Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Ti altatjátok a...

Anyukák! Ti altatjátok a babátokat hason légzésfigyelő nélkül?

Figyelt kérdés
2 hónapos kisfiam jobban alszik hason. Vegyek légzésfigyelőt?

2012. nov. 30. 09:57
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
5 hónapos lesz a Kisfiam, nem szeret hason aludni, inkább háton, vagy oldalt. Van légzésfigyelőnk, én ragaszkodtam hozzá, mert külön szobában van. Már 2-szer riasztott is...
2012. dec. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam csakis hason volt hajlandó aludni. Most 1 éves, kb. 1 hónapja nem használom a légzésfigyelőt. Nekünk javasolták a kórházban, hogy legyen légzésfigyelő, mert kis súllyal született (2320 g). Hozzáteszem, akkor is lett volna, ha 5 kilóval születik..:) Ha megnyugtat vegyél! Engem nagyon megnyugtatott!
2012. dec. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

A tévhitek elkerülése érdekében:1, A bölcső halál bármilyen poziturában bekövetkezhet,a mélyalvás okoz szív lassulást,majd megáll.2,Hason azért nem javalott altatni 3 hónapos koráig mert:-gyenge a tüdeje és huzamosabb ideig fárasztó a rekeszizmokat dolgoztatni ill.nem tudja még forgatni a fejét.(ha középre tudja nagy nehezen fordítani a fejét arcal a matracba,megint csak fenn áll a fulladás veszélye.

Azért szokták oldalt kitámasztva altatni ,mert ha bukik ilyenkor szabadon tud távozni a szájából,valamint ha forgatva van szép formás feje lesz.

Légzésfigyelő ide vagy oda én éjjel nem altatnám hason eljön annak magjd az ideje a te esetedben kb még 2 hónap mikor már tud fordulni és akkor úgy alszik ahogy neki kényelmes,csak akkor már megerősödve.

Nekünk nem volt légzésfigyelőnk az én fiam is hason alszik és már elmúlt 1 éves,de én 4hós korig mindíg oldalt altattam..utána aludt úgy ahogy ő akart.

2012. dec. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Így van, a bölcsőhalál bármilyen pozitúrában előfordulhat... Az oldalfekvésről meg annyit, hogy az ortopéd orvosok tiltakoznak ellene. Ilyen pozícióban ugyanis a kicsi csípője nem a természetes széttárt állapotában van, hanem a felső csípője bebillen és ez csípőficamot okozhat. Szóval ez sem a legtutibb... Nekem a kórházban mondták, hogy inkább hason vagy hanyatt, oldalt nem lenne muszáj...
2012. dec. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!