Elkezdhetem?

Figyelt kérdés
A babam 3 honapos!Elkezdhetem a hozzataplalast?Ti mikor kezdtetek?
2012. dec. 3. 14:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
A mai ajánlások szerint 4 hónapos kortól lehet elkezdeni. Én akkor fogom.
2012. dec. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

A mai ajánlások szerint kizárólagos anyatejes táplálás 6 hónapos korig javasolt, tápszeres táplálás esetén lehet korábban hozzátáplálni, négy hónapos kortól de egyáltalán nem kötelező. Sőt, egyre több szakember szerint nyugodtan lehet várni tápszeres babáknál is fél éves korig.

Az én lányom extra későn, 8- 9 hónaposan evett mást is anyatejen kívül, de semmi probléma nem volt és nincs semmi új ízzel:), mindent megeszik.

2012. dec. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Golan Trevize ***** válasza:
21%

Szerintem nyugodtan elkezdheted, mi elég korán kezdtük az almapűrét adni nekik, semmi bajuk nem lett tőle.

Fél évesen már csak lefekvéskor és éjszaka kaptak tápszert.


Nekünk is sokkal könnyebb volt így, mert a "rendes" ételt sokkal kevesebb macera elkészíteni, mint a tápszert. (Vizet forralni, megvárni hogy kihűljön a víz, nem hűlt ki időre -> hideg vízben hűteni, túl hideg lett -> visszamelegíteni...)

2012. dec. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem várhatnál még egy hónapot. Az én lányom 3hós korától lett tápszeres és 5hós volt mikor elkezdtük a hozzátáplálást. Nincs vele semmi gond,szeret enni.
2012. dec. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"A hozzátáplálással tápszeres baba esetén is javasolt megvárni a 16 hetes életkort." Dr. Csáki Csilla allergológus

innen: [link]


A gyermekek emésztőprendszere 4- 6 hónapos korra érik meg más(nem anyatej és nem tápszer) táplálék feldolgozására, így érdemes várni még egy kicsit:).

2012. dec. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én 3 hónaposan kezdtem el kóstoltatni, nem vátottam ki étkezést 4 hónapos koráig. Csak pár kanállal kapott mindig valamiből. Tetszett neki a dolog és imád enni, az emésztése is köszöni szépen jól van és soha semmi nem ütötte ki. De ez is szerintem babafüggő van amilyek még 7-8 hónaposan se hajlandó semmit se enni. Próba szerencse csak ne terheld meg a pici gyomrát.
2012. dec. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!