Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6,5hónapos babámnak mandulagyu...

6,5hónapos babámnak mandulagyulladása van, mit tehetek az antibiotikum szedésén kivűl hogy minnél elöbb meg gyógyuljon?

Figyelt kérdés

Valószinű tőlem kapta el,nekem is mandula+tüdőgyulladásom van,sajnos jól össze szedtük,pedig mindig rendesen felvagyunk öltözve,itthon 25-27fok van folyamatosan.


Nagyon sajnálom szegénykémet,olyan csúnyán köhög,meg hapcizik folyamatosan.

Szívom az orrát,orszívás elött sterimált fújok neki,utána pedig nasivin babyt csöpögtetek,3x kap ospamoxot is,tegnap voltunk a dokinál,azt mondta nagyon csúnya neki,és fájhat is neki.


Enni sem nagyon akar,pláne a pépeket,szinte ma még csak szopizott,meg kamilla teát ivott legalább 300mlt,amibe tettem cebion cseppet is.


De úgy érzem nem teszek meg mindent hogy minnél elöbb meg gyógyuljon,pláne most rossz anyának is érzem magam,hogy megfertőztem szegénykémet.


Tanácsok? ötletek?


Köszönöm.


2012. dec. 2. 16:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem mindent jól csinálsz, én is kb ezeket csinálnám. Annyi, hogy a cebion hatásosabb ha nem higítva van. Próbáld meg kiskanállal. Éjszakára ne legyen túl meleg a szobája, az nem túl jó. Nekem pl a 27 fok elég soknak tűnik..
2012. dec. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ó szegénykém:-(

Nagyon én sem csinálnék többet, sokszor langyos innivalót adnék neki, menne a cebion ezerrel.

Jobbulást, gyógyuljon meg hamar!

Jut eszembe, nálunk is elég meleg van 25 fok körül (mindenki panaszkodik, hogy ha hozzánk jön bikinit kell hozni) de alváshoz az emeleten 23 max 24 fok van. Inkább vastagabb hálózsákot adok rá, vagy betakarom, de nem jó ha nagyon melegben alszik a baba.

2012. dec. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönjük szépen :)


Folyamatosan langyos kamilla teával kinálom őt,meg persze cicizik amikor csak szeretne,sajnos a pépeket eggyáltalán nem eszi meg most,gondolom fáj neki a torka..de hát annyi baj legyen.

2012. dec. 2. 21:33
 4/7 A kérdező kommentje:

A nappaliban van 26fok körül,a szobánkban este 22-23fok van kb.


De nálunk is mindenki panaszkodik hogy milyen meleg van,szerintem ezért is lettünk betegek.

2012. dec. 2. 21:35
 5/7 anonim ***** válasza:

Gyors gyógyulást kívánok! Nálunk másodszor van ilyen, 11 hónapos. A szopi tök jó, szoptasd, amennyit csak tudod. Mi már mindent eszünk, de most, hogy beteg, csak tápszert eszik,tea helyett narancsot facsarok neki.

Nem a foga jön? Nálunk mandula gyulladás=2 fog. Annyira nehezen jön neki ki, hogy ez legyengíti az immunrendszerét.

2012. dec. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szegényke remélem hamar meggyógyul,mást nem nagyon tudsz tenni esetleg kérdezz rá a dokinál mert nekünk végig normaflore-t kellett szedni az antibiotikum mellé és utána még 3 napig.A 25-27 fok kicsit sok szerintem.
2012. dec. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönjük szépen :)


Nem rég jöttünk haza a dokitól,mert rosszabbodott neki az állapota,nagyon csúnyán köhög,szerencsére nem ment le a tüdejére,de szerdán vissza kell mennünk.


kapott jó sok mindent most,szedjük az

-ospamoxot 3x egy nap

-Calcium injekciót

-Ambroxol köptetőt 2x

-Fenistil cseppet 3x

Estére pedig Sinecodot


Ezen felül még a c vitmin megy neki,kamilla teával,pluszba kakilni sem tudott igy levalocot is adnom kellet neki!


Nagyon sajnálom a drágámat,megszakad a szívem érte tényleg..borzasztó hogy így köhög,és még igy is isteni szerencsém van,mert csak kicsit nyafog,de egyébként borzasztó jó baba,azt hisze, apához már mentőt hívhatnék ha ilyen beteg lenne mint a gyerek :D


Ha beszedtük a gyógyszereket minden képp,kérek neki valami immun erősítőt.


De a fogai is jön :-( vagyis 1hónappal ezelőtt azt mondta a doki hogy látja hogy az alsó kettő elindult felfele.


Köszönöm nektek a kedves sorokat.

Most már magamat sem hanyagolom el,hogy még egyszer ne forduljon elő ilyen hogy tőlem elkapja a betegséget.

2012. dec. 3. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!