Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya vagyok ha hagyom...

Rossz anya vagyok ha hagyom sírni a kislányom?

Figyelt kérdés
2,5 hónapos a kislányom és nem tud magától elaludni. Evés után valamikor még 2óra múltán is ringatnom kell a kezembe kell hogy legyen, hisz ha lerakom akkor elkezd felébred és elkezd sírni. De ez így nem mehet tovább, semmire sincs időm, valamikor egész nap még enni se tudok, nem engedi a drágaságom. Sokan mondták hogy rakjam le evés után, majd hagy sírjon, ne vegyem fel. Sokáig nem volt szívem hozzá, iszonyú volt (és most is) hallgatni a sírását, de hát ez így nem lesz jó hosszú távon. Ti hogy csináljátok???? SOS!
2009. aug. 19. 13:40
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Két óra az rengeteg,az már majdnem a következő etetés,talán még nem késtél el hogy leszoktasd.
2009. aug. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Nálunk anno a letesz-felvesz módszer nagyon bevált. Kitartónak kell lenni! Sokszor nekem is szívem szakadt meg, hogy sírt, de 2-3 nap után nálunk megtanult egyedül elaludni. Azóta nincs gond, most már 10 hónapos a pici.
2009. aug. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Ettől nem vagy rossz anya! És remélem, beválik :) Más ötletem nekem sincs. (2gyermekes anyuka)
2009. aug. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Nem vagy rossz anya, természetes, hogy a saját dolgait is el kell intézd, a gyerek érdekében is!

Ugyanakkor egy 2,5 hónapos nem manipulál, ez még nem a nevelés korszaka ebből a szempontból. Ha sír, akkor kellesz neki.

Én hordozókendőt használok, 2,5 hónapos kora óta mei tai-t is. Utóbbit az apja is meri használni.

Meg kell szokni, megtanulni a használatát. Én netről tanultam megkötni, nem voltam tanfolyamon.

Egy kis idő kell, amíg megtanulod, amíg a gyerek megszokja (az enyém harmadik alkalommal már megnyugodott benne).

Nem strapálod le a derekad, van két üres kezed (minden azért nem tudsz megcsinálni, mert a bugyor ott a mellkasod előtt)

Azt vettem észre, ha egy nap így rajtam 1-2 órát, a többi időben jobban elvan és este sokkal egyszerűbb letenni.

kell neki egy jó nagy adag anyaközelség.

2009. aug. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
Egyáltalán nem jó módszer, ha sírni hagyod!Így csak azt tanúlja meg hogy nem számíthat rád!Ha elhalgat az csak azért lesz mert rájön szegény, hogy senki sem reagál a problémájára.Ha sír evés után, talán a hasa fáj.Vagy valami más baja van.2,5 hósan még sokat vágyik a közelségedre is.Próbáld meg, hogy egy hordozókendőben magadra kötöd.Egyébként ez a dolog magától is elmúlik, ahogy elkezdi felfedezni a világot.Mindenféle idomítási módszerek nélkül is.Most még szüksége van rád, használd ki!Ne hagyd szegényt sírni!!!Szüksége van rád!Neki még TE jelented az egész világot!
2009. aug. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó válaszok érkeztek,és én is csatlakozom Velük :) A felvesz/letesz módszer nálunk is bevált,most 8 hónapos elmúlt gyermekem,és semmi gond nincs Vele.Olvastam a Suttogót és szerintem nagyon sok hasznos tanács van benne,én legalább is tanultam belőle.Rengeteg időm van Babám mellett. :)))Amikor sír felveszed,ha megnyugszik leteszed,ha újra sír újra megcsinálod addig amíg men nem tanulja,hogy magától szépen elaludjon,és valóban nagyon kitartónak türelmesnek kell lenni. :) Sok sikert!
2009. aug. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%
Hát nem tudom, hogy ki a rossz anya, de én biztosan nem hagyom sírni a fiam. Ő most 8,5 hónapos, de ezért szinte a hangját sem lehet hallani. Pár hetes kora óta alig alszik napközben, én nem fogom eröltetni, mert akkor valószínű, hogy nem álmos. Szerintem inkább a sok altatás helyett inkább próbálj meg játszani vele, abba úgy is elfárad... Meg persze az is lehet, hogy éhes maradt...
2009. aug. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy az lennél, én ugyanezt csinálom, mostmár másfél hónapja. Most már nem is sir. Forgatja kicsit a fejét és elalszik. Az én babám is ugyanilyen volt, nem volt időm semmire. Du 5 kor ettem előszőr....
2009. aug. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
84%
Az én kisfiam 15 hós,de még most sem hagyom sírni(pedig 2.gyerek,tehát van még kivel foglalkozzak)Igaz,nálunk 1-2 alkalommal volt csak,h rossz napja volt és hosszabb ideig sírt(szval soha nem igényelte az egész napos kézben levést egyik gyerek sem).De ha éjjel sír,és fel kel kelnem én akkor is megteszem.
2009. aug. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!