Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az egy éves babátok milyen...

Az egy éves babátok milyen testhelyzetben és körülmények között issza a tápszert este és reggel? És milyen cumival? Netán csőrős pohárból?

Figyelt kérdés

Lehet, hülyén hangzik a kérdésem, csak azért érdekelnek a válaszok, mert mi eddig fekve ettük a kiságyban reggel és este is. Pár hete azonban állva akarta, aztán lefeküdtünk, és úgy folytattuk. Tegnap óta csak állva hajlandó a kiságyban. Így eszik is végre, mert mostanában döcögősen ment. (Én adom, nem maga issza, mint mások...)

Ja, és a cumink Aventes 3-as volt, ma este az üvegre az itató csőrét tettem, és még jobb volt. Ugye nem fájdulhat meg a hasa attól, h esetleg levegőket is nyelt?

A körülményeket pedig úgy értem, h pl. lekapcsolt villanynál, csöndben, zavarás nélkül?

Nagyon kíváncsi vagyok, köszi!!!


2009. aug. 20. 20:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Este és kora reggel iszzuk csöndben, majdnem teljesen sötétben, a karomban, kb 30 fokos dőlésszögben.

Nálunk még ez nem alakult át "tejivás rituálévá", hanem ez még mindig egy szoptatásra hasonlító intim dolog, így igényli ő is, én is.

2009. aug. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem. Én a szoptatást is fekve csináltam, mert az ölemben-ahogy te leírtad-nem működött. Így nálunk is átvivődött a szoptatási testhelyzet a tápszerivásiba.
2009. aug. 20. 20:57
 3/8 A kérdező kommentje:
Még annyit, h a körülményeket a szoptatás óta, ami csupán három hóig tartott, úgy alakítottam, h nekünk is legyen intimitása a dolognak, annak ellenére, h nem szopik.
2009. aug. 20. 20:59
 4/8 anonim ***** válasza:
A tápszert reggel is és este is az ölemből eszi, mindig is így volt, csak a többi kajáláskor eszik a székéből. :) 15 hós kislány anyukája.
2009. aug. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
kislányom 1 éves és este eszik tápszert elalváskor.Magától fogja az üveget és fekszik.Nincs bent senki a saját szobájában.Megtanult egyedül elaludni!Sötétben.
2009. aug. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én 15 hós kisfiam fekve,a mi ágyunkban,kislámpa fényénél issza meg a babatejet-este én fogom az üveget,reggel ő-és miután megitta (este)fogat mosunk.Ezután viszem át az ágyába aludni.Este (hétvégén reggel is) a férjem is velünk van etetéskor,ilyenkor a pici köztünk fekszik.
2009. aug. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

a fiam is fekve issza a tápszert, mert a szopirol tértunk át 4 hos korában, és így mellette is voltam, meg nekem is kényelmesebb volt:) ez azota is megmaradt, de kb 8 honapos korátol napkozben nem ivott tápit, nem akarta elvenni az uveget (Mam Ultivent, pici korátol használtuk). éjszaka iszik már csak, sima klasszikus uvegbol, ált. 2x, ilyenkor fekve, félálomban szurcsoli. 17 honapos.

ha pohárbol jobban elfogadja, szerintem nem gond, ekkora babánál igazán. áll, ul, mozog, szoval ha kell, fel tudja bufizni, nem ugy mint egy csak fekvo pici baba.

2009. aug. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

11 hós a lányom.

reggel közénk vesszük, kicsit játszik apával míg én megmelegítem a kaját, aztán ölbe veszem az evéshez. Nincs közben zaj, nem megy a tv sem stb, és én tartom az üveget. Közben csendesen beszélek hozzá, hogy mit tervezünk mára, stb, meg apával is beszélgetünk halkan. Néha kinéz ránk, "beledumál", vagy mutogatja, hogy kint éppen megy az autó vagy ugatnak a kutyák. Evés után azonnal spurizik játszani.


Este viszont sokkal meghittebb a dolog. Kislámpa fényénél etetem, szintén az ölemben, közben lágyan simogatom, a vége felé halkan énekelek neki, aztán mire felveszem a vállamra büfizni, ilyenkor már szendereg, kicsit ringatom és utána teszem csak le. Rendszerint ilyenkor még nézelődik picit, esetleg keveset fészkelődik, olyankor még megsimogatom, aztán kijövök. Vagy elalszik azonnal, vagy némi kukackodást követően.

Amúgy a csőrös poharat nem fogadta el egyáltalán, 4-es avent cuclit használok 8 3-as beba táphoz)

A napközbeni etetések szigorúan az etetőszékben zajlanak, vagy ha idegen helyen vagyunk , akkor az ölemben ülve, asztalnál.

2009. aug. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!