Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A baba mennyi idős koráig...

A baba mennyi idős koráig "illik" nyilvánosan szoptatni?

Figyelt kérdés
2009. aug. 20. 18:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
30%
3 éves koráig, mivel addig teljesen természetes(nek kellene lennie). Akinek meg nem tetszik, ne nézzen oda. :p
2009. aug. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Mit értünk "nyilvános" alatt? Ha azt, hogy egy padon simán leül az ember, kiteszi a mellét, és szoptat, akkor szerintem ilyet semikor sem illik. Ha azt, hogy beül egy eldugott helyre, kocsiba, pelenkázóba, és ott szoptat, akkor azt addig, amig szükség van rá. De szerintem a nagy plénum előtt akármi is a cél, nem illendő szoptatni. Az etikettet meg ne is emlitsük ;)
2009. aug. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
Második válaszoló nézetét osztom. Szerintem sem illik másokat kellemetlen helyzetbe hozni azzal, hogy mondjuk a bevásárló központ közepén nekiálljunk szoptatni. Természetes dolog a szoptatás, de azért ezt mégse... Diszkréten félrevonulva természetesen bármeddig.
2009. aug. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Diszkréten értettem természetesen. Bár a diszkrécióval együtt is időnként van olyan helyzet, hogy az ember megpróbál elbújni, azért láthatják, hogy szoptat, persze nem a melleivel dobálózva, integetve, de bizony látják. Viszont ez egy pici babánál valahogy elnézhetőbb, mint mondjuk egy már sétálgatónál?
2009. aug. 20. 21:12
 5/15 anonim ***** válasza:
85%
Én úgy gondolom, hogy ez meghitt pillanatok egyike és a babán és az anyukán kívül nem tartozik másra, főként, nem idegen emberekre. Én mindig úgy intézem a dolgaimat, hogy megpróbálok addig hazaérni a kislányommal mikorra éhes lesz, de mindig van nálam víz vagy tea, ha megszomjazna megitatom.
2009. aug. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
51%
Illik vagy nem illik, mindenki maga dönti el, mivel mindenkinek más a "normális". 11 hónapos sétáló fiammal állatkertben voltunk és megéhezett (cicit akart). Kerestem egy padot, leültünk és megszoptattam. Persze takargattam, én is szégyellős vagyok, de aki látott annak biztos egyértelmű volt, hogy éppen szopik a babám. Ilyen esetben nem érdekel, hogy kinek mi tetszik, míg kicsi volt pláne, hiszen ha éhes a gyerek éhes... Az utca közepén, tömegben, stb. azért én sem szoptatnám, mindig próbáltam én is félrevonulni, textilpelenkát terítettem a fejére-vállamra.
2009. aug. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem nem illik, ilyet a kisebbségben élő nők szoktak csinálni.
2009. aug. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem sem illik nyilvános helyen babát szoptatni. De ha muszáj valamiért az egy dolog.

Amúgy most olvastam egy tanulmányt,ahol 93 nőt vizsgáltak.


5-25 hónapos kor között szoptattak. Az átlag 9 hónap volt.

Én akkor lepődtem meg, amikor a kollégiumi szobatársam anyja (egyetemei)megkérdezte tőlem, hogy szoptathatná e a szobában az 5 éves fiát :P Szerintem ez nem normális..

2009. aug. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
23%
Nem értem, hogy egy kérdést miért kell ennyire kifordítani... Ki beszélt itt olyasmiről, amiről írtok???? Nem az az alap. Viszont szerintem nem csak "kijelölt" helyeken illik szoptatni, hanem akár egy padon is. Teszem hozzá, általában a tápszeres frusztrált anyukáknak szokott nagy szájuk lenni ilyen téren... :p
2009. aug. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
34%
Ja, és persze itassuk teával meg vízzel, hadd apadjon a tej. Utána meg lehet kárálni, meg tápszerezni.
2009. aug. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!