Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 napja adom a 11 hónaposomnak...

2 napja adom a 11 hónaposomnak a joghurtot. Mára lett 4 pötty az arcán. Várjak vele vagy folytathatom tovább?

Figyelt kérdés
2012. dec. 6. 09:41
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
Ne haragudj, ez neked még kérdés? Egyébként kérdezd inkább a védőnőt vagy a dokit!
2012. dec. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én biztos leállnék, de nekem tejfehérje allergiásak a gyerekeim. A pöttyök sajnos ennek tünetei nálunk is.


Kérdezd meg az orvosod, mit javasol.


Amúgy más tejterméket már kapott? Azoktól nem lett semmi?

2012. dec. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Várj vele, ha lemúltak a pöttyök, akkor kezdd el újra adni. Ha megint pöttyös lesz tőle, akkor hagyd el a joghurtot, és egy hónap múlva próbáld újra.


Most lehet, hogy más miatt lett pöttyös, ezt ki tudod zárni azzal, hogy a pöttyök elmúlásáig nem adsz neki joghurtot, aztán újrakezded. Ha nem lesz pöttyös, nem a joghurt volt az ok.


Ha mégis a joghurt, akkor várj még 1 hónapot, utána próbáld újra, addigra lehet, hogy elnövi az érzékenységet. Ha nem, akkor valószínű allergiás lesz rá.

2012. dec. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

akkor most szüneteltetem

sima tápszert és tejpépet eszik már vagy 3 hónapja, nem HA-st

és sajtot kapott még eddig

azt gondoltam, hogy ha ezektől nem volt gond, akkor a tejjel se lesz majd


Bízom benne, hogy később nem lesz gond.

2012. dec. 6. 10:56
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért lenne jó hamar rájönni, mert sajnos a tejallergia alattomos.

Ha egy tejterméktől kijön, akkor a többit sem szabad adni amiatt, hogy nagyobb eséllyel és minél hamarabb kinője a kicsi.

második

2012. dec. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Attól még hogy a sajttól nincs baja, a joghurttól sajnos lehet. Én csak a tejfölre vagyok allergiás. Nem tudom miért, de tejet simán megiszom és nincs bajom tőle, de a tejföltől rögtön ekcémás leszek.

Gyereknél ha ez a helyzet akkor minden tejterméket abba kell sajnos hagyni, mert úgy könnyebben kinövi. De ha ez a helyzet úgyis kell menni gasztróshoz és majd ő megmondja mi a legjobb.

2012. dec. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

a dokival már csak holnap tudok beszélni

akkor a nem HA-s tápszerrel és tejpéppel álljak le, ha jól értem


talán olyan 3 hónapja kapja a simát, remélem nem lesz baj


De akkor miért nem tiltják ennyi erővel, hogy a tejes dolgok bevezetése előtt ne sima tejpépet, tápszert kapjanak, hanem csak HA-sat

2012. dec. 6. 12:25
 8/8 anonim ***** válasza:

3. vagyok, most minek kellett lepontozni engem? Amiket írtam, azt egy gasztroenterológus mondta nekünk, mert első körben azt kell kideríteni, hogy mire allergiás a kicsi. Ha legközelebb semmi baja nem lesz a joghurttól, akkor nem az volt a gond, lehet tovább vizsgálódni. SAjnos ma már (ezt is ő mondta) a legtöbb orvos csak ráhúzza a cédulát a betegre, hogy ez tejfehérje allergia, holott lehet teljesen más a baja.

Főleg így, hogy már egy csomó tejterméket evett a kicsi, amitől semmi baja nem volt.


Az én fiamra is rámondták, senkit nem izgatott, hogy a teljes tejmentes táplálás után is pöttyös volt, azt mondták, biztos nem figyeltem.


Utána jutottunk el egy olyan dokihoz, aki ért is ahhoz, amit csinál - ő mondta a fokozatos próbát - és így derült ki, hogy a kicsim a paradicsomra!! allergiás. Semmi baja nincs a tejtől, mégis fél évig úgy kezelték, mint egy tejfehérje allergiást.

VAgy szerintetek ez volt a helyes megoldás? A panaszok megszüntetése, ahelyett, hogy az okot szűrnénk ki?

2012. dec. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!