Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha vízforralással akarok majd...

Ha vízforralással akarok majd sterilizálni, akkor az hogyan működik pontosan?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy rögtön már a hideg vízbe tegyem bele a sterilizálandó dolgo(ka)t, vagy csak már mikor gyöngyözik a víz? Azt tudom, hogy erre kell külön egy edény, amit semmi másra nem használok / használtam. Mennyi ideig kell forralni a vizet, hogy megfelelően sterilizáljon a benne lévő babakellék? stb.
2012. nov. 28. 07:47
 1/4 anonim ***** válasza:
hideg vízbe tedd igen,mert ha forró vízbe teszed,eldeformálódik a műanyag.nagyon pici citromlevet szoktam a vízhez adni,mert így elkerülhető a vízkőlerakódás a cumin pl.felforrás után kb 5 percig forralom.
2012. nov. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 eNerdzsy ***** válasza:

Azt ajánlom, hogy a vízzel együtt melegedjen a sterilizálandó tárgy is mert úgy kisebb az esély rá, hogy a hirtelen hőmérséklet változás miatt esetleg eltörjön. (üveg vagy keményebb műanyag)

Egy bármilyen tiszta edény is megfelel, mert ugye az is sterilizálódik a művelet közben, úgyhogy abból gond nem adódhat.

Elég, ha kb. 5 percig forr a víz.

2012. nov. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy új fazék annyiba kerül, mint pl. Az avent mikrós sterilizáló! Használtan neten meg fél áron kapni.


Szóval kifőztem a szép új cumisüvegeket, mindd tiszta vízkő lett miután megszáradt, de ez még semmi, mindd matt lett, karcos, olyan mintha már 1 éve használnánk!

Nagyon megbántam hogy nem vettem mikrós sterilizálót egyből!

2012. nov. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
En egy pici ecetet szoktam rakni a vizbe kifozeshez, nem citromlevet, de nekem se vizkoves es csillog villog minden. Eleinte nem raktam, akkor minden vizkoves es karcos volt, de aztan mikor ecettel foztem ki oket, akkor az osszes csunyasag elmult roluk.
2012. nov. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!