Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak nekem furcsa, ha nagyszül...

Csak nekem furcsa, ha nagyszülő nem megy be a kórházba, vagy nem hívják mikor megindul a szülés?

Figyelt kérdés
Nálunk jöttek,mire megérkezett,utána is mindennap jöttek,most 5 hónapos és heti kétszer biztos látják.Ha messze laknak érthető.
2012. dec. 5. 17:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kórházban a szülés a szülőkre tartozik és nem a nagyszülőkre. A látogatás utána már más, az nekem is furcsa, ha az első pár napban nem látogatják a friss anyukát, és babáját a nagyszülők, testvérek. Az egyéb rokon, ismerős, munkatárs látogatásoktól rosszul voltam, ahhoz semmi kedvem nem volt, hogy boldog boldogtalan ott legyen, mert nem tudtam tőlük pihenni.Ahol szültem nem volt fix látogatási idő. Szabad bejárást engedtek reggel 7 és este 8.30 között minden nap. Szóltam is érte a 2. gyereknél, volt is nagy sértődés.
2012. dec. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szerettem volna ha bejönnek,természetesen tudtak mindent folyamatosan,de nem akartam hogy ott álljanak a szülőszoba előtt ki tudja meddig.Hajnal 5-kor mentünk be,este 9-kor született meg a pici,hosszú lett volna ott várakozni,természetesen másnap jött mindenki megnézni a babát.Amúgy nagyon jó a kapcsolatunk,nem azért nem szerettem volna.
2012. dec. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én sem igényeltem, hogy ott toporogjanak...sőt azt furcsálltam volna, ha jöttek volna, szerintem semmi közük hozzá! A férjem körbetelefonált mindenkit, miután kibújt a lánykánk, majd másnap bejöttek szépen sorban. Számomra így volt természetes...
2012. dec. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem meg az a rossz, ha ott toporognak, amikor szülök bent. Mi nem is mondtuk el, hogy elindult a szülés, csak akkor szóltunk, amikor megszületett.

A kórházba egyszer jöttek be, és itthon sem jártak a nyakunkra.

Bár nálunk relatív messze laknak.

Kérdező, szerintem ne ítélj másokat, mindenhol más a kapcsolat, mások a szokások, az igények, stb...

2012. dec. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem ítélkeztem!Melyik mondatomban mondtam?Szerintem furcsa.Ennyi.
2012. dec. 5. 18:21
 6/11 anonim ***** válasza:
Az első szülésemnél a férjem velem volt, a szülőszoba előtt ott volt a család, amikor kitoltak, pedig nem beszéltük meg. Bár hozzáteszem, hogy előtte már 3 napja bent feküdtem, és a vége sajnos császármetszés lett. A második szülésnél a férjem és az unokatesóm volt velem, unokatesóm szülésznő gyakornokként, a családból nem jött senki, de nem is vártam el, hogy ott várjanak ki tudja meddig.
2012. dec. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mikor a kisfiam született lassan 20 hónapja kedd éjjel, anyósomék,és apukámék még aznap délután meglátogattak,aztán a szüléskor Párom és Anyukám voltak bent,nagyon örülök,hogy bent voltak,Apukámék már másnap délután bejöttek megnézni hogy vagyunk anyósomék mivel elég messze laknak így 2 nap múlva jöttek.
2012. dec. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én sem szerettem volna. Mondtam is a férjemnek,hogy semmi értelme. Lehet,hogy több órát vajúdok, akkor meg csak bent azon agyalunk, hogy hogy informáljuk őket, szaladgál ki a férjem stb. Felesleges! Segíteni úgysem tudnak. Meg utána az őrzőben eltöltünk még egy kis időt, oda sem jöhetnek be. Csak idegeskednének!

Aztán végül is nálunk megoldódott, mert sürgősségi császárom lett, és csak délután jöttek át. Jobb is volt. Már én is kicsit magamnál voltam, a gyereket is meg tudták nézni!

Ettől függetlenül csodálatos a viszonyuk a fiammal. Hetente többször vigyáznak rá, vagy eljönnek. Nem hiszem,hogy ez határozná meg a későbbi viszonyt.

Barátnőmnél bementek egyből, ahogy megindult a szülés, most meg jó, ha havonta egyszer rájuk nyitják az ajtót.

2012. dec. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A férjemen kivül senki másra nemigen volt szükségem abban a helyzetben. Anyósom jött rögtön a szülés után de inkáb ne tette volna.
2012. dec. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én kértem a férjem, h ne hívja a nagyikat, m csak idegeskedtek volna. Amikor megszületett, felhívtuk őket, jöttek, megnézték és megkrétem mindenkit, h kivéve a férjem, ne jöjjenek, mert pihenni akarok és a babámmal lenni, nem látogatókat fogadni. De ennek ellenére azóta is hetente jönnek, pedig egyikük vidéki, s mindannyian dolgoznak még.
2012. dec. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!