Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem eszik a gyerekem már kb...

Nem eszik a gyerekem már kb 1/2 éve rendesen, de az utóbbi 2 hónapban már szinte semmit. Járt még rajtam kívül valaki így a gyerekével?

Figyelt kérdés
2012. dec. 5. 11:37
1 2
 1/16 klopusz ***** válasza:
100%

Szia!


Mit jelent a "semmit" evés? Tejet, kakaót sem? Vagy csak a főtt ételeket nem eszi? Esetleg csak egyfajta ételt hajlandó enni? Egyedül eszik, vagy együtt ül asztalhoz a család?


Vekerdy Tamás pszichológus véleménye szerint a mai világban senki sem fog éhenhalni, hiszen valami ennivaló mindíg akad. Nem kell izgulni, ha csak mondjuk párizsit vagy savanyú uborkát eszik, semmi baja sem lesz tőle.


Lehet, hogy azért romlott a helyzet, mert túl nagy figyelmet kapott az elmúlt fél évi nem evés?


Nálunk is volt ilyen hóbort, nem törődtem vele. Ha olyasmit kért, ami volt itthon megkapta, vagy megette, vagy nem. Nem kerítettünk nagy feneket az ügynek, szép lassan le is csengett a dolog.


Hány éves a gyermeked?

2012. dec. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam 19 hónapos pár hónapja Ő se nagyon akar enni a bölcsiben általában mindent megeszik kivéve a zöldbab főzeléket,itthon csak kakaót,tejbegrízt,kekszet,gyümölcsöt,krumplit,húslevest,tésztát hajlandó enni,na meg sajtot néha kenyeret.Húst egyátalán nem,azt mondta a doki ez ilyen időszak majd elmúlik,remélem mert már minden félével próbálkoztam és szörnyen rosszul esik ha eltolja és mondja,hogy Nem
2012. dec. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

20 hónapos múlt, egy éves kora körül kezdődtek a gondok. Akkor rájöttem, hogy neki unalmas az evés, így mondókáztunk, játszottunk evés közben is. Így evett. Majd később, pár hónap elteltével már a játékok, mondókák sem voltak elegek... Mi mindig együtt eszük, értsd, én is eszek vele, és hétvégén pedig minden étkezésnél együtt van a család. Amit megenne, az a csoki, és a kekszek, abból is az édesebb változat, de azt nem adok neki. :) nincs kaja, nincs csoki alapon. Lehet hogy gonosz vagyok, de nem birom nézni, hogy csokit eszik/enne, normális ételt meg nem.

Pl már 4 napja hasmenése is van, és tegnap volt az első nap, hogy a déli alvása előtt hajlandó volt enni natúr rizst. Délután és este már semmit nem kért, gyümölcsöt sem. Az asztalra készítettem almát, szőlőt, banánt, összevágva, falatokra, hozzá sem nyúlt. A Croissan sem kell már neki. :( Tudom, hogy nem szabad a dolognak nagy feneket keríteni, de már nagyon el vagyok keseredve. :(

A kakaót reggel és este kéri, az úgy néz ki, hogy eddig egy biztos pont az életében, alkalmanként 230-250 ml. De ez sem sok. A gyerekorvosnak is többször említettem, hogy sokszor van hasmenése, és nem eszik rendesen, azt mondja mindig, hogy a hasmenés majd elmúlik, és idővel majd enni fog, ne aggódjak... Hát hogy ne aggódjon egy anya??!!

Néha elfogadja még a tésztát, azt is csak üresen, időközönként a puffasztott rizst, a virslit, üres leves tésztával, joghurt, és néha croisson. Nem sok igaz?

2012. dec. 5. 11:58
 4/16 anonim ***** válasza:
hány kiló?
2012. dec. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősöm gyerekének azóta van étvágya mióta adja neki a béres cseppet.

Próbáld ki, hátha...

Amúgy ő sem evett semmit, már riogatták, hogy el kell vinni kivizsgáltatni,mert nem is nagyon hízott.Ő is 2 év alatti.

2012. dec. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Utoljára 11.28-án mértem, ma reggel elfelejtettem, akkor pont 10 kiló volt, most alszik, nem tudom lemérni. Magassága 86 cm.
2012. dec. 5. 12:04
 7/16 A kérdező kommentje:
Igen, arra gondoltam én is, (béres csepp) csak abban ha jól tudom van alkohol is... jó, nem kell sokat adni neki, na de mégis... meg mi alapján állítom be, hogy neki mennyi csepp naponta?
2012. dec. 5. 12:05
 8/16 anonim ***** válasza:
A béres cseppben nincs alkohol.
2012. dec. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
mi is pont ilyesmi életkorban voltunk így, mivel nagy feneket kerítettem a dolognak elhúzódott egy évig! Erőltettem az evést, ordibálások (a kétségbeeséstől), persze így megutálta az evést, eleve negatívan állt az egészhez, csak annyit kellett mondani, h gyere enni, már bőgött. Aztán átálltam a leszarom üzemmódba és kb helyrejött a dolog. Azóta se eszik sokat, de normálisnak mondható. Néha még előjön a kajahiszti, de nem szabad foglalkozni vele, sztem direkt csináljam mert látja, h fel tud vele idegesírteni, és ha piszkálod, a tiéd is tartani fog az evéstől. De idővel minden helyrejön, a gyerekek még nagyon rugalmasak (már 4éves, 14,5kg,105cm, amikor nem evett 10,5 volt 1,5től 2,5 éves koráig). Ja 1évig nem hízott semmit, de semmi baja sem voltn (orvos, vérvétel, minden volt) Nekünk is béres cseppet javasoltak (5csepp naponta) meg folsavat Annyi alkohol a gyümölcsevéstől is erjed a gyomrukban, amennyi abban van, attól ne félj :)
2012. dec. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon rossz evő volt egy időben a fiam, akkor úgy kellett beleimádkozni a kaját, aztán egy idő után javult a helyzet, majd pedig sokkal jobb lett.

Próbálkoztam akkor mindenfélével. Tejpépekkel, hol zöldséges, hol gyümölcsös ételekkel, mikor annyi idős lett, akkor tejtermékkel, kis kenyérrel, kis felvágottal. Mindig, ami a korának megfelelő volt. És azért lehet hogy nehézkesen és úgymond több felvonásban, de azért megvolt a kellő mennyiségű táplálék és szépen hízott.

Egyébként a hasmenésre rátérve, nem vagyok orvos, de azért én arra is gondolnék, hogy a gyomrával nincs minden rendben és azért nem eszik úgy. Az is elképzelhető, hogy sérült a bélflórája a kicsidnek és attól rosszabb az étvágya vagy megy a hasa. Lehet hogy többször találkozott az utóbbi időben valamilyen vírussal, ami okozta a hasmenést és károsította a bélflóráját.

Lehet probiotikum adása (Normaflore vagy Lactív) is megoldaná a problémát. Kicsit helyre rázná a gyomrát és elmúlna a többszöri hasmenés és étvágytalanság is.

Amúgy a vitaminok alapból csinálnak egy kis étvágyat, de ha valami más gond áll a háttérben, akkor nem biztos, hogy az egymagában megoldja a gondokat, de nyugodtan adhatsz neki multivitamint egyébként is, immunerősítés céljából, meg heti 1 alkalommal probiotikumot.

2012. dec. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!