Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálással kapcsolatban?...

Hozzátáplálással kapcsolatban? Elsősorban védőnők vagy korababákkal kapcsolatban tapasztalt Édesanyák tanácsát kérem!

Figyelt kérdés

A kisfiam 28 hétre született, most 6 hónapos, de korrigáltan 3 és fél. A védőnőnk kismama, éppen folyamatban van a helyettesítés megoldása, így nem tudok hozzá fordulni. Eddig Beba HA Start Pro tápszert kapott a babám, de újabban ismét felébred kora hajnalban enni, gyanítom, hogy kevés már a tápszer neki. Eddig védőnő tanácsára nem kezdtük meg a hozzátáplálást. Van már egy nagylányom, aki 6 hós koráig csak anyatejet kapott, tehát nem vagyok teljesen tapasztalatlan a kérdésben, de ő nem volt koraszülött, ott semmi probléma nem volt, zökkenőmentesen zajlott minden.

Bár megoszlanak a vélemények, tudom, azért szeretném tudni, hogy okozhatok-e gondot azzal, ha elkezdem neki almával, krumplival szép sorban a kiegészítést? Illetve milyen tejpépet, hasonlót ajánlotok, annyiféle van, elveszek a kínálatban! (a nagyobbik gyermek 12 éves, akkor még nem volt ekkora választék...:)

A tápszert nem kell váltani esetleg más fajtára? Ha eddig Ha-st kapott, okozhat gondot ha ezután nem ilyet adok neki?

Előre is köszönöm annak, aki válaszol, és kérem szoptatással kapcsolatban ne írjatok, sajnos ez már nem alternatíva.:(


2011. júl. 5. 15:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy nem vagyok tapasztalt a kérdésedben. Csak pár dolgot írnék.

A tápszert a dokitól is meg tudod kérdezni, hogy válthattok-e olyanra, ami laktatóbb.

Ha meg még nem javasolják a hozzátáplálást, akkor van HA-s tejpép is (Milupának van talán, a többit nem tudom), azt délután-este adhatsz neki, jobban eltelíti.

2011. júl. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, milyen méretekkel született a picid és most mekkora? Meddig voltatok kórházban? Kapott valameddig anyatejet?

Csak szeretnék pontosan válaszolni, azért kérdezem.

2011. júl. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
1350 g, 40 cm volt születésekor, most 6080 g, és 61 cm. 10 hetet volt kórházban, anyatejet 4-5 hétig kapott (szondán keresztül), majd volt egy rota vírus fertőzése (pedig akkor még inkubátorban volt), ennek következtében részleges bélelhalás szerepel a zárójelentésben. Ezután már nem tudta megemészteni az anyatejet, folyamatos hasmenése volt tőle, ezért a koragondozó orvosa Beba Ha-t írt neki. Amíg haza nem jöttünk az osztályról, ezt ette, itthon aztán a háziorvos Humanát, majd Milumilt írt fel (szintén Ha-s), de azok nem váltak be, és visszálltunk a Bebára.
2011. júl. 5. 16:11
 4/11 A kérdező kommentje:

Elsőnek köszi, igen, néztem HA-s tejpépeket, elég drágák, de lehet, hogy megpróbáljuk! Doktornénihez pénteken megyünk, természetesen megbeszélem vele majd a dolgokat.

Második, hová tűntél?

2011. júl. 6. 16:51
 5/11 A kérdező kommentje:
Megoldódott a gond, orvosunk Milupa Ha-s tejpépet is írt fel! Köszönöm első, hogy írtál! Másodiknak pedig, hogy érdeklődött...az is valami...Minden jót!
2011. júl. 7. 17:04
 6/11 A kérdező kommentje:
Ha valakinek van még tapasztalata, szívesen venném, és köszönöm előre is!
2011. júl. 9. 16:17
 7/11 anonim ***** válasza:
Esetleg rákérdezhetnél a Sinlacra a dokinál,ez simán csak pép,elég laktató és a legtöbb baba imádja.Receptre pedig sokkal olcsóbb! :)
2011. júl. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én csak annyit szeretnék írni, hogy nagyon durva amin keresztül mentetek, és le a kalappal!

A kisfiad meg egy igazi hős, egy kis túlélő!

Bocsi, hogy nem a kérdésre válaszolok, csak megrázott amit írtál, hogy 28.hétre született....

Isten áldjon meg titeket!

2011. júl. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Első vagyok. Csak érdeklődni szeretnék, hogy hogyan alakul a napotok a tejpéppel? Hogy fogadta? Ébred még hajnalban?

2011. júl. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
kedves kérdező! Bár én nem a kérdésedre válaszolok, csak próbálok pozitít energiákat átadni, bár lehet, hogy nincs is rá tul nagy szükséged! Koraszülött babáddal kapcsolatban szeretném elmondani hogy az én nagyobbik lányom - aki most 17. évében van - 25 és fél hétre született 860 grammal, ő is sok mindenen átment még a kórházban - botal vezeték elkötés néhány naposan, rota vírus, stb- 4 hónaposan vittem haza, ő is három hónapig a lefejt tejemet kapta, majd kapott anyatejet, aztán tápszert. Ha jól emlékszem, ugyanúgy sikerült átvezetni a szilárd étkezésre, mint egy nem kora babát, csak néhány hónappal később kezdtem. Most egy gyönyörű, nagy lány, gimnazista, és senki nem hiszi el, hogy ilyen pöttömke volt, mikor megszületett.Sok boldogságot a kisfiadhoz!!
2011. júl. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!