Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Levágassam? Adnátok tanácsot?

Levágassam? Adnátok tanácsot?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 hónapos. Hosszú hajam van állandóan összekötve a kilógó szállakba sokszor beleakad kitépi a kezèben marad. Most eléggé hullik is, egyébként vékony szállú nehezen kezelhető. Ha levágatnám nem lenne mindíg hajszállas a kis keze, de lehet hogy kinlódósabb lenne 1-1 frizurát elkészíteni hogy kimehessek az utcára. Így csak összekötöm és kész.

Tanácsokat kérnék. Nektek milyen a hajatok pici baba mellett?


2012. dec. 5. 20:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hosszú hajam van, mert utálom a rövidet. Az 5 hónaposom is meindig belekapaszkodna ezért itthon mindig kontyba kötöm vagy feltűzöm és már nem is éri el és a hajam is megmarad :)
2012. dec. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is hosszú hajam van.Használok ricinusolajat,körkefével szárítom egyenesre,szép gondosan és utána összefogom.Utálnám,ha rövid lenne,így kezelni is könnyebb,kontyba foghatom,lófarokba,ha olyanom van kiengedem stb.
2012. dec. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

a vegebol vagathatsz, de en is a kontyot javaslom:-)

(vaddisznósörte hajkefe,ricinus olaj,hajapolok)

2012. dec. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is hosszú hajam volt, a kislányom állandóan belekapaszkodott, húzkodta. 5 hónapos korában ezért levágattam állig érőre. Rossz döntés volt, olyan frizurám lett, hogy hosszadalmas vasalgatás, beállítgatás nélkül nem volt szalonképes. Állandóan az arcomba hullott, utáltam. Kb. 8 hónaposan a gyerek leszokott a hajam piszkálásáról, így pláne felesleges volt az akcióm.


De van, akinek sokkal jobban áll a rövidebb haj, mint a hosszú, és könnyebben is tud bánni vele. Egy hozzáértő fodrász talán tud olyan arcformához, hajminőséghez illő frizurát kreálni, ami extra beszárítgatás nélkül is szépen áll. Ha nem jön össze, bármikor vissza lehet növeszteni. (Én is ezt tettem. Amúgy nem bántam meg, mert legalább megtapasztaltam, hogy ez a típusú haj nem áll jól nekem.)


Ha van állandó fodrászod, aki "ismeri" a hajad, biztos tud személyre szabott tanácsot adni!

2012. dec. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Jégtánc ***** válasza:
100%
Hosszú hajam volt,levágattam még terhesség utolsó hónapjában rövidre.Feleslegesen.Ugyanúgy húzza,belekap.Jah és ugyanúgy hullik a rövid haj is:)) Tűzd fel,ezért tényleg nem érdemes levágatni:)
2012. dec. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

Nekem hátközépig érő hajam van.Nem vágatnám le,mert szeretem és mert baromira nem állna jól a rövid haj...

Kisfiam 1 éves elmúlt és még a mai napig belekap a copfomba,vagy egy-egy kijövő tincsembe:-)

Ilyenkor rászólok,hogy nem szabad és már el is felejtődött a dolog.

Sajnos nekem is nagyon hullik,de szerintem ez nem a haj hosszától függ.

Legtöbbször össze van fogva,általában a fejbúbom magasságában.

2012. dec. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Enyem is hullik es nagyon vekony szalu... :( mhol a hajam van, hiaba van osszekotve. Utalom neha, de nem vagatnam le...megbannam. A fiam 4 hos es pont leghatul, legalul hzza meg, az a legfajdalmasabb resz :( A kisagyat minden lefekves elott atvizitalom, mert nem egyszer elofordult h pont a fejenel volt 2-3 hajszal... Na azota mindig nezem. :(
2012. dec. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is 5 hónapos sokszor beleakad a derékig érő hajamba a végéből vágattam csak egy kicsit hogy ne hulljon ennyi ne vágasd le
2012. dec. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én nem vágattam le, mert amikor állig érő hajam volt, mindig olyan szörnyen állt. Úgyhogy hiába tépi a lányom még most 8 hónaposan is, inkább összefogom napközben, de ha megyek valahová, akkor legalább normálisan nézek ki...

Hajhullásra pedig a Lush New Hair samponkorong vált be nekem, pedig borzasztóan hullott előtte...

2012. dec. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hosszú hajam van és szinte sosem tűzöm fel és nem is kötöm össze legtöbbször.

Kislányom nem nagyon huzgálja, max. akkor mikor altatom, de az is ritka. Szerintem megszokta hogy hosszú a hajam és így már nem érdekli, mert mindig "ott van".

De egyébként a rövid hajba is ugyanúgy bele tud markolni (férjemébe),ha olyanja van, uh emiatt én biztos nem vágatnám le.

2012. dec. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!