Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fél a fürdéstől. Ötletek?

Fél a fürdéstől. Ötletek?

Figyelt kérdés
15 hónapos a kisfiam és kb egy hete már bele sem ül a vízbe, csak állva tudom lemosdatni, miközben mászna kifelé. A nagykádban fürdik kb két hónapja, mert előtte a kiskádban csinálta ugyanezt, annak meglett az oka, miért(hűtőfürdő-rossz élmény) és el is múlt, legalábbis azt hittük, akkor költözött át a fürdés a nagy kádba, lett belőle habos pancsi, kapott hozzá új játékokat, eleinte vele együtt is fürödtem, mert így érezte magát biztonságban, viszont most sehogy se jó neki a fürdés, pedig szerette nagyon. Víz hőfokot is próbálgattam, hátha túl meleg-túl hideg a víz neki, de nem. Próbáltam hamarabb fürdetni, hátha túl fáradt, az sem hozott változást. Valami ötlete van valakinek?

2012. dec. 1. 14:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Veled sem szeretne fürdeni?


Zuhanyoztasd akkor

2012. dec. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
adj rá neoprént big lol
2012. dec. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Szia. Lehet, hogy teljesen rossz felé tippelek, de velünk pl. ez volt, bár ő már egy kicsit nagyobb volt. Sokáig nem jöttünk rá, hogy mi a baj, ő is már rég a nagykádban fürdött, aztán egyszercsak hisztigörcsöt kapott attól, ha be akartuk tenni, nem lehetett mit csinálni, végül vissza kellett térni a kis kádhoz. Eltelt egy jó idő, mire rájöttünk, hogy mi a baj: a hab alatt meglátta, hogy hogy megy le a víz a lefolyón, ő meg még bent volt a kádban, és megijedt attól, hogy őt is beszippantja,mert egy rajzfilmben ezt látta. Nem lehet, hogy neki is valami olyan sokk kapcsolódik az egyik fürdéshez, amit esetleg ti észre sem vettetek?
2012. dec. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Van játszó cumija?

A fiam kisebb volt, amikor ilyen fürdés bojkott volt, és szájába adtam a játszó cumit, és megoldódott a probléma....

2012. dec. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Igaz, hogy nekünk egészen pici volt, hogy félt, de a védőnő azt tanácsolta, hogy nagy vizet engedjünk, mert a felhajtó erő miatt jobban érzik magukat. Esetleg próbálj magasabb vizszintet, hátha jobban lazítja.
2012. dec. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A popsija nem piros esetleg? Nálunk ez volt a gond, hogy csípte Neki a víz, ahogy elmúlt a pirosság, újra szeretett fürdeni. Illetve egyszer ééén hülye nem ellenőriztem a vizet, pedig mindig szoktam, csak kapkodtam és kicsit melegebb volt a víz a kelleténél (ekkor volt olyan 1 év körüli) és utána is pár napig eltartott, amíg elhitte, hogy nem meleg.
2012. dec. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
És ha újra beülsz mellé a kádba? Először te ülsz be, aztán ő hozzád. Anya mellett biztosan eljátszik, haboztok, nekünk van locsolókanna is. Ilyen idős volt a fiam, amikor nem szeretett fürdeni, de többször mellé ülgtem és lassan egyedül is szeretett fürdeni. Kellett pár hét hozzá.
2012. dec. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Zuhanyzástól még jobban fél.

A dugós résztől nem fél, mert kiveszem, mielőtt kihúzom a dugót.

Sajnos cumival is ugyanez a helyzet, cumi a szájban és ordít tovább.

Na vízben is próbáltuk, az még ezelőtt is zavarta, mert ahogy pancsizik, arcon csapja magát, így max hasközépig(ha ülne) szokott érni a víz, hogy esély legyen rá, hogy ülve is maradjon.

Popsija sem piros, a víz hőfokát is mindig ellenőrzöm, mert én melegebb vizet szeretem, ő meg a kevésbé meleget.

Sajnos ha beülök mellé is ugyanez a helyzet, kapaszkodik a nyakamba, mászik fel rám és ordít... Még a térdemre sem hajlandó leülni, pedig akkor sem kerül a popsija vízszint alá. Az a baj, hogy így félek, előbb utóbb megfázik, mert bár elég meleg van a fürdőben, de vizes háttal ha folyamatosan kint van a vízből, nincs olyan jó idő. Locsolgatni meg alig győzöm. Köszönöm a tanácsokat, várom a további ötleteket is.

2012. dec. 2. 10:21
 9/14 anonim ***** válasza:

Volt hogy nekünk is be kellett vetnünk trükköt, hogy ne féljen a kádban. Az elterelés jött be, illetve lefoglalás. Kevés vizet engedtünk a kádba, és a csapot hagytuk folyni épphogy csurgadozva és kellemes kézmelegen. Ez tetszett neki, egyből szedte elő a kiskancsóját, töltötte meg vele, majd öntötte ki, egymás után. Több napig ment ez. Ezzel elfoglalta magát annyira, hogy megfeledkezett a félelméről. Utána már a vízben locsolgattunk a kancsójából, és így tovább apró lépésekben haladva.

Nem tudtuk mi sem, mi a baja, próbálkoztunk minden félével.

2012. dec. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Próbáld ki újra a kis kádba fürdetni.
2012. dec. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!