom a kiságyba és elalszik, cicin elalszik (napközben), ringatás, éneklés, kendőben hordozás, hajszárítózás, hintáztatás. Pedig látom rajta, hogy álmos. Ha el is alszik, 5 perc múlva már sír.

Sajnos nagyon sok levegőt nyel, sokszor fáj a pocija. Már arra is próbáltunk kb. mindent, ami létezik. Talán már enyhül a hasfájás, de a hajnali az mindig menetrendszerűen jön!

Van egy Lányom is, aki már 2 éves elmúlt, ő is extrém rossz alvó volt, de akkor itt volt Apa segítségnek. Apa most is itt van, de ugye mostmár 2 csemeténk van:o)

Ha valakinek van esetleg valami mentő ötlete, kérem ossza meg velem, mert félek, hogy így a nagy fáradtság a Fiam és a tejem kárára megy!


2012. nov. 26. 17:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
22%

Elfogod rontani a babádat. Ne hagyd a cicin, ha már elalszik. Tedd be az ágyába. Ha felébred, akkor ne menj be hozzá, hagyd hogy egyedül elaludjon.Csak akkor menj be, ha nagyon sír és meg kell nyugtatni. De akkor se szoptasd és ne is vedd ki az ágyából. Simogasd meg, halkan beszélj hozzá, az elég.

Ettől még nem vagy rossz anya.

2012. nov. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%

Vegyetek egy elektromos hintát, nekünk az vált be. Az elringatta, miután elaludt benne, még hagytam fél órát abban aludni, majd úgy tettem az ágyába, akkor annyira mélyen aludt, nem

Kelt fel, na meg cumit adtunk neki. Hasfájásra infacol, espumisan felváltva.

Vagy, told az ágyad mellé a kiságyat, aminek az egyik oldala nyitott, szoptasd fekve, majd miután be aludt cicin, nem kell meg sem mozdítani a gyereket, mert már a kiságyban van!!

2012. nov. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 gabszem ***** válasza:
17%
Nem lehet, hogy kevés a tejed és nem lakik jól?
2012. nov. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig úgy tekertem rá a takaróját (pólyaszerűen), hogy kevés legyen a mozgástere. Éjszaka meg velem aludt 3 hónapos koráig. Most 6 hónaposak leszünk, és szépen alszik a kiságyában, anyatejes.
2012. nov. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

a bebugyolálást próbáld ki, mert sokszor az ébreszti meg őket ,hogy reflexszerűen rándul egyet-egyet és annyi is a pihinek :S szóval egy próbát megér, hátha nem kelti fel magát.

írod, hogy igényi éjjel a törődést , de minimalizáld a jelenlétedet. fény lehetőleg nuku (giga-kakinál mondjuk muszáj valami pilács, de a lehető legkisebb), ne beszélgess vele, ha felveszed is inkább ülj le vele és ne járkálva ringasd. Most még kicsi, de hamar rákapnak ám a jóra aztán lehet szenvedi az átszoktatással...

ha a pihiszékben elszunnyad hagyd ott, ennyi nem árt meg neki ne bolygasd az átpakolással.

ha az időjárás engedi, minél többet legyen levegőn, az elpunnyasztja őket. De tarts időrendet, hogy pl séta után egyből ebéd és aztán azonnal leteszed aludni, vagy találj lehetőleg egy fix időpontot a levegőzésre. Délután is vidd ki ha be tudod illeszteni a napotokba!

megpróbálhatod az éjjeli evéseket kitolni úgy ,hogy kifejed a tej elejét hogy egyből a laktatóbb hátsót szopja, hátha tovább alszik tőle. ha ugyanúgy ébred és pár korty után elég neki akkor fogod tudni ,hogy ez szomjúság miatti ébredés volt. valaki írta, hogy lehet kevés a tejed, én ezt nem tartom valószínűnek, mert akkor nem aludna nyugisan fél 10-től kb 1-ig... ha éhes akkor nincs el ilyen szépen, hanem nyugtalan, sírós, érezhetően nyűglődik stb...

az éjjeli etetés után is próbáld meg kibüfizteni jó alaposan! ki kell tapasztalni, hogy milyen mozdulat válik be nála, a harmadikom volt a legbénább evő, vele nehezen ment és sokat szenvedett a bennszorult levegőktől, mire rájöttem, hogy mit kell csinálni, hogy ne keljen egy óra múlva üvöltve a hasfájástól. egész magasan tartva a vállamon jól megtámasztva, hogy együtt mozduljon teljesen velem és ne külön moccanjon kellett szinte ugranom/huppannom hirtelen. ő csk így tudott büfizni például, de amikortól erre rájöttem elmúltak az éjjeli ordítások. a gyerek a szopitól be volt kómálva, aludt rajtam én meg ugrottam párat míg kijött a levegője, a férjem meg az ágyból röhögött rajtam - de a kicsi sose ébredt fel vagy legfeljebb miután kijött a levegő kényelmesebben elfészkelődött félálomban és jóízűen

be is szunnyadt....

amúgy a középső lányom újszülöttként nem aludt többet napi 9-max 10 óránál összesen, két hónaposan meg örültem, ha napi 7-7,5 órát összehozott. Egészséges meg minden, már 4 éves, kevés alvásigényű gyerek amit el kellett fogadnom :(

2012. nov. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Sajnos a bebugyolálás nem működik, már próbáltuk. :o( Infacol és Espumisan hatóanyaga ugyan az, de egyébként sajnos nem vált be. A tejem biztosan nem kevés, alkalmanként 120-160grammokat eszik (napi 8*) és 1 hónap alatt 1700grammot hízott, úgyhogy még azt sem mondhatjuk, hogy nem tápláló, mert igazi kis vasgyúró 7 hetesen (3080grammal hoztuk el a kórházból és most kb. 5800gramm). Fekve sajnos nem tudok etetni, mert picik a cicijeim, amik ha lefekszem, még jobban kilapulnak.

Fény csak minimális van a szobában, éppen annyi, hogy megtaláljam a gyerekeket.

A büfiztetés OK, használjuk a babyCalm-ot, ami egy új szer és akkorákat büfizik, hogy az csak na, és hármat-négyet egymás után. Emellett a levegő leeresztésére szélcsövet is használunk napi 1-2*.

Magam mellé semmiképp nem veszem a Kicsit. Sajnos volt a baráti körünkben bölcsőhalál, így akkor vagyok nyugodt, ha a légzésfigyelőn alszik. Egyébként éjszaka nem beszélek hozzá,nem játszom vele, de sajnos akkor is felébred.

A berakom a kiságyba és otthagyom és ha sír megvigasztalom módszerről azt olvastam, hogy azt csak 3 hónapos kor után lehet alkalmazni.

A cicin való elalvással meg biztos nem rontanám el, a Lányomnál is bevált egy időben, aztán magától szokott le róla. És boldog lennék, ha legalább cicin elaludna és azon aggódnék a legkevésbé, hogy elrontom-e vagy sem.

Még arra gondoltam, hogy esetleg rossz helyen van az ágya - bár ebben nem hiszek vagy túl meleg van és azért alszik rosszul (panelban lakunk, 26 fok van, akkor is ha lecsavarom a radiátort)

Minden esetre köszönöm az eddigi tippeket, válaszokat!

2012. nov. 26. 18:20
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha tán nem is szorosan kapcsolódik, de gondoltam megmutatom.


[link]

2012. nov. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem írtál arról, mennyit vagytok levegőn. Vegyél/kölcsönözz egy testvérkocsit, tedd be a két gyereket és irány a szabad levegő!


(Persze így otthon nem haladsz a házimunkával, de nem ez volt a kérdés!)

2012. nov. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Minden nap megyünk levegőzni, általában délután és másfél-2 és fél órát vagyunk lent.
2012. nov. 27. 12:11
 10/13 anonim ***** válasza:
hordozókendő?
2012. dec. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!