Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknek 4szer eszik a babája...

Akiknek 4szer eszik a babája egy nap ti hogy oldottátok meg a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Lassan 5 hónapos a babám és kiváltottunk egy étkezést,de eddig ötször evett egy nap,most ráálltunk a 4szeri evésre mert nem evett már 3 óránként.Úgy gondoltam jövő hónapban kiváltunk még egy étkezést,de nem lesz kevés ha csak 2szer eszik tápot és kétszer eszik szilárdat?Nektek hogy alakult így ki a napirendetek?
2012. nov. 29. 15:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Az én lánykám 4 hónapos kora 4x eszik, későn kelő, jó alvó :)

Napirendünk:

9 körül ébred, akkor szopi + tápszer

12.30 körül: főzelék (zöldség+husi)

16.30 körül: 1 db gyümölcs (1 db alma, banán, stb) + fél adag tejpép

19.30 körül fürdés és utána tápszer a vacsi


Már 8 hónapos a cicám, védőnővel megbeszéltem a dolgot, annyit mondott, hogy a nap 400-500 ml tejalapú kaja meglegyen, ezért kap tejpépet is délután, hogy biztos meglegyen

2012. nov. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem amiót (5hete korátó) átaludta a picim az éjszakát, azóta csak 4x evett. 8-12-16-20 oramű pontossággal szinte. 4*150-170ml-t. HIába mondta a doki hogy ez így nem jó- próbáltuk 5* etetni, de akkor totál megborult a napja.

Viszont mikor elkezdtük a hozzátáplálást, akkor a deles kaját váltottuk ki, de 5hós kora után totál megállt a súlya, alig hízott, így akkor azért próbáltam egy 5. étkezést becsempészni, hogy legyen reggeli-tízorai-ebéd-uzsi-vacsi. Nagynehezen átálltunk az 5szöri étkezésre.

most így eszik 8kor 210ml tápi, 10,30kor 150-180gramm tejpép/gyümölcs, 14kor 150-180gramm főzelék már husival, 18,00 tejpép/gyümölcs, 20h 210ml tápi.

SZóval nekem úgy eszik 5x, hogy kevesebbet eszik. Ha többet adnék neki, megenné, de akkor elvan 4étkezéssel.

Nem nagyevő, és nem is nagy súlyú, 10hónapos lesz egy hét mulva és a 8kg-ot alulról súrolja.

2012. nov. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Tápszeres a lánykám, 4 hónapos kora óta négyszer evett tápszert napközben, az éjszakát átaludta. Én 2 étkezést váltottam szilárdra, a reggeli és esti tápszer maradt meg, egyszer főzeléket, egyszer gyümölcsöt eszik, az étkezések között kekszet, kölest. A joghurt, sajt... bele van keverve a gyümölcsbe, főzelékbe.


Figyelj, próbáld meg a 4 étkezést, és majd meglátod, hogy beválik-e. A napi kétszeri tápszer nem kevés, a lényeg, hogy kb. fél liter tápszermennyiség legyen meg naponta!

2012. nov. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A mai napunk így alakult:

8:00 170ml tápszer

11:45 kb.100ml sütőtök

15:30 170ml tápszer

19:30 170 ml tápszer

Sajna a tápszerekből bukott is ki!!!

Azt lehet mondani hogy ma még volt is étvágya úgy ahogy.

Most 4,5 hónapos és 5,5kg.Szerintetek nem gáz ha 5 hónaposan csak 2szer eszik majd tápszert?

2012. nov. 29. 20:29
 5/8 anonim ***** válasza:

2.vagyok

szerintem nem gáz, ha csak 2tápi lesz, nálunk is így volt, 4hósan elkezdtem kóstoltatni, 5hós korára már csak 2tápi volt a másik kettőt kiváltottuk.

Egyébként te próbáltad, hogy napi 5x egyen? Hogy délelőttre egy kis gyümölcsöt becsempéssz - vagy a sütőtökot mondjuk megitatod vele 10-fél 11körül, utána tápszer, és délután 5körül is kis gyümi? Este megint tápi?

5hós kora után meg kiválthatod a deles kaját is főzelékre.

Gyümi helyett esetleg tejpépet is adhatsz neki!


Egyébknt jól csinálsz mindent szerintem!! :))


Csak egy kérdés: védőnőd, dokid nem csesztet miatta, hogy csak négyszer eszik egy nap a babád?

2012. nov. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Eddig 5ször evett a napokban álltunk át a 4szeri evésre.A védőnőt nem hívtam ez ügyben,az orvossal meg nem vagyunk nagyon jóban...:((
2012. nov. 29. 21:03
 7/8 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Az én védőnőmet nem aggasztotta, hogy 4 hónapos kora óta csak 4x eszik. Mondjuk az én kiscicám elég jó húsban van, mindig azzal kezdi a védőnő, mikor jön hozzánk, hogy "látom a hozzátáplálással nincs gond" :)

De a Te babád elég kis súlyú, de hát akkor sem tömheted a gyereket, ha ennyit eszik csak...

De lehet jobb lenne egyeztetni a védőnővel, hátha mond valami okosat és Te is megnyugszol...

2012. nov. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Beszéltem a védőnővel,és azt mondta hogy kevés a 4 evés.Próbáljam délelött egy kis gyümölccsel 13:00 körül pedig pici főzelékkel megetetni!Mégha kicsit is eszik!Jövőhéten pedig menjünk be mérésre ha gondolom!
2012. nov. 30. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!