Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olyanok tapasztalatait várom...

Olyanok tapasztalatait várom akiknek a gyereke (i) nem másztak?!

Figyelt kérdés
2009. aug. 20. 19:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
11%

Nem tudom,mit értesz mászás alatt?Ha a földön kúszás-mászásra gondolsz,akkor a válasz:minden baba kúszik-mászik.Van aki előbb,van aki később.Ha azt érted,hogy a bútorokra mászik-e,akkor a válaszom,hogy jól nevelt gyerek nem mászik a bútorokra.A játszótéren pedig másznak

ha már elég idősek hozzá.

2009. aug. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Húúú,vannak ám okosak!

A keri lányom nem mászott ,csak fel kapaszkodott mindenhova

és 10 hónaposan elindult. Nem látni ,hogy baja származott volna belőle ,mert már 22 éves és az orvosira jár!

Amúgy van ,hogy tanítják a babát mászni mert állítólag valami hátránya származhat de nem tudom ,hogy mi!:(

Nekem ez a tapasztalatom! Az én babóm 11 hónapos mászik és még esze ágában sincs elindulni!

2009. aug. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Az első válaszoló tényleg nem egyszerű!! :)))

köszönöm

2009. aug. 20. 22:48
 4/20 anonim válasza:
90%

Az én babóm most egy éves,pár hónapja ült fel magától,onnan fel is állt,kézenfogva járt.Most 2 hete kezdett mászni magától,fotel,ágy mellett feláll,magától lépeget.

Neki egy év kellett mindenre :o)

2009. aug. 29. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
82%
Lányom 6 hósan felállt, aztán ült, aztán kutyázott, nem nagyon mászott, inkább elindult. Aztán mikor már egyedül is járt, akkor kezdtem "mászatni" mert azt mondták, hogy ettől is késhet a beszédfejlődése. Mostmár egész nap beszél és segítséggel, de rávettem a mászásra.
2009. aug. 29. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
az eslő gyerekem nem mászott,elég hamar felált majd elindult.Dixlexiás is lett,vagyis csak gyanus,de kezelésekre kelett vele járnom.Az első gérédse a logopédusnak az volt,hogy mászott e a gyerek.Azóta kiképeztem magam logopédiából és én tanitottam a gyermekem.most van egy 7 hós,babám is,és ő már mászik,de őt már tudatosan irányítottam,és segítem.Nem törvényszerű hogy ez lesz a vége,ne ilyedj meg.de tény ezek a dolgok csak késöbb iskoláskorban vehetők észre,bár én ovis korában már észleltem.
2009. aug. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Egy ismerősöm babája nem mászott és orvoshoz küldték. Állítólag a mászás az idegrendeszert fejleszti és a későbbiekben tanulási problémákat okoz a hiánya. Én sem gondoltam. A kisfiam sokat mászott. Vannak gyerekek akik egyszerr állni akarnak. Az biztos hogy nagyon erős hátizomzatot ad a babákbak a mászás, megteremti az alapokat a jó tartáshoz és járáshoz.
2009. aug. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Leültem a terpeszülésbe és és átkúszott mind a két lábamon kisebb nagyobb sikerrel! Ez a mozgás mászásra készteti mert négykézláb helyzet is van nekem egy gyógytornász mutatta és tényleg tök jó mert nem sokkal később mászott! Egy nap számtalanszor csináltuk:):):)
2009. aug. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
46%
minél többet mászik egy baba, annál jobban fejlődik az idegrendszere és az izomzata. ha nem mászik, később (évek múlva!) tanulási nehézségei lesznek (diszlexia, diszgráfia). a legmodernebb kutatások szerint.
2009. aug. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém nyolc hósan kézenfogva sétált, tíz hósan egyedül, 13 hósan meg elkezdett mászni. :-D

Ismerek olyan barátnőt, akinek a fia nem mászott és most hordják megkésett beszédfejlődés miatt logopédushoz, gyógytornászhoz.Játsszatok vele négykézlábas játékokat.(kutyás stb)

2009. aug. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!