Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan erősithetem a babám...

Hogyan erősithetem a babám nyakát ha 1percnél tovább nem hajlandó hason lenni? Ha háton fekszik ide oda forgatja fejéét és egyenesen is megtarja de hason nem fofgatja csak egy kicsit kinyomja magát de nem olyan magasra! 6hetes

Figyelt kérdés
2012. nov. 29. 13:22
 1/10 anonim ***** válasza:
meg van ideje, jol halad, sokszor tedd hasra, probalj ele lefekudni, ilyenkor anya arca a legosztonzobb
2012. nov. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Első válaszoló is nagyon jót írt:), én kiegészítésként a hordozást tudom javasolni.

"A babák izomzatának fejlődésére is nagyon jó hatással van a hordozás. A hordozó személlyel függőleges helyzetben való együtt mozgással az izomzatot, a mozgásszerv- rendszert, egyensúlyozó rendszert stimuláljuk, valamint az agyi, idegi összeköttetések kialakulását is elősegítjük. Ennek fontos szerepe van a mozgásformák leképezésében, így nemhogy hátrányos, hanem kifejezetten előnyös lehet a hordozás a gyermek mozgásfejlődését tekintve.(...)"

2012. nov. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
mit értesz a hordozás alatt?
2012. nov. 29. 13:35
 4/10 anonim ***** válasza:

Hordozókendőt:).

Linkeljek Neked a témában?

2012. nov. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
elso vagyok, a hordozasrol jutott eszembe, hogy az is nagyon jo, ha te kb. 45fokos szokben, felig ulve vagy es ugy teszed a mellkasodra a kicsit, igy neki konnyebb emelni a fejet, es hat anyat lassa :)
2012. nov. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

kedves 4.válaszoló,igen megköszönöm neked ha linkesz.

kedves 5..igen minden szopcsi után ugy szoktunk büfizni hogy én ülök és ő pedig a mellkasomon van!ugy szokta emelgetni a kisfejét

2012. nov. 29. 14:18
 7/10 anonim ***** válasza:
Feküdj le, és tedd a mellkasodra úgy, hogy ő hason fekszik!
2012. nov. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

4es vagyok, idézem is a Nektek legfontosabb részt, hogy hogyan hat a hordozás a mozgásfejlődésre:) .

A hordozáskor a babád együtt mozog Veled úgy, hogy közben a feje, háta is megtámasztva van biztonsággal, mégis "tornáztatod", "passzív mozgásban" tartod az izomzatát:).

"(...)A babák izomzatának fejlődésére is nagyon jó hatással van a hordozás. A hordozó személlyel függőleges helyzetben való együtt mozgással az izomzatot, a mozgásszerv- rendszert, egyensúlyozó rendszert stimuláljuk, valamint az agyi, idegi összeköttetések kialakulását is elősegítjük. Ennek fontos szerepe van a mozgásformák leképezésében, így nemhogy hátrányos, hanem kifejezetten előnyös lehet a hordozás a gyermek mozgásfejlődését tekintve.(...)"innen: [link]


Újszülött és kisbaba hordozása: [link]

[link]

[link]

[link]

2012. nov. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Bocsánat, két részleteben:)

"A csontrendszer mellett az izomzatra is jótékony hatással van a hordozás. Az izomtónus optimális igénybevétele, az izmok finom, de szinte állandó mozgása gyengéden edzi a babát, aki így jó eséllyel hamarabb meg tudja tartani a fejét, majd a törzsét."innen: [link]


"Mivel a baba teste viszonylag szorosan az anyáéhoz simul, izmai reagálnak az anyai test mozgása során létrejövő kis erőhatásokra, ezáltal az izomzat is folyamatosan fejlődik."innen: [link]


"A hordozás stimulálja bőrreceptorait, a mozgás- és egyensúlyozó szerveket, jótékonyan hat az izomzat, a gerinc (Prof. Dr. Ernst J. Kiphard) és a csípő fejlődésére (Dr Prof. med J. Büschelberger), erősíti az immunrendszert, a sok tapintás támogatja az idegsejtek fejlődését, ..."innen: [link]


stb.:)

2012. nov. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
:) köszike!
2012. nov. 29. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!