Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért erőltetik? Túl lehet...

Miért erőltetik? Túl lehet etetni egy anyatejes babát?

Figyelt kérdés

4 hónapos anyatejes a lányom.Eddig csak a rokonságtól hallgattam,hogy :

"-miért nem adok neki mást is (alma,őszi)

"-nagyon hízik,ki kellene váltani egy étkezést


Most a védőnő jött ezzel.(2830 grammal született,most majdnem 7000 gramm)


2009. aug. 19. 21:05
 1/10 anonim ***** válasza:
23%
Azért,mert 4 hónapos kortól el kell kezdeni a hozzátáplálást.Gyümölcsre,főzelékekre van a szervezetének szüksége.Az anyatej már nem elég tápláló neki.Kevesebbszer kell szoptatnod.Nem a súly a legfontosabb.
2009. aug. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ha nem tápláló az anyatej akkor mitől gyarapszik?Én eddig úgy tudtam(lehet,hogy rosszul),hogy a tápszeres babáknál kezdik a hozzátáplálást 4 hónapos korban.
2009. aug. 19. 21:12
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Pont azt írja, hogy nagyon hízik a baba.

Sztem szoptasd amíg akarod és táplálj hozzá, ha idejét érzed.

1 éves korában úgyis "átlagos" méretű lesz a baba.

10-11 kiló. Addig meg mindegy. Elhízni csak cukortól, csokitól tud. Ha elkezd jobban mozogni, mászni, meg járkálni leadja a fölösleget.

2009. aug. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

2.vagyok, anyatejes, de én elkezdtem 4 hósan a gyümit!

6 hót mondanak, tápszeresnél 4 hót.

2009. aug. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
szia!én mindkét nagyobb gyerekemet kb 5 hónaposan kezdtem el hozzátáplálni anyatejet kaptak kb 2 éves korukig még mellé ,olyan sokáig volt tejem.A hozzátáplálást azért kezdtük el mindkét esetben "korábban" mert szegényeim már majdnem kinézték a kaját a szánkból mikor ettünk,igy elkezdtem a püréket ,később az üveges ételeket aztán jöhetett a turmixolt husileves(az volt a kedvencük)és imádtam nekik főzni és turmixolni annyira jóízűen ették.Szte most is kb 5 hónapsan fogom elkezdeni a hozzátáplálást a kicsinél ,ő már most szugerál bennünket ha eszünk:D pedig még csak 7 hetes lesz:) Akkor kezd el a hozzátáplálást mikor jónak látod,de 4 hónaposan sztem még egyáltalán nem szükséges.A rokonokkal ne foglalkozz,engedd el a füled mellett a sok "jó tanácsot",és bízz az ösztöneidben úgyis tudni fogod mikor kell elkezdeni.üdv 3 gyerekes anyuka
2009. aug. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
6 hósak vagyunk,anyatejesek.Most kostólgatunk gyümiket. 3570-el születtünk,most 9500g.Én nem foglalkoznék velük.A dokinénink sem ajánlotta a hozzátápit 6hós kora előtt.Nem lehet túl etetni.Annyit eszik amennyi jól esik neki.Majd ha többet mocorog,nem hízik annyit.Kisfiam az első 4 hónapban 1-1,5 kg között szedett magára,most már csak 500g-ot hízotta múlt hónapban.Kedden megyünk méreckedni kíváncsi leszek. olyan mint a sajtkukac:)
2009. aug. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A 21:14-es válaszomat miért pontoztátok le?

Ő második baba és hatalmas súllyal született és nem gondoltam, hogy elég neki a tejem, ezért kezdtem 4 hónaposan a hozzátáplálást, mert tápszert semmi esetre nem akartam adni.

2009. aug. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja, még annyit, hogy most 13,5 hós, mindent eszik(tehéntejet is) és este még cicizik.
2009. aug. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Én sem értem miért pontoztak le Kedves 21:14-es!

Korrekt volt a válaszod!!!

2009. aug. 20. 22:03
 10/10 anonim ***** válasza:
Köszke!
2009. aug. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!