Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tudnék tenni a kisbabámmal...

Mit tudnék tenni a kisbabámmal, ha nagyon elutasít másokat?

Figyelt kérdés

Kislányom 4 hónapos. Nagyon nyugis baba, szinte soha nem sír. Egész nap vele foglalkozok, és a férjem is rengeteget van vele, mert itthon dolgozik. Nagyon jól elvagyunk így. Csak mostmár kezd kellemetlen lenni, hogy még a nagyszülők sem igazán tudják kézbe venni. Állandóan azt kell hallgatnom, hogy nem normális, hogy a gyerek nem szeret ölben lenni. Mert Ők (pl. anyós, sógornő) azt látják, hogy nálam is sír, de csak azért mert idegenek is ott vannak.

Ha orvoshoz megyünk akkor is sír az előtérben, jobban mint az oltástól. Minden más baba nyugisan ül.


2012. dec. 3. 16:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Azért, mert a 4 hónap alatt nagy részben csak veletek volt otthon, a megszokott ki nyugis lakásban. Ha idegennél van vagy csak a közelében vannak másik is, megijed. Ezért kell vinni sétálni, bevásárolni, meg oda ahol sok ember van, és hozzá fog szokni. És szerintem ha továbbra is csak otthon vagytok és nem próbáljátok megbarátkoztatni vele az embereket, nem lesz jó vége.
2012. dec. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem menjetek minél sűrűbben a nagyszülőkhöz és vigyétek Ti is minél több helyre. Az én kisfiam is ennyi idős és ha elmegyünk valahova mindig megijed, de aztán megnyugszik 5 perc alatt és már nincs is gond. Ja Ő sem szeret kézbe lenni, de ezt elfogadta mindenki, mert minden baba más. Viszont cserébe már lehet vele játszani meg beszélgetni, ami ugyan olyan öröm mindenkinek. :)
2012. dec. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
4 hónaposan teljesen normális, hogy az idegenekkel fenntartással viselkedik, hiszen most kezdi megismerni az ismerősöket. Minél többet látja a nagyikat, annál hamarabb fogadja el őket, de erőltetni, rossz élményt okozni nekik nem szabad. Egyébként példálózz dr Spock könyvével (vagy bármi mással), mindben benne van, hogy ez élettani ennyi idősen (és majd amikor elkezd mászni és jön a szeparációs szorongás, lesz még cifrább is!)
2012. dec. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Mindenki mast elutasit, vagy csak anyos+sogornö?

Az is lehet, hogy nagyon mas az ertekrendetek anyos csaladjaval, es megerzi ezt az ellentetet.

Akkor eleinte ez van, fogadd el a gyerekedet, teljesen normalis reakcio. Majd kesöbb, 2-3 eves koraban ez valtozik, akkorra megtanul igazodni a tarsadalmi viselkedesi szokasokhoz.

Pl en sokat beszeltem mindig a gyerekemhez, anyosek csaladja meg "hülyenek neztek", a gyerek fele sem jöttek kb 1 eves korukig, pedig egy udvarban laktunk. Aztan amikor mentünk hozzajuk kb 1 evesen, (a velünk ugyancsak 1 faluban lako!) sogorom, aki a születesekor meglatogatott bennünket, azota elöször (!) latta, azt mondta neki: Na, mondjal valamit!" Nem tudnak egy kedves zot mondani, vagy gügyögni a gyereknek, hanem töle varjak a kezdemenyezest. Mire mondtam, hogy hiszen nem is ismer benneteket - erre lett nagy sertödes, hogy "na szepre nevelem a gyereket, hiszen rokonok vagyunk, vagy?" Ök olyanok, hogy hozzajuk elvart igazodni, de ök a kisujjukat sem mozditjak az iranyunkban, szoval eleg nagy ellentet, es ezt megerzi. Nem igazan tudsz mit tenni, ehhez idöre van szüksege. En mindig kedvesen mondtam neki, pl. "itt a nagymama", "odanezz, mit hozott a nagyi mikulasa", a kezeben levö csomagra...stb, tehat törekedtem, hogy velük is jol erezze magat, mivel ez a gyerekem erdeke.

Mi meg most sem tudjuk pl anyosnal otthagyni a gyerekünket, csak ha min. 1 szülö ott van vele, pedig amugy oviban megvan, mar 2. eve. De elsö evben szerintem teljesen normalis, talan masfel evig, hogy max. azokkal hagyd egyedül, akiket sokat lat. Elöször mindig legyel latoközelben, es amikor eszreveszed, hogy nem hianyol, akkor masik helysegbe...stb, tehat ez fokozatosan megy, masokra pedig csak azutan hagyhato, amikor öt mar teljesen megszokja. Ez az ölbeveteles dolog meg sztem ugy hülyeseg, ahogy van. De par honapos korban meg nagyon anyafüggö, ha nem latja öket sokszor, miert is varod el, hogy automatikusan jol erezze magat, bizalmaba fogadja öket? Ha erzi, hogy szamithat rad, nem hagyod "egyedül" (massal, nelküled), eleinte mindig feled forditjak (!a latotavolsag miatt!), akkor szerintem jol erzi magat es nem fog sirni.

2012. dec. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Bocs,

*gyerek fele sem jöttek kb 1 eves koraig...


Az utolso mondat szinten szemelyes tapasztalat, anyosom ugyanis eleinte ugy probalta kezelni a siras dolgot, hogy elfutott vele messze tölem, hogy ne is lassam - en meg utana... :) Spock könyvevel meg ilyemivel meg hiaba probalkozol ilyen embereknel, ök meg vannak gyözödbe a sajat igazukrol (nagyobb gyerekeik vannak=tapasztaltabbak, okosabbnak gondoljak magukat), szerintem nem is ismerik es nem is neznek utana. (Pedig sogornöm tanarnö.) De egyszer azert megprobalhatod, es majd meglatod magad is...


elözö

2012. dec. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nálunk ez elmúlt magától, anélkül, hogy bármit változtattunk volna. Kicsi még, csak Veletek érzi magát biztonságban. Nem marad ilyen! Kb. a mászós korszakra teszem, hogy változik ez.
2012. dec. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Sétálni minden nap viszem, de akkor nem igazán lát más embereket, mert még fekszik a mózesben, néha alszik is. Néha megyünk pl. bababoltba, ott is elvan a hordozóban, vagy az én kezemben.

Az én szüleimet még viszonylag el is fogadja, csak hát 100 km-re laknak és csak 2 hetente megyünk. Ők az utóbbi 1-2 alkalommal már fel tudták venni, de senki más. Anyósom nagyon ritkán jön, lehet hogy nem ismeri fel a baba. Ha a kezébe adom és ott maradok vele akkor is rögtön sír, anyós meg azonnal visszaadja nekem, meg sem próbálja megnyugtatni. Apósom gyakran jár, Őrá mosolyog is, csak Ő meg nem nagyon meri kézbe venni. Mással nemigazán járunk össze rendszeresen.

Én arra gondoltam, hogy jó lenne társaságba vinni. Gondoltam valami ringató félére, vagy babaúszásra, csak tartok tőle, hogy ott is rögtön sírna. Vagy más babák is úgy kezdik az ilyen programokat?

2012. dec. 3. 17:56
 8/12 A kérdező kommentje:

Már tettem fel emiatt kérdést és akkor megkaptam, hogy ilyen kis babának még nem kell rajtunk kívül más program:


Miskolcon 4-5 hónapos babával tudnátok valamilyen programot ajánlani babaúszáson kívül? Az sem baj, ha fizetős.

2012. dec. 3. 17:59
 9/12 A kérdező kommentje:
2012. dec. 3. 18:00
 10/12 anonim ***** válasza:

Sztem teljes normalis a gyermeked, minden rendben van vele. Ha mindennap melletted lenne anyosod/anyad/akarkid, akkor lehet, hogy mashogy reagalna (?), bar ebben nincs tapasztalatom.

Babaprogramokra legkorabban 7-9 honaposan viszik tudomasom szerint a babakat, de persze babauszast vagy hasonlot kereshetsz, viszont a helyedben nem varnek nagy valtozast ilyesmiktöl. Hova ez a sietes, elvarasok? Türelem, idövel valtozik. Nem lehet, hogy az elegedetlensegedet erzi rajtad? Fogadd el inkabb szerintem ugy, ahogy van, a gyermekedet, ez jot tesz neki is!

16.51

2012. dec. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!