Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olyan anyukáknak a tapasztalat...

Olyan anyukáknak a tapasztalatait kérdezném, akiknek egy csepp teje sem volt, hogy tudták ezen túltenni magukat, hogy hiába küzdöttek, mégsem tudták megadni a legfontosabbat amit egy anya adthat, az anyatejet?

Figyelt kérdés
És még annyit kérdeznék, hogy ezek után, hogy nem adtak anyatejet, csak tápszert, ezek után milyen egészségnek örvend babájuk? Az én babám is tápszeres, és sokat rágódom emiatt, hogy nem lesz e baja így a babámnak, nem lesz-e betegesebb mint aki anyatejet kap sokáig? Én nem hordtam mástól anyatejet, nem tudom jól tettem e, de nem bíztam más anyában, hogy nem-e eszik,vagy csinál káros dolgokat ami esetleg átmegy az anyatejébe, és akkor az én babám azt enné.Szóval mik a tapasztalataitok? Esetleg néztek le titeket azért, mert soha nem szoptattatok?
2009. jún. 21. 14:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ne rágódjál ezen felesleges attól nem lesz tejed, ha emészted magad. Nem a te babád az első és szerintem nem is az utolsó aki tápszeres. Az én kis picikém is tápszeres volt, mert nem volt tejem, és ugyanolyan szép, ügyes, okos mint az anyatejes babák. Sőt!!! A kislányomat még betegesnek se nagyon tudnám nevezni, mert egyéves koráig 1-szer volt megfázva és semmi több. Foglalkozz vele minél többet, játszál vele, tanítsd és egy cseppet sem lesz gyengébb, vagy ügyetlenebb stb. mint a többi baba!

Fel a fejjel! Jó babázást!

2009. jún. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Először is az anyaságnak csak töredék része a szoptatás,egyáltalán nem ez a legfontosabb. Persze az a legjobb a babának,de sokszor hajlamosak eltúlozni ezt az anyukák,nem hozható összefüggésbe a betegesség,az ellergiára való hajlam azzal,hogy tápszeren,anyatejen nőtt e fel valaki. Régen grizt meg tehéntejet,lisztes levest kaptak a gyerekek,és mi történt? semmi..sőt egyre több az allergiás az uj generációkban. Viszont azt rosszul tetted szerintem,hogy nem biztál meg az anyatejközpontban,nem ugy van ám az,hogy beviszed a tejedet,és viheti a másik,leelenőrzik,bevizsglják,hogy megfelelő e a tejed,szóval onnan nem kapsz bevizsgálatlan tejet!!
2009. jún. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Öt napig volt tejem de addig sem tudta kiszívni a kislányom így fejtem éjjel nappal. Aztán egyik pillanatról a másikra elapadt. Utólag már tudom, hogy a terhesség miatt bekövetkezett májbetegségem okozta a tejelapadását is de ez csak jóval később derült ki. Én mindent megtettem hogy legyen tejem mégis szó szerint belebetegedtem hogy nincs tejem. Én sem hoztam senkitől anyatejet és nem bántam meg. Kislányom ugyan rossz evő (de én is ilyen voltam) viszont még soha nem volt beteg. 14 hónapos a lányom. A doki és a védőnő szerint is két hónappal fejlettebb a kortársainál mint fizikailag mind szellemileg. A szoptatás hiánya engem jobban megviselt mint őt. Lelkileg feldolgozni talán olyan egy éves korára tudtam. Soha senki nem nézett le azért mert így alakult a szoptatás dolog. Nekem volt ez lelki fájdalom, de ma már tudom, hogy még szerencse is, hogy így alakult, mert akár baja is lehetett volna ha így ilyen betegen szoptatom őt.

Azt tanácsolom, hogy fogadd el ezt a helyzetet, tudom nagyon nehéz, de ha nem vagy kiegyensúlyozott lelkileg akkor azt a baba is nagyon megérzi. A mai tápszerek nagyon jó minőségűek. Én is mindent megadtam volna ha anyatejjel táplálhatom. Nem beszélve a tápszerek borsos áráról. De egészséges és fejlett a gyermekem. Semmiféle hátránya nem származott a tápszeres etetésből. A szeretetet és törődést is ugyan úgy megkapta mint bármelyik anyatejes baba. Annyit tanácsolnék, hogy négy-öt hónapos kortól adjál neki Cebion cseppet. Az is erősíti az immunrendszerét a babának. Nyolc hónapos kortól pedig én adtam neki Multi Kid szirupot vassal de csak azért hogy jobb étvágya legyen. Sokat vidd levegőre és a hozzátáplálást se kezd el túl korán. Én öt hónaposan kezdtem a dokinéni tanácsára. Ne ostorozd magadat mert nem tehetsz róla, hogy nincs tejed. Biztos vagyok benne, hogy te mindent megtettél. Élvezd az anyaság minden pillanatát, a babád fejlődését. Amíg kiegyensúlyozott és boldog a babád addig ne aggódj. Sok boldogságot.

2009. jún. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem kb. a kisfiam 2-3 hetes koráig volt minimális tejem, de szinte már az első perctől kapott tápszert. Én eleinte nagyon ki voltam borulva, annyira irigyeltem azokat az anyukákat, akiknek ilyen intim kapcsolata lehet a babájukkal. Közrejátszott az is, hogy császároztak, tehát a szülésből csak a vajúdás maradt meg, az a pillanat, hogy a születése után magamhoz ölelhetem a babámat, sajnos nem. Én csak másnap foghattam először a kezembe. Nem tudom, hogy ez mennyire befolyásolta, hogy nem volt tejem. Rettegtem attól, hogy a babám nem fog kötődni hozzá. Mára már túltettem magam a dolgon, mert érzem a kisfiam ragaszkodását, bár még csak 6 hónapos :) Szerencsére egy percet sem volt beteg, csak az oltások után lázasdott be egy picit. Ellentétben a sógornőm kisfiával, aki csak anyatejes volt, mégis legalább havonta egyszer benyalt valami bacit. Lenézni nem néztek le, inkább csak sajnálkoztak. Na attól viszont jól fel tudtam húzni magam...
2009. jún. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
14.55 ös én arra gondolok ilyenkor, hogy pl.akitől hordanám az anyatejet, az mit eszik mit iszik,stb.honnan tudjam, nem vagyok ott, hogy betartja e a higiéniát.Most volt nemrég egy ilyen botrány, hogy egy anya eladta az anyatejét, és tápszerrel, meg tehéntejjel keverte,és úgy derült csak ki, hogy kihányta a baba.Akkor ezt hogy vizsgálták be, kérdezem én? Vannak nagyon link emberek, akik mivel nem a babájuknak adják, ezért kitudja milyen mosatlan, sterilizálatlan edénybe tennék a babámnak atejet.sajnos én ilyen ügyben nem bízom meg idegenekben.Mondják pl. hogy van AIDS szűrés ilyenkor, de csak az elején, honnan tudjam kivel csalja meg a párját, vagy épp a férj hoz haza valamit, átadja az asszonykának stb.szóval inkább nem hordok mástól tejet, mert én nem bízom meg idegenekben.Csak magamban bízok ezügyben.Én nekem ha lenne tejem és nagyon sok lenne és eladnám, én tuti úgy oda figyelnék mintha a sajátomnak adnám, de kitudja más, hogy van ezzel, lehet hogy csak a pénzért adja el, és semmi nem érdekli ezen kívül.:(Sok link embert ismerek.
2009. jún. 21. 15:02
 6/14 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, tisztelet a kivételnek!
2009. jún. 21. 15:04
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A nővéremnek az elsővel alig volt teje,a másodikkal semmi.Simán szült.Én túlhordtam,császároztak,csak 3 hóig volt tejem.A szülésen és a szoptatási gondokon csak hónapok múlva tudtam átlépni.Már tudom nem kellett volna ennyire felvennem ezt,hiszen egyik sem rajtam múlt.A nővéremmel azóta azzal viccelődünk vigasztalva magunkat,hogy vannak tej marhák,mi meg csak hús marhának vagyunk jók:)
2009. jún. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én kicsi fiam 3 hét múlva egy éves lesz!:)

Egy deka tejem nem volt,lelkiismeretfurdalásom annál inkább.

Köszönöm annak,aki leírta,hogy ez csak egy része az anyaságnak,jólesik,hogy így gondolja.

A kisfiam 6,5 hónaposan felállt,10 hónaposan negyedül elindult és egy fülgyulladáson kívűl nem nagyon beteg.

Néztek le engem is és megkaptam,hogy emiatt nem ragaszkodik hozzám a babám úgy mint kellene,ki is akadtam.

Imádom a fiamat és ő is engem.

Az,hogy önállóbb és ügyesebb mint az előbb említett beszólos anyuka babája,szerintem csak jó.

Egy imádnivaló,kiegyesúlyzott,boldog baba,aki folyton vigyorog,kivéve,ha jön a foga.

Fel a fejjel,semmi gond nem lesz később sem.

2009. jún. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudok szoptatni. Kisfiam korababa és pár napig inkubátorban volt és csa 5. naptól szoptathattam. Üvegből evett, nem tanult meg szopizni. Amúgy igen erős, ügyes baba, de a szopi nem megy. A kórházban is nagyon keveseket evett és mikor haza jöttünk, akkor döbbentem rá, hogy kevés a tejem. Erőltettük szopit, de sokat vesztett a súlyából, így feldtam a szoptatást és elkezdtem a tápszerezést. Fejem azt a keveset és mellé tápszer. Rossz érzés, de ha a babám érdekeit nézem, ez volt a lehető legjobb döntés! Sokan mondják, hogy tegyem mellre, nem értik meg, hogy mindhiába!

Szóval megértelek, de gondolj bele mennyi baba nő fel tápszeren és egészséges felnőttek lesznek!

Magadat pedig ne okold. Én is okolhatnék másokat és a rendszert, ami miatt nem lehetett velem a babám és csak 5. nap után szopiztathattam, de már semmi értelme nem lenne!

Én azt mondom, hogy örülj annak, ha a babád szépen fejlődik!

Amúgy én sem adnám más anya tejét, max olyanét, akit nagyon jól ismerek. Én sem bíznék abban, hogy az a nő mindent megtesz azért, hogy jó teje legyen.

2009. jún. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ja még annyit, hogy tejserkentő teát iszom, időnként homeopátiás kúrát csinálok, de semmi. És apadok. :(
2009. jún. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!