Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Koraszülött kisfiam fejlődése...

Koraszülött kisfiam fejlődése jól halad vajon?

Figyelt kérdés

Fiam 32 hétre született, 1850 g súllyal. Nem volt oxigénhiány, 6 napig volt inkubátorban.

Most hat hónapos, 6 kiló 70 dkg. Szépen tartja a fejét, hason kartámaszban feltolja magát. Hasról hátra forog, hátról hasra nem, csak az oldalára. Játszószőnyegen körbekúszik, hogy megnézze a köré rakott játekokat. Este a kiságy végéhez fektetem direkt, mert reggelre a másik végéig kúszik ( csak hason alszik). Félülő helyzetből próbál hasizomból felülni. Szépen nyúl tárgyakért, érdeklődő.

Szerintetek normális ütemben fejlődik, ahhoz képest, hogy 32 hétre jött? Köszi a válaszokat!!


2012. dec. 9. 09:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem igen. Van olyan időre született hat hónapos, aki ennyit tud, mint a Te babád. Ne aggódj! Szépen fejlődik.
2012. dec. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ :)
2012. dec. 9. 09:27
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is teljesen jó a fejlődése, mintha nem is lenne elmaradva a nem koraszülött babáktól! :)
2012. dec. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor jó köszönöm :) hány hónapos korig kell elkezdenie mászni (kb)?
2012. dec. 9. 09:47
 5/7 anonim ***** válasza:

A kislányom 9 hónaposan forgott, 11 hónaposan kezdett mászni pedig 40+2 hétre született.Gyógytornára jártunk.Most 2,5 éves.Kisfiam 7 hónapos de már kapaszkodva lépeget a bútorok mentén.....pedig testvérek, egy apától.... :D

Nagyon szépen fejlődik a babád!Szerencsések vagytok, sajnos van akinek a babája rosszabb állapotban van/volt....

2012. dec. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jól fejlődik szerintem.Gondolj bele,hogy ő ha időben születik még csak 4hónapos lenne.És állitolag annyival később várható tőlük minden,amennyivel előbb születtek.De nem tudom mi az igazság benne,mert nekem most született meg az első babám kicsit több,mint 2 hónapja.De pl én két héttel születtem előbb és csak 1,5évesen álltam fel.A hugom pedig már 8hónaposan ment,és ő időre született.
2012. dec. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Az én kisfiam is a 32. hétre született 1840 g-mal, 6 hónaposan 7 kiló volt és 68 cm.

most 7 hónapos, kúszni nem tud még, de nagyon igyekszik, forgolódni már forgolódik 5,5 hónapos kora óta, 2 hónaposan is sikerült neki, meg a kúszás is, de az még nem volt olyan :)

ha félig ülő helyzetben van, pl etető szék vagy az a játék, amin lógnak a macik, akkor felhúzza magát segítség nélkül.

csak és kizárólag hason tud aludni, körbe szokott kúszni ő is, csak előre nem :)

az én fiamról azt mondják nincs lemaradva, így a tied sincs.

de azt ne feledd, hogy ha babád 7 hónapos, akkor 5 hónaposnak felel meg! ezért ha úgy érzed nem a korához megfelelően fejlődik, ne aggódj! (amúgy meg nincs 2 egyformán fejlődő baba)

2013. jan. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!