Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megfogadjam a tanácsát?

Megfogadjam a tanácsát?

Figyelt kérdés
Azt mondta a védőnő, hogy vegyünk a kislányunkra egy olyan cipőt ami tartja a bokáját. Nos a helyzet az, hogy még nem megy a lányunk, csak áll, néha már egyedül, meg lépeget kapaszkodva. Védőnő szerint hamarosan elindul és ide bentre is kellene egy cipőcske.Nem kocsicipő azt mondta, hanem rendes cipő ami tartja a bokáját. Korán felállt pici még azt mondta, hogy ezért is. 8hónapos múlt.Ti vettetek ekkor cipőt a babátokra?
2012. dec. 8. 18:32
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
régen sem voltak speciális cipők, még is normálisan megtanultunk járni... Ha a kicsinek nincs különösebb probléma a lábával, akkor nem muszáj. Különben is, sokat ajánlják a nyári mezitlábaskodást az egyenletlen talajon. Persze, ha már elindul a kicsi, és hosszabb távon is gyalogol (2 éves körül) akkor érdemes jobb minőségű cipőt beszerezni, de otthonra teljesen feleslegesnek tartom.
2012. dec. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én nem vennék.

Ha csak annyit áll és lépeget, amennyit magától tud, viszonylag nagy térben közlekedhet, nem egy rácsos járókában totyog ide-oda, vagy felnőttek vezetgetik kézen fogva, csak annyit fog állni, amennyi nem árt meg a lábának, se a gerincének. Miért kéne, hogy a cipő tartsa a bokáját? Arra ott vannak az izmai, amiknek dolgozniuk kell. Szerintem kifejezetten rosszat tenne egy "a bokáját tartó" lábbeli. Fűzőt nem akart ráadni a védőnő? Lehet hogy a hátát is tartania kéne valaminek, hiszen ebben a korban sok gyerek csak négykézláb mászkál...

Ha félsz, hogy megfázik, adj rá csúszásgátlós vastag zoknit.

2012. dec. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
mi akkor vettünk olyan cipőt ami azért tartja a lábát de mégsem agyon bonyolított gyógycipő mikor már önállóan járt 11 hónaposan,ha már akkor cipőt vettem volna mikor felállt meg a bútorok mellett sétált már 6-7 hónaposan cipőt kellett volna vegyek neki,még ne vegyél kérdező felesleges
2012. dec. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem most állt fel. 5 és fél hónaposan. Tolja a széket maga előtt ezért mondta a védőnő, hogy hamarosan elindul. Viszont én még ilyenről soha nem hallottam, hogy cipő kellene a gyerekre bentre. Néztem is rá..:D
2012. dec. 8. 19:24
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyik ortopéd orvos barátunk mondta,hogy a legnagyobb balgaság bentre cipőt adni a bab lábára.Kisfiam8 hónaposan indult el önállóan,ezért is merült fel nálunk a kérdés.

A lehető legjobb a pici lábacskáknak,ha minél többet vannak mezítláb,mert ilyenkor alakulnak ki a fontos izmok,amiket egy cipő (legyen bármennyire is hiper-szuper,stb.) csak elront.Nem engedi az izmokat,talpat a maga útján fejlődni,hanem "irányítja" azt.Ez pedig később bokasűllyedés,lúdtalp,gerincferdülés,stb. forrása lehet.

Szóval a védőnő nagy butaságot mondott.

Én már rég nem hallgatok a mi védőnőnkre,mert nálunk is sokszor olyan abszurd dolgokat állított meggyőződéssel,hogy csak lestem ki az arcomból.

Tehát bentre semmiképpen ne legyen rajta semmilyen cipőcske és ha az idő engedi,a szabadban is a lehető legtöbbet legyen mezítláb.Ha egyébként z utcán járkáltok már,na akkor fontos a megfelelő tartást biztosító cipő.

2012. dec. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Benter nem szabad cipőt adni rá csak akkor vbegyél neki ha már kint is mentek.
2012. dec. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A tologatásról annyit, hogy az én fiam 2!! hónapis ha nem többig tologatott maga előtt mindent, és eszébe sem volt magától elindulni.

Nem. Nem vettem neki cipőt bentre, hülyeségnek tartom. Semmi baja nincs a lábának, nyargal mint egy kiscsikó.

2012. dec. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!