Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Lenne 2 kérdésem....

Anyukák! Lenne 2 kérdésem. Szeperációs szorongás, vagy fogzás? Plusz orszívás.

Figyelt kérdés

Pár hete a fiam teljesen megváltozott alvásilag. Tápszeres baba, 1.5 hét múlva lesz 4 hónapos.Óránként megriad és nagyon sokáig tart visszaaltatni, még a fejem tetejére is állhatok. Az éjszaka első felében még felébred és egyszerűen nem lehet "lelőni", be nem áll a szája, gagyarászik, nevetgél. A 2. felében (kb 3-4 fele) ha felkel, eszik, iszik, majd sír, h ő nem akar aludni. Teljesen kivagyok már. DE! ha magamhoz veszem, akkor békésen becsukja a szemét és már alszik is, én persze akkor sem tudok vmi jól aludni, de legalább nem sír (mert h nem tudom sehogy máshogy megnyugtatni).


Tehát arra gondoltam, h ez lehet szeperációs szorongás? Vagy fogzik? De az éjszaka első felében semmi jele sincs. A 2.-ban is annyi h sír ha vissza akarom fektetni aludni. Meg mondjuk vmi biztos zavarja ha óránként kel.


A másik kérdésem, hogy pár napja éjfél tájban annyira tele van az orra fikával (elnézést a kifejezésért), hogy 10 percig szívogatom neki, mert már alig kap levegőt és elég nagy darabok jönnek ki. Ez miért lehet? És miért csak éjszaka? Nappal egyáltalán nem kell neki szívni, nagyon szépen veszi a levegőt és az orrában sem látok semmit.

Már kb 1.5 hónapja vettünk 3 literes párásítót, amit 6-7 fele el is indítok. Vagy hamarabb kellene?

Remélem tudtok nekem segíteni :(

Köszönöm szépen a válaszokat előre is!


2012. dec. 5. 08:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem pont azért nem alszik, mert tele van a kis orra, és zavarhatja. De az is lehet, hogy odaszokott melléd :) ami nem biztos, hogy szerencsés dolog. Most szerintem amíg betegeskedik, hagyjad melletted, így biztonságban érzi magát, de ha már meggyógyult, jó, ha visszaszokik a saját ágyacskájába. Hosszú távon fárasztó lesz így. Amúgy mi is kelünk éjjel legalább 4-szer, zombi vagyok, pedig az enyém már 9 hós lesz! (Igaz, fog miatt.)
2012. dec. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

De ezt több hete csinálja, az orra pedig 2-3 napja :(

És valami miatt csak elkezdte, mert 1 hónapos kora óta egyedül alszik a kiságyába, nagyon ügyesen, sosem vettem ki... csak pár hete, mert sehogysem birtam vele:(

2012. dec. 5. 09:28
 3/4 anonim ***** válasza:

"(...)három-négy hónapos korig, amikor a babák nagy többsége megint elkezd gyakrabban ébredni éjszakánként. Egyrészt szükségük van arra, hogy megbizonyosodjanak anyukájuk jelenlétéről, másrészt ekkor szoktak megváltozni a babák nappali étkezési szokásai: könnyen elterelhető a figyelmük, az akár egy-másfél órán át szopizó újszülöttből két-három perc alatt végző három hónapos lesz, aki minden zajra felkapja a fejét. Éjszaka viszont ingerszegény a környezet, teljesen át tudják adni magukat a szopizásnak.(...)Bármely életkorban okozhatnak éjszakai (vagy nappali) nyugtalanságot a felfordulással, stresszel járó események; ha épp új fejlődési szakasz, például új mozgásforma elsajátítása előtt áll a kisbabánk; ha más vigyáz rá; ha valamilyen betegség, fájdalmas állapot (fogzás, húgyúti fertőzés, középfül- vagy torokgyulladás, allergia, reflux) zavarja; ha túl meleg vagy hideg van, vagy épp száraz a levegő; ha az idegrendszere éretlen. "Schneiderné Diószegi Eszter, pszichológus


Orr- problémára: próbáld ki, hogy egy félbevágott vöröshagymát teszel a szobába, a felszabaduló illóolaja nagyon szépen feloldja a váladékot, könnyebb kiszívni:).

2012. dec. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

HOztam még egy írást erről az időszakról, a babák "elromlásáról":):

[link]

2012. dec. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!