Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, aki...

Van itt olyan anyuka, aki kezdetben próbálta tartani a védőnő tanácsát arról, hogy két óránál gyakrabban nem szabad a babát megetetni, de aztán áttért az igény szerinti szopira?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 12. 15:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nálam a kórházban mondogatták, hogy 3 óránként kell etetni, különben hasfájós lesz. A védőnőm viszont azt mondta, hogy akár 1,5 óránként is megéhezhet, mert az anyatejet ennyi idő alatt megemészti. Na, most legyél okos! Én igény szerint szoptattam, de a gyerekeim az első 6 hétben nagyon nyűgösek voltak, én a mai napig gondolkodom, hogy jól csináltam-e.
2012. ápr. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Meg sem fordult a fejemben, hogy ne igény szerint szoptassak, egyik gyermekemnél sem (a harmadikat várom). Valahogy ez nálunk mindig jól működött: szopizott, aludt-addig tejecske termelődött-felébredt, szopizott, aludt stb. Lényeg, hogy az anyuka nyugodt legyen. :)
2012. ápr. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
5%
Az igény szerinti szoptatás az első pár hétre vonatkozik szerintem, amíg be nem áll a kereslet kínálat. Ezért lehet, hogy 3-4 hetes korukban kezdenek el hasfájósak lenni. Szóval 3-4 hetes kortól szerintem jó, ha betartod a 3 órát. Én betartottam, nem volt hasfájós.
2012. ápr. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én meghallgattam a kórházi tanácsokat, a védőnő és gyerekdoki tanácsait. Mind ellentétesek voltak, így csak egy dolgot tehettem: a gyerek igényeit vettem figyelembe. Az pedig hogy melyik gyerek mit igényel, természetesen teljesen egyedi.

A hasfájás pedig nem minden esetben függ össze az igény szerinti vagy 3 óránkénti etetéssel. Az én babám hasfájós volt, akkor is ha igény szerint evett, de akkor is ha csak 3 óránként.

2012. ápr. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
26%
Én az elején igény szerint szoptattam, a hasfájós időszakban tértünk át a 2,5-3 óránkénti szoptatásra a gyerekorvos javaslatára.
2012. ápr. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kisfiam igény szerint szopik és nem volt soha hasfájós. Ha 2 óra múlva éhezett meg, nem lett volna szívem még egy órát éheztetni, hogy kijöjjön a pont 3. És olyan is volt, hogy pl mentünk valahova, így indulás előtt is gyorsan megetettem még, holott mondjuk egy órával korábban kapott enni, vagy van, hogy fürdetés előtt tök éhes már, akkor is kap egy picit, majd fürdés után a nagy vacsit. Úgy gondolom ráérek megetetni ha éhes, és nekem is jobb ha utána elégedett és elvan megint picit egyedül, mintha még egy órát nyöszörögne a kezemben. Persze minden nyikkra nem kap cicit és nem is azzal altatom.
2012. ápr. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nyilván a 3 óra nem percre pontosan 3. De ha már 1-2 hónapos és 1,5 óránként enni kér valószínűleg nem evett eleget korábban.
2012. ápr. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
56%

Már két gyereket szoptattam igény szerint és a hasfájást hírből sem ismerjük. A védőnők legnagyobb része pedig csak utcát söpörni alkalmas (ha egyáltalán), jobb nem foglalkozni a tanácsaikkal. :-(

A baba pontosan tudja, mikor és mennyire éhes, az ő igényeit kell figyelembe venni!

2012. ápr. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 xStefix ***** válasza:

Igen. Így nem volt meglepő, hogy már nagyon korán pótolnunk kellett... :(

De sikerült aztán jó helyről (is) informálódnom, így végül hosszú távon tudtam szoptatni, igény szerint.

2012. ápr. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az igény szerinti szopival nekem csak az volt a bajom, hogy egyáltalán nem biztos, hogy a baba az éhség miatt sír (ezt 1-2 hónap alatt tanultam meg én is megkülönböztetni) és nem gondolom, hogy minden problémát szopival kell enyhíteni.

A hasfájóság alkati kérdés, kinek milyen lapot osztottak ebből a szempontból... Az én babám az első 3 hónapban nagyon hasfájós volt, ha egy ilyen periódusra rászoptattam akár kaja után 1,5 órával, akkor teli torkából üvöltött szegény kínjában.

Ennek ellenére soha nem húztam csak azért az időt, hogy leteljen a 3 óra. Most sem teszem, de a babám kialakított egy rendszert, amit én is segítek neki tartani, így kiegyensúlyozott baba, alig sír, sokat nevet.

Szerintem az igény szerinti szopi mellett a rendszer is fontos, mert ez az, ami a baba számára a biztonságot, kiszámíthatóságot jelenti. Tehát én rugalmas vagyok ebben a témában, egyik "nézőpont" felé sem húzok teljesen. Arany középút!

Azért nem gondolom, hogy a gyerekorvosok többsége hülye, tudatlan és hajrá a szoptatási tanácsadók, mert bezzeg ők tudják... Ez nem ilyen fehér és fekete. Nem szeretem a szélsőségeket.

2012. ápr. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!