Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 és fél hónapos babám negyed...

2 és fél hónapos babám negyed órákat alszik nappal. Egész nap szummázva ha három órát alszik akkor sokat mondtam. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

kb két hete megtalálta a kezét ökölbe szorítva állandóan a szájába kotor, dől belőle a nyál és állandóan sír. az első hónap azzal telt, hogy mindig aludt, most meg mindig fent van.egyszerűen el nem tudom képzelni mi lehet a probléma. csak szopizik, hízik szépen tehát nem hiszem, hogy az miatt sírna, hogy nem elég neki a tejci.

nagyon figyelmes baba, minden érdekli, de egy két és fél hónapos babának szüksége lenne a nap közbeni alvásra is ami nincs. most is apa altatni próbálja de esze ágába sincs aludni. fogalmam sincs mi a baj.

van tippetek? Mit csináljak vele?


2009. aug. 20. 21:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne zsizsegjetek ketten körülötte, inkább te altatsd, ugyis te vagy vele nappal otthon .(?) be van sötétitve anappali alvásnál is? Érdemes teljes sötétet csinálni, este is ha altatod, ne égjen a lámpa. A saját módszered pont jó lesz arra, hogy ügyesen megtanulja, hogy kell elaludni szépen, ne félj nem marad így! Ha magától alszik el és nem karban ringatva, állitólag mélyebben és hosszabban alszanak.
2009. aug. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
azért az apjánál van mert nem igazán akar megmaradni nála mióta megkapta a két hónapos szurit. amint megfogja az apja elkezd sírni. próbáljuk újra "visszaszoktatni" az apjához. nem tudom ez is mitól van. a szuri előtt nem volt semmi probléma. az apukája volt vele ott szurinál nem tudom nem-e azzal kapcsolja össze a kis agyában.
2009. aug. 20. 21:39
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia, első vagyok. Nekem meg szopizni nem akart a szuri után jó darabig....kérdeztem a védőnőtől, hogy jó e a megfigyelésem, miszerint az oltás megkeverte, erre mondta, hogy lehet, sőt megfigyelt már oltástól síróssá , nem alvóssá vált babákat is... Szerintem ne az altatással próbáld apához szokatni, ha mégis erre a rossz élményére gondoltok, hogy ezért sír nála! Anya altasson inkább...a te testmelegedre, érintésedre vágyik, hidd el!!! Inkább apa hurcolja, babusgassa napközben, vagy szopi után/etetés után büfiztesse, vagy a fürcsi előtt masszírozza, ilyenek, de az altatásnál nem rá van a babádnak szüksége!:)
2009. aug. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom is 10-20 perceket aludt 2-3 hónapos koráig. Nagyon nehéz időszak volt, szinte semmit sem tudtam csinálni tőle, mindig kézben volt (én nem bírom, ha sír, egy percig sem, úgyhogy mi felkapkodtuk/felkapkodjuk a mai napig is - 9 hónapos). Ugyanakkor meghálálta magát a dolog, mert nagyon ritkán sír, akkor is okkal, és nagyon hamar meg tudjuk vígasztalni bármikor bármiért, szóval egy kis angyalka lett :)


Most még fogd, ölelgesd, sétálgass vele sokat, egy-két hónap, (de inkább egy) és már sokkal többet és jobban ellesz egyedül is. Játszószőnyeget vegyetek neki, amiről felülről lógnak le csimbilimbik, a miénk 3 hónapos korától ott nagyon sokat volt.

2009. aug. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk az első szuri után változott meg, azt kb 2 hetes korában kapta. Addig jól aludt, vagyis szinte csak evett aludt egész nap, onnantól szintén összesen kb. 2 óra a napközbeni alvás néha több, de van, hogy kevesebb.

Sajnos vannak babák, akiket teljessen megváltoztat egy védőoltás. Félek a következőtől (kedden megyünk szurira), hogy annak milyen hatása lesz.

2009. aug. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!