Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti utnak indulnátok ilyenkor...

Ti utnak indulnátok ilyenkor a babátokkal?

Figyelt kérdés
8 hónapos a lányunk, hétvégén anyósékhoz megyünk, akik majdnem 40 km-re laknak tőlünk. A párom már pénteken menni akar, csak az a gond, hogy céges év végi összejövetel lesz neki fél 5-kor. Azt mondja nem baj, ha vége lesz akkor megyünk, kb. este 7-kor el tudunk indulni. Csak egy a baj, amit nem akar felfogni, hogy mivel a kicsi napközben nagyon keveset alszik, 6 óra körül már nagyon nyűgös, és amúgy is legkésőbb fél 8-kor megyünk fürödni, vacsi, aztán alvás. Én nem szeretnék ilyenkor már elindulni vele. Mondtam a páromnak menjünk szombat reggel, de hallani sem akar róla. Mit tennétek a helyemben?
2012. dec. 3. 09:11
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
51%

Én a helyedben egy kicsit rugalmasabb lennék.

Nekünk két gyerekünk van, és minden probléma nélkül elindulnék, többször akadt a nagyobb miatt programunk, ahová a kicsit is kellett vinni.


Én a helyedben megfürdetném, megetetném a gyereket, mintha este lenne, rá az alvós ruha, aztán mehet be a kocsiba, a kocsiba már biztos bealszik, és a nagyinál csak át kell rakni a kiságyba.

2012. dec. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
4%
Miért, az úton nem tud aludni?
2012. dec. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
De igen tudna aludni az autóban is. CSak volt már ilyen kb. másfél hónapja. Este indultunk útnak, elaludt az autóban, anyóséknál felébredt, és egyszerűen alig bírtam vele utána, nem akart aludni sem, csak nyűgösködött, és majdnem éjfélkor tudtam elaltatni.
2012. dec. 3. 09:25
 4/26 anonim ***** válasza:
29%
egyet értek az első válaszolóval. Nyugodtan indulj el a kicsivel, szerintem nem lesz semmi baj, ha nagyon álmos remélhetőleg aludni fog a kocsiban :)
2012. dec. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
33%
valahogy meg kellene oldani, hogy mikor megérkeztek olyan síri csend legyen hogy a baba ne kelljen fel és akkor nem lesz semmi baj
2012. dec. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Hát igen, ha ez olyan egyszerű lenne... Nagyon rossz alvó a lányom, napközben kb. kétszer alszik 25 percet és ennyi, utána ha akarom sem tudom visszaaltatni. Van hogy este is elalszik, és egy fél óra múlva még felébred és akkor újra el kell altatnom. Úgyhogy nem olyan egyszerű a dolog!
2012. dec. 3. 09:31
 7/26 anonim ***** válasza:
87%
A majdnem 40 km az nem egy nagy távolság! Esetleg, ha hajthatatlan a párod, vagy vitesd le magatokat, vagy ülj fel egy buszra a manóddal, és menjetek le már délután. Vagy kérd el a kocsit a párodtól, hátha ő a céges bulin legurít egy-két pohár italt, és akkor neki kell választania a buszos megoldást. A lényeg az, hogy én a helyedbe felhívnám anyós pajtit, hogy " anyuka, mi néhány órával előbb érkeznénk"! Tutira még örülni is fog, és Te is nyugodtabb leszel, a párodnak sem kell, idő előtt a buliból eljönnie!;-)
2012. dec. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
65%
Megmondom őszintén, én egyvalamiben nem vagyok laza és az a fürdési és alvásidő. Biztos, hogy nem indulnék el így este. Megfürdeted és berakod a kocsiba, megérkeztek, kiveszed a kocsiból. Biztos, hogy fel fog ébredni és utána nagyon nehéz lesz szerintem visszaaltatni. Arról nem beszélve, hogy fürdés után én biztos, hogy nem vinném ki a lakásból, az kellene, hogy még meg is fázzon.
2012. dec. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
71%

A párod azért nem érti meg, mert nem Ő "kínlódik" a babával, ha az nyűgös, sír stb.

Gondolom anyósodéknál annyi dolga sem lenne, mint otthon.

Jó eséllyel a másnapi napirendetek is borulni fog, ami természetesen neked kell majd megoldani.


A helyedben megmondanám, hogy rendben, elmentek, de Ő fog a babához kelni, Ő fogja altatni és ő foglalkozik majd vele, ha a fáradtságtól ordít.


Legközelebb majd figyelembe veszi a gyerekét is.

2012. dec. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
35%
Attól a gyereknek nem kész baja, ha egyszer épp nem oramu pontossággal lesz megfurdetve. Szépen elindultok este, oda értek, megfurdetve es mar altathatod is. 40 km az nem egy nagy táv, nincs egy óra autózás se....
2012. dec. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!