Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csinálta így más Anyuka is?

Csinálta így más Anyuka is?

Figyelt kérdés
3 hónapos csemetém nagyon keveseket szopik. Így egy 1 hete áttértem arra, hogy kb. negyed óra szoptatás után 80-90 ml már cumisüvegből adok oda Neki (így legalább megeszi a minimumot). Ha más is csinálta így, akkor hogyan alakult a napotok? Mennyit tudtál a fejés mellett a babáddal foglalkozni és a házi munkával?
2012. dec. 7. 15:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam valamiért nem hajlandó szopni, elfordítja a fejét és sír, ha már közeledik a cicihez, ezért én mindig fejem neki, és megkapja cumisüvegből.

A napom ugyan úgy alakul, mint mikor még szoptattam, az volt 25-35 perc szopi + 10-15 perc büfi, az a legrosszabb esetben is 50 perc, cumisüvegből 10 perc evés + 10-15 perc büfi és 20 perc fejés, ez így össz-vissz 45 perc, 5 perc alatt elmosom a mellszívót + a cumisüveget, és már meg is van az 50 perc. Nálam időben ugyan annyi. Etetés és büfizés után szoktam fejni, és a köv. evésre már meg is van a tej.

3 hete csinálom így, eleinte fárasztó volt, mostanra már ráálltam. Az én fiam éjszaka nem kel enni, csak 5-6 körül, akkor viszont szopik.

2012. dec. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
20 perc alatt mennyit tudsz lefejni? Megvan úgy a szükséges mennyiség a következőhöz?
2012. dec. 7. 15:49
 3/6 anonim ***** válasza:
10-10 perc mellenként, így jön le 100-120 ml. Mivel egy étkezésnyi adagja 140-150 ml, így nincs meg a következő evésig. 1 étkezést tápszerrel oldunk meg, de a többi mind anyatej.
2012. dec. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mennyi idős a kisfiad és mennyi a súlya ill. a születési? Az én kislányom 3150 g született és most 5800 gr. Viszont mellből + cumisüvegből eltart 40 percig az etetés. Nekem kb. 1 óra alatt jön le 1 mellből 140-160 ml (délelőtt), aminek csak a felét adom oda a következő etetéskor és a másik részét pedig próbálom odaadni szoptatva (több, inkább kevesebb sikerrel). Így emellett nem sok mindenre van időm.
2012. dec. 8. 14:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Kisfiam is 3 hónapos, 3060-al született, és most kerek 6 kiló (és 65 centi).

Én már egyáltalán nem próbálkozok a szoptatással, mert csak szenvedünk mindketten. Gyors lefejem, és megeszi üvegből.

persze van hátránya is, mert egyre kevesebb tej termelődik. Hiába szopik hajnalban, az kevés inger a mellnek, hogy növelje mennyiséget. Nem is értem, hogy napközben miért nem hajlandó szopni, mikor reggel olyan ügyesen eszik a mellemből.

Mivel fejsz? Nekem Avent kézi mellszívóm van.


Amúgy kisfiam sokkal nyugodtabb, boldogabb, mosolygósabb mióta üvegből eszik. Nem egy ügyes szopizó, valószínű nagyon lefárasztotta, hogy meg kell dolgozni érte.

Nem mellesleg én is nyugodtabb vagyok, mert tudom, hogy mennyit eszik, így biztos nem marad éhes, és így mindig kibírja a 3-3,5 órát.

2012. dec. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Avent mellszívót használok én is. Ez a 2 melles fejés viszont jó ötlet, ki fogom próbálni hátha úgy gyorsabban meglennék. Te hányszor etetsz egy nap? Én 6x és 3 és fél óránként. Az viszont aggaszt, hogy így csökkenhet a tej mennyisége. Nem iszol tejszaporító teát, mert én naponta 1-2 pohárral szoktam, de lehet érdemes lenne növelni a mennyiséget. Egyébként az én kislányom is 6 órakor nagyon jól szopik, aztán még a következő alkalom is elmegy egynek, utána viszont teljesen elromlik most már a dolog.
2012. dec. 8. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!