Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket eszik a 13 hós babátok,...

Miket eszik a 13 hós babátok, mi az ebéd? Még mindig főzelék, vagy már más is? Adtok-e külön levest?

Figyelt kérdés

Az én babám menüje:

-240 ml táp,

reggeli vajas kenyér, kifli, sajt stb.

tízórai:gyümi

ebéd: főzi

uzsi: joghurt, gyümi, túró stb.

-240ml táp

Adjak még ehhez vacsit is? Írjatok légyszi konkrét ebéd és vacsi ötleteket.


2009. aug. 18. 11:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Enyém lassan 14 hónapos, de 1 éves korától ilyen a menü:

reggel: 200 ml bolti tej, 1 szelet vajas/kenőmájasos kifli

tízórai: fél kifli útközben rágcsálni, 1 joghurt

ebéd: általában amit főzök, tegnap pl krumplipüré, rántott csirke combbal, de szereti, a rántott sajtot, rántot húst, krumpli levest, lencse-borsó főzelék, spenót, húsleves, sajtos tészta, de mostanában még a pörkölt is lecsúszik. Ha esetlen nem neki való kaja van üvegeset kap,amiből mára már csak két fajtát eszik meg, a gesztenyés pulykahúst és a hawait:)

uzsi: friss gyümölcs, amit általában a játszótéren eszik meg, most a szilva a nagy sláger, képes 10 darabot is megenni belőle

Aztán hazafelé megeszi a kifli másik felét, itthon egy dupla adag tejpép, majd alváskor 200 ml tej.

Mielőtt szőrnyülködnél mennyit eszik elárulom kb 11 kg és 81 cm, szóval egy átlagos gyerek. De a vacsira azért kell enni mert így végigalussza hónapok óta az éjszakát és csak reggel 7 körül kel, este 8-kor fekszik.

Ha a ti babád is már jól eszi a darabosat, szinte mármit adhatsz már neki, csak arra figyelj ne legyen fűszeres. Az enyém pl. a borsos kaját nem eszi

2009. aug. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod. Az én babámnak is jó az étvágya. 80 cm és 11 és fél kg. Eddig nem vacsoráztattam, nekem így is átaludta az éjszakát. Ma már adtam neki vacsira egy fél vajas zsemlét.
2009. aug. 19. 21:19
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

13,5 hós kisfiú

7-kor ébred 1dl tehéntej majd tejberizspép a reggeli.

Tízóraira 2 doboz joghurt, vagy a nagyobbik fiammal eszeget kenyeret paradicsomot sajtot szalámit.

Ebéd amit főzök és eheti: tarhonyás-hús, rántotthús, paprikáskrumpli,pörkölt, gombapörkölt, juhtúrós sztrapacska stb...Vagy üveges bébikaja abból is vagy 10 félét szeret.

Uzsira kap gyümölcsöt, vagy a 8 hós üvegeset(Kecskeméti) vagy fiss gyümit(2-3 barack, 2 banán).

Vacsora ált. fél üveg bébikaja(másnap a másikfele), de van, hogy megeszi az egészet és melegíthetek 2x majd falatozik velünk mindent(hideg kaját)!

Este még kap egy pohárka tejet és cicizik, de már csak úgy szórakozgat.:)

Amit iszik egy nap :egy üveg (3dl) Kubu, meg víz.

Időnként 100%-os almalén a Kubu helyett.

Teát nem kap. Édességet nem kap.

Egy-egy darab babapiskótát vagy háztartási kekszet rágcsál napközben.

8-kor alszik el, nem ébred éjszaka.


Még annyit, hogy 8 hónapos korától kell napi 2x húsos főzeléket ennie egy gyereknek.

2009. aug. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

2.vagyok

A levest nagyon sűrűn kapja, tele zöldséggel és husival, de utána mindig kínálok neki még valamit, mert 2 óra múlva éhes lesz.

Ja ami lemaradt imádja a túrós tésztát!

Illetve rakott karfiol, vagy zöldbab, mert akkor az nem főzi, de van benne zöldség.

2009. aug. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Enyém 13 hós, ebédre vegyesen eszik, talán most már a fele a saját kajánkból van, pl túrós tészta, rátott vagy más husi krumplival, szóval bármi, ami nem fűszeres, levesből a sűrűje, tejföllel behabart főzelékek. Csináld azt, amit te is kívánsz, te is ennél, csak gondold végig, van-e benne olyan, ami nem fekszik a gyerkőcnek.


Vacsira főzeléket eszik, ha az ebéd husos volt, akkor a vacsi általában nem az, de ez attől is függ, hogy a délutáni uzsi túrós volt-e vagy sem.


Alvással (kopp-kopp) a kaja miatt nincs gond, fogzás szokott csak bekavarni.


Szerintem vezesd be az esti főzeléket, mi szerintem már vagy 4 hónapja azt vacsorázunk fürdetés előtt, utána lefekvéskor tápszer, amennyit kér(néha semmit, néha 280 ml is lemegy).


Az enyém mostanában nagyon szereti a gyümölcsös húsokat. Pl krumpli vagy rizs, picit több husi és egy őszibarack, de almával is finomak vagy pulyka szilvával, de vannak ilyenek üvegesben is.

2009. aug. 22. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy édességek közül csak babapiskótát kap, de azt is csak akkor ha muszáj (csúszásban vagyunk a kajával, uton vagyunk és már éhes, otthon is kap ritkán)
2009. aug. 22. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Lányom reggelire kenyér, szalámi, májkrém, lekvár, néha mellé 1-1,5 dl tej. Tízórai gyümölcs, ebéd már az, amit mi eszünk, (vagy ha olyan van, amit nem ehet, akkor főzök neki zöldborsó vagy sárgaborsófőzit, vagy sóskát, spenótot...)Uzsira vagy gyümölcs, vagy kis kalács, vacsi ugyanaz mint az ebéd, és este elalvás előtt 2 dl tej.

Ha nem igényli ezen kívül a vacsit, nem kell adnod neki.

2009. aug. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, sokat segítettetek.
2009. aug. 23. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!