Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám leszoktatni 15...

Hogyan tudnám leszoktatni 15 hónapos fiamat az éjszakai kelésekről?

Figyelt kérdés
Már egyszerűen nem bírom, minden éjszaka minimum kétszer de inkább 4-5 ször ébred. Néha simire visszaalszik, van hogy ki kell venni, és gyakran csak akkor alszik vissza, ha tápszert kap. Tudom, hogy már nem kéne enni éjszaka, és tuti nem is éhes, hiszen jól eszik napközben, de egyszerűen nem alszik vissza máshogyan, se tea, se víz nem jó neki, nem cumizik. Van egy nagyobb testvére, (ő ennyi idősen már rég átaludta az éjszakát magától) miatta nem hagyhatom sírni órákat. Volt hogy megpróbáltam leszoktatani, egész jól sikerült, egy hétig aludt aztán megint elkezdett ébredni, és egy két órás sírás-visítás után végül megint kapott tápszert. Hogyan tudnám mégis leszoktatni erről? Légyszi segísetek.

2012. nov. 30. 13:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Erre én is kiváncsi vagyok. Tegnap volt a kislányom 15 hónapos és hetek óta éjjel felkel. Mindaddig sír amíg nem én megyek be hozzá. Ő semmit nem kér csak annyit, hogy maradjak vele. Ha a apa megy be hozzá iszonyatosan ordít.
2012. nov. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én sem tudom a megoldást. Az én fiam kb 14 hónapos korában elkezdett ébredni éjjel (fogzás) volt hogy 10 alkalommal is ébredt, a foga kijött de az ébredések átlag 2, megmaradt. Pedig már másfél éves. Én is fáradt vagyok, kimerít az örökös ébredés.
2012. nov. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is így volt, első gyerekem 6 hetes korától átaludta az éjszakákat, a második meg sehogy se.

Ha sírni hagytam (elég volt fél perc), a kis lakás miatt apa és testvér is felébredtek.

Szoptattam. Volt időszak, amikor 20 percenként. Zombi voltam. :o)

20 hónapos korában elválasztottam végleg. (Ekkor még napi 8-10x minimum cicizett, pedig tökéletes evő volt amúgy)

Egy héttel később már átaludta az éjjeleket, és azóta is, most 3 éves.

Viszont megint van egy pici babám, aki fogzik. :D

2012. nov. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%

Két éves korig teljesen normális ha eszik is egy gyerek éjszaka.

Az evés nélküli ébredés meg még normálisabb:). Egyszerű egyedfejlődési, idegrendszeri magyarázata van az ébredéseknek. Tudom, hogy nem könnyű.

Hogyan alszotok?

2012. nov. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint nem vagyok egyedül ezzel a problémával. Egy szobában alszunk, de külön ágyban, a saját ágyában alszik el egyedül. Még nem akartam átteni a testvéréhez a szomszéd szobába pont azébredések miatt.

Attól kérdezném, aki szoptatott, és az elválasztással oldódott meg a gond, milyen volt az az egy hét amíg átaludta az éjszakát, mit csináltál, ha felkelt éjszaka?

2012. nov. 30. 14:27
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát az nehéz volt. Ugyanis egy álló napon át mondogattam neki, hogy este lesz az utolsó cicizés, és aztán SOHA többet. Elvileg úgy tűnt, hogy érti, de éjjel sírt. Én ott gubbasztottam az ágya mellett és mondtam neki, hogy megbeszéltük, nincs cici. Aztán valami sugallatra megkérdeztem tőle, hogy megenne-e egy háztartási kekszet (amolyan vigasz gyanánt). Ő meg bólogatott. Adtam neki egy kekszet, és mondtam, hogy ha megette, akkor szépen aludjon. Így is lett. Kicsit izgultam, hogy én hülye most rászoktatom az éjszakai keksz evésre, de nem így lett. Összesen három éjszaka kellett a keksz, és többet soha.

Összesen két hét volt nehéz, mert szemmel láthatólag dühös volt rám. Nem akart a közelembe jönni, és ha lehetett, mindent apával csinált.

Aztán szép lassan feldolgozta az eseményt. Olyan aranyos volt, ahogy fogta a babáját, és mondta neki, hogy "sziszike nem!", "sziszike nincs!"


Azóta is nagyon bújós, és olyan, akinek kell a testi kontaktus.

2012. nov. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors választ! És a család többi tagja nem ébredt fel amikor sírt a kicsi?
2012. nov. 30. 14:44
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
De igen, a másik gyerkőc megébredt, de mondtam neki, hogy nincs semmi baj, aludjon. Szerencsére ő jó alvó. És néhány éjszakát mindenki kibír, a rossz az, ha hetekig tart az ilyen "éjjeli állapot".
2012. nov. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm, azt hiszem megpróbálom mgeint, hátha most sikerül
2012. nov. 30. 15:04
 10/11 anonim ***** válasza:

4es vagyok.

Lehet, hogy a te fiad azok közé tartozik, akik már nyugodtabban alszanak ha nincs anya"szag", tej"szag"... lehet, hogy tennék egy próbát a másik szobában való altatással. Az én lányom velünk aludt, de kicsivel egy éves kora után jobban aludt már a saját szobájában. Persze megbeszéltük este, hogy bármikor átjöhet. Eleinte átjött már éjfél körül, de már hónapok óta(most 26 hónapos) már csak hajnalban jelenik meg szopizni:).

2012. nov. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!