Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fekély a szájban. Másnak is...

Betty25 kérdése:

Fekély a szájban. Másnak is volt már?

Figyelt kérdés
Fogzáskor kijött egy afta a szájában,kezeltük neki és el is múlt,egy hétre,viszont mikor vissza kijött magas lázzal és nem evéssel ivással kezdődött.Gyerekorvoshoz vittük aki azt mondta semmi baja a gyerekemnek csak fogzik.Én azért bevittem az ügyeletre ahol mondták hogy véres fekélyek vannak a torkán.4 napig voltunk kórházban,már jobban van,eszik iszik.Azt szeretném ha volt valaki hasonló helyeztben,írja meg,mikor gyógyult meg teljesen,tényleg több hét?És kijött újra?Hogyan?Rögtön észre vettétek?Minden információ érdekel.Előre is köszönöm.

2012. nov. 30. 16:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Az afta rendszeresen ki fog újulni! Mi is szenvedünk vele a fiammal. Nemrég volt neki olyan fertőzése,hogy az egész nyelve, ínye ilyen volt és napokig nem evett. Máskor meg a manduláin volt.. Akinek egyszer már volt,annak lesz is mindig,sajnos. Így készülj! Kb 2 hét,mire a fiamnál elmúlik. Ha több van,.akkor még tovább szenvedünk vele.
2012. nov. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát ez remek.De ha még az elején észreveszed nem fekélyesedik el?Vagy rögtön olyan véres sebesen jön ki?Milyen időközönként és mitől szokott kijönni?Mennyi idős a babád?
2012. nov. 30. 17:37
 3/9 anonim ***** válasza:
Kisfiam most 5,5 éves, másfél volt,mikor először kijött neki. Kis piros folt először és aztán két-három nap alatt ki is fekélyesedik. Nagy fájdalommal jár, csípi az étel ital, alig bír enni. Véres nem szokott lenni. Nekem is szokott lenni. Azt viszont még soha nem tudtam kitapasztalni,hogy mitől jön ki, mit eszünk-iszunk olyankor. Hát remélem nem sűrűn kapja meg a gyerkőcöd!!!!
2012. nov. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A kisfiadnak milyen rendszerességgel szokott lenni?általában időben észreveszed?
2012. dec. 1. 15:44
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia! Kislányomnak 15 hónaposan lett hasonló szájfertőzése, 5 napig minden nap volt 39 feletti láza, 6 napi nem evett szilárdat, csak tápszert ivott, azt is lehűtve, hűtőtt cumisüvegből. Mi "csak" egy éjszakát voltunk a kórházban, utána itthon Tantum Verdável, homeós bogyoval és gyógyszertári ecsetelővel kezeletem. Rémálom volt az a hét, és mindezt 38-40 fokos nyári kánikulában nyomtuk le. Szerencsére azóta nem jött visssza, de egy rémálom volt a hét.... Kitartást!
2012. dec. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tudom milyen nekünk is rémálom volt...Mennyi idős most a babád,azért kérdezem hogy mennyi ideje nem jött ujra elő neki.Köszi a választ.
2012. dec. 17. 22:19
 7/9 anonim ***** válasza:

ha ez ujra megismetlodne, akar csak az afta is, akkor kerj immunologiara beutalot, mert ez immungyengeseg. Addig meg szedess vele riboflavint, B2-es vitamint, ez szokott segiteni a gyogyulasban is meg a megelozesben is

egy gyogyszeresz

2012. dec. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia, bár az én 1 éves fiamnak "csak" egy aftája volt a szájában, de az nem múlt el 1,5 hónap alatt és volt, hogy majdnem egy cm átmérőjű telep volt... Gengigellel kenegettük a gyerekorvos javaslatára, hol jobb, hol rosszabb volt, de nem múlt el. Elküldött ezért a doki fogászhoz, ahol valami cuccal lekezelik ilyenkor. A fogász a következőket mondta: az aftát vírus okozza, ami MINDENKINEK a szervezetében van, és legkésőbb a hozzátáplástól a babákban is. 2 ok hozza elő: mechanikai sérülés (a fiam elharapta a száját, onnan indult) vagy ha legyengül az immunrendszere (például egy betegség esetén). Az afta el is terjedhet, gondolom ez volt nálatok, pl-ként mondta herpanginát.

Védekezésre azt mondta C-vitamin, C-vitamin, C-vitamin, az a legjobb a nyálkahártya regenerálásra. Nem kell cseppben, lehet természetese: narancs, stb...

És annyit mondott: az összes szájfertőtlenítőt, mint pl. a Gengigel csak max 1 hétig szabad használni, mert a jó baktériumokat is kiöli és teljesen felborul a védekezőrendszere a nyálkahártyának. Utána pár hét szünet.

Ismerős kislánynak volt ilyen durva, mint a te babádnak, ő is nagyon megszenvedte...

Engem az vigasztal, nekem is volt herpanginám kiskamaszként, volt már aftám is, de azért nem állítanám, hogy ezzel én annyira rendszeresen szenvednék, szóval remélem nálatok és nálunk is csak egyszeri vagy nagony-nagyon ritka esetről van szó.

2012. dec. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, a kislányomnak másfél éve volt ez a szájfertőzése, azóta nem jött ki semmi. Márciusban lesz 3 éves.
2012. dec. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!