Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olyanok tapasztalatait várom...

Olyanok tapasztalatait várom akiknek a gyereke (i) nem másztak?!

Figyelt kérdés
2009. aug. 20. 19:22
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Engem is nagyon megijesztett a gy.orvos, azzal, hogy diszlexiára utalhat, ha a gyerek nem mászik. Próbáltam tanítani, de mindig sírás lett a vége, megmakacsolta magát, és valósággal fejre állt (elég makacs a kisfiam, nem nagyon lehet irányítani). Aztán ráhagytam. A neten bújtam a tanulmányokat, és találtam egy nagyon megnyugtató választ: NEM MINDEN "NEM MÁSZÓ" GYEREKBŐL LESZ DISZLEXIÁS, CSAK A DISZLEXIÁSOK TÖBBSÉGE, GYEREKKORÁBAN NEM MÁSZOTT!"

Tettem is fel itt kérdést http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

Aztán csodák csodájára 11 hósan elkezdett mászni a fiam. 10 hósan állt fel 10.5 hós volt amikor bútorba kapaszkodva járt, és 11 hósan mászott. Ne aggódj!

2009. aug. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz a gyereknek, attól ha nem mászik. Sokan kihagyják. Ez a legenda a miatt terjedt el, hogy a diszlexiás gyerek anyját mindig megkérdik, hogy mászott-e? Mert sokszor nem, és akkor ilyen hintázós függőágyas- tornalabdás gyekorlatra küldik, hogy a térérzékelése fejlődjön. De ez csak visszafelé érdeklődés, nem jelenti egyáltalán, hogy aki kihagyja, az már nem is tud olvasni. Az én fiam se mászott, és az ELTÉre jár. Úgyhogy tud olvasni.Bepótolta máshogy, mert mindig úgy lógott-csimpaszkodott-tekergett ovis korában.

Ha nem mászott a baba, érdemes neki venni egy hintát, vagy olyan ikeás banánt

2009. aug. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
13%
Ilyen utolsó baromságot még életemben nem hallottam, hogy diszlexiára utalhat, ha nem mászik egy gyerek. Ez megint valami idiótaság, amit az orvosok kitaláltak szerintem, hogy mivel magyarázzák ezt a betegséget, meg hogy szegény anyu jó sok pénzt költsön kezelésekre. Én soha nem másztam, hanem egyszerre jártam, már 10 hónaposan, stabilan. És, lássatok csodát, 19 hónapos koromig nem nagyon beszéltem, de akkor egyik pillanatról a másikra elkezdtem teljes egész, értelmes mondatokban beszélni, anyu szerint. Szóval ennyit erről.
2009. aug. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Az én férjem sem mászott soha, 9 hónaposan felállt, aztán nemsokára lépegetni is kezdett. Semmilyen tanulási, olvasási nehézsége nem volt soha.
2009. aug. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Dixlexiás-okrol láttam egy jó filmet -arrol szolt hogy a mai villágra ő-k kellenek mert máshogyan gondolkoznak nem ugy mint a többség,ezért a tanitónak másképpen kéne elmondanija a tananyagot mert a dix. különleges gondolkozásu emberek . ÍGY Ő-K MÁSIK KIS CSOPORTBA TARTOZNAK.
2009. aug. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos olyanok adnak itt felelőtlen tanácsokat,akik még arra se vették a fáradságot,hogy utánanézzenek,utána olvassanak,vagy netán,de ez már óriási dolog,megkérdezni egy gyógypedagógust.A mászás hiánya ha tetszik,ha nem bizony káros hatással LEHET.NEM biztos,hogy 100 nem mászó babából ilyen problémák lesznek,de 90 tuti.Okoskodni meg itt,és nem ilyen témába kell,hanem a játszótéren az adhatok e csokit a gyerekemnek c kérdésre.
2009. aug. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

A mászást be lehet pótolni mással és később is. Hintázással, bujkálással. Ha nem akar mászni az a kölök, felesleges anyut stersszelni, hiszen úgysem fog mászni, ha nem akar. Majd ha nagyobb lesz, fog mászni. Különben az én nehezen olvasó ismerőseim kivétel nélkül matek- sakk- és műszaki zsenik. A tesómm pl. csak katonakorában tanult meg rendesen olvasni, de negyedévente feltalál valamit. A gyereke negyedikben még csak bögödözve olvasott, de már három! évesen majdnem megverte a tizenéves fiamatt sakkban. Aki még iskolában is évekig sakkozott!

Kedves előző, inkább adott volna a kérdésre választ: mászási gyakorlatot, ha annyira hozzáértő!

Keresd mag az Deákné Bancsó Katalin: "Anya , taníts engem! " c. könyvet, hónapról hónapra találsz gyakorolható dolgokat.

2009. aug. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Of

Gyakorló anyák tapasztalatát kérte. Egyel előző!

2009. aug. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
tapasztalt anyuka vagyok,és mellesleg logopédus.Naponta találkozok sajnos a problémával.és az én gyerekem is az volt.VOLT.
2009. aug. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
56%
És egy logopédusnak nem kellene tisztában lennie pl. az ikes igékkel? (találkozok -> találkozom). A szegény, mászni nem tudó gyerekek legalább beszélni tanuljanak már meg helyesen...
2009. aug. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!