Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg nem lesz óriás a baba...

Tényleg nem lesz óriás a baba a terhesvitamintól?

Figyelt kérdés

Én már nem tudom!:( 4hetes a kislányom és 4920g született. Végig szedtem a Gravidát az orvosom tanácsára. Nem értem mert sem én sem a párom nem vagyunk hatalmasak,átlag! Igaz én kissé túlsúlyos vagyok de nem vészes,és cukros sem voltam soha.

A dokim mondta hogy valószínűleg nem lesz kicsi,na de ennyire?! Max 4200g saccolt.

Mindenki csak pislogott mikor megszületett!!!



#terhes vitamin #óriás bébi
2012. nov. 28. 12:24
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom de szerintem nem ettem sok szénhidrátot! A terhességem első harmadában 3kg fogytam,de nem a hányás miatt mivel egyáltalán nem hánytam. Utána 9kg jött fel a 41-ik hétig. De ha a kiinduló súlyomat nézzük akkor csak 6kg.
2012. nov. 28. 12:50
 12/24 anonim ***** válasza:
Szia! Én Elevitet szedtem sőt az első 3 hónapban Febiont is tanácsolt a doki,mert sokféle ételt nem eszem meg.A doki azt saccolta,hogy legalább 4 kiló körül lesz a babám mire megszületik,mindent úgy,hogy kicsi volt még a hasam is,nem híztam csak 14kilót még nem is látszott.Kisfiam 49cm és 3300gramm volt 40 hetesen mikor megszületett.A vitamin nem hízlal csak pótolja azt amit a kicsi elvesz az anya szervezetéből,ráadásul egyátalán nem voltam a terhesség alatt beteg,és még a vércukrom is alacsony volt végig.
2012. nov. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem a vitamintól függ! Elsősorban genetika, másodsorban a táplálkozás és egyéb. De a genetika szól ebbe bele, nem a vitamin. Volt régen ilyen tévhit, néhány orvos terjesztette, de nincs semmi tudományos alapja.

Én is szedtem végig az Elevitet, 3700 g-mal született a kisfiam.

2012. nov. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
emlékeztek arra a nőre aki 6,5 kilós kislányt szült?mostanában volt valamikor,a Híradóban is benne volt.Kötve hiszem hogy az az asszony bármiféle vitamint is szedett volna....de attól hogy Te és a férjed nem vagytok nagy darabok,a baba még simán lehet hogy a nagyszülőkre hasonlít.az én kisfiam is apukámra hasonlít,az öcsém meg kiköpött nagypapám.genetika van a dologban én úgy gondolom.
2012. nov. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Ez elsősorban genetika.


Én mindkét gyereknél úgy csináltam, hogy már a próbálkozások előtt elkezdtem szedni a folsavat, és egészen a terhesség 16 hetéig szedtem lelkiismeretesen, utána semmi vitamint nem szedtem a c vitaminon kívül, de rengeteg zöldséget gyümölcsöt ettem. Nem híztam extrém sokat terhességek alatt, mindkét gyerekkel 10-122 kg-ot, nem volt terhességi cukrom, teljesen problémamentes terhességeim voltak, talán ezalatt az időszak alatt voltam legjobb formában. :))


1. baba paraméterei: 4180 g, 58 cm

2. baba : 4700 g, 60 cm


A férjem is és én is átlagosak vagyunk, én 65 kg, 170 cm, a férjem 180 cm és 87 kg. VISZONT a családban majdnem mindenki 4 kg fölött született. Én 4 kg-mal, férjem 4,5 kg-mal, hugom 4,2 kg-mal egyedül sógornőm volt 4 kg alatt valamivel. Ja és azóta mindenki tök átlagos, sőt hugom és sógornőm kimondottan gebe alkat. :))

2012. nov. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Nos én nem szedtem semmiféle vitamint és nem volt terhességi cukrom se. Ezt biztosra tudom, mert ahol én szültem ott a picit is túlsúlyos kismamákat már a 15 héten elküldték terheléses cukorra.

A férjem viszont nagy baba volt 5100 gramm és 60 centi én átlagos voltam. A kisfiúnk végül 4420 grammal és 56 centivel született.

Ja és nem saccolták csak 3500 grammra.

2012. nov. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Én már a terhesség előtt szedtem magzatvédővitamint és végig az egész terhesség alatt. Cukorbeteg is vagyok, mégis "csak" 3100 gr-al született a kislányom a 40. hét elején. (igaz a cukrom végig jó volt)
2012. nov. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Genetika, méhlepény ha túl jól működik, illetve ha a cukrod nincs rendben attól is lehet óriás baba. De a vitaminoktól biztosan nem :D
2012. nov. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Soha nem voltam cukros,és terhesen is teljesen jó volt!:) Egyébként nagyon jó terhességem volt,leszámítva hogy a vége felé majd meg fúltam a hatalmas hasamtól.


Lehet ebben a genetikában valami,de azért kíváncsi lettem volna ha nem szedem végig a vitamint akkor is ilyen nagy a gyerek?! De mindegy is a lényeg hogy makk egészséges,de olyan mint egy kis "mislen" baba!:D


Amúgy én 3850g születtem a párom viszont pici volt 2200g. Van még 2testvérem mind a kettő 4kg felett született(4260g és 4520g).

2012. nov. 28. 16:10
 20/24 anonim ***** válasza:
Te sem voltál kis születésű baba, sőt ahogy írod a családban is vannak, akkor sejthető volt, hogy benne van a pakliban :) A lényeg a lényeg, hogy tényleg egészséges baba lett. :)
2012. nov. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!