Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, hogy 16hós...

Mit csináljak, hogy 16hós lányom megegye amit mi?

Figyelt kérdés
Szinte csak az üvegeset eszi meg,amiben nincsenek túl nagy darabok.a miénkből is csak azt amit összeturmixolok... :(
2012. dec. 11. 16:05
 1/8 anonim ***** válasza:
24%

16 hós, és még turmixoltat eszik? Ne haragudj, de az a kislány mégis mikor tanul meg rágni szerinted?

Mondjuk nekem pont ellenkező problémám van, a kisfiam 7 hós, és csak azt enné, amit mi. Ha darabos, ha nem, neki mindegy, bébikaját nem eszik egyáltalán. Egy foga sincs, de már elmajszolja.

Elég nagy baj, h nem kezdted előbb a darabos ételek adását, mondjuk minimum akkor, amikor az első foga kijött..


Próbálj meg neki kenyér vagy zsemle falatokat adni felvágottal komplettálva. De ez csak egy tipp.

2012. dec. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 betta55 ***** válasza:
71%
Ne aggódj!minden baba más.az enyém most kezdi azokat enni amit mi 15 hós.a mai napig van olyan étel amit turmixolva rszik csak meg!próbàlkozzàl minden nap pár kanállal adni neki a tietekből.kitartás!
2012. dec. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
4hós korában kezdtem a hozzátáplálást és már nagyon rég próbálkozom a kenyérrel,-ezt nem szereti de elmajszolja,harapja.babapiskótától fuldoklik,zsemlét,kiflit egyedül elmajszolja.de amiben nagy darabok vannak nem eszi meg.turmixolok,de nem tök simára.vannak benne darabok.ha nagyobb van benne kiköpi...
2012. dec. 11. 19:13
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Szervusz! Pont erről írok most egy beadandómban. Többek között azért is baj hogy turmixolsz neki mert nem alakul ki megfelelően a száj izomzata, arc izomzata. Tehát, vissza fog maradni a beszéd készsége. Na most nem kell megijedni mert a 16 hónap nem nagy kor. Csak az a baj, hogy most rögződnek be a dolgok. Vagyis, ha most nem vagy következetes ez igy fog maradni.......... :( Holnaptol légy határozott. Ha nem azért adsz neki pépeset mert valami szervi betegsége van akkor állj le a turmixolással. Bébi étellel. Nincs is 16 hónaposnak való egyébként ami azt is jelenti egyben, hogy nem fedezi a tápanyag igényét egy 16 hónaposnak a max 11 hónaposnak való kaja sem. Próbálkozz első körben tésztával..... pl. én lányom gyönyörűen ette egész kicsiként (1O hónaposan) ez puha, ha nem rágja meg sem gond. Paradicsomosan még isteni is. :)Tipp: Tedd ki neki tányérba, nem szabad erőltetni de látnia kell más nincs. Hidd el ha éhes lesz meg eszi. Nem kínzás ez hidd el. De ő érte kell ez :( Te sem akarod hogy beszéd hibás legyen.


Üdv.: Egy folyton tanuló védőnő!!!

2012. dec. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én tányérba teszem elé az ételt, pl ha pörköltet eszünk, akkor kap tésztát, eleinte kézzel, most már villával, kanállal (23 hónapos) teszi a szájába. Ez őt lefoglalja, izgalmas neki az önállóság is. Közben, hogy jól is lakjon, én is adom neki a tényleges pörköltet. :) Minden gyerek más, az enyém pl nem szereti, ha etetem, inkább nem eszik. Joghurtot is hónapok óta egyedül akarja kanalazni. Elmostam egy ugyanolyan joghurtos poharat, abba teszek neki pár kanállal, én meg etetem közben egy másikból. Próbálj meg úgy hatni rá, hogy a felfedezésre és önállóságra való való vágyán keresztül tanítod meg enni. Sokat dícsérd közben, és minden rendben lesz! Megoldódik hamar, csak légy következetes, és ne turmixolj! Ha ennyire megszokta, és félsz, hogy nem lakik jól, akkor fokozatosan hagyd el a pépesítést! Például a fele pépes, fele nem. De ne a pépessel kezdd etetni, mert akkor jóllakik félig és nem eszik többet! Sok sikert, és ne aggódj, semmi visszafordíthatatlan nem történt!
2012. dec. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%

Először is nyugodj meg! Ha megérik rá meg fogja enni, egyik napról a másikra. Nem marad így!

A kisfiam 18 hónapos koráig csak turmixolva ette az ételeket, akkor nőtt ki végre 4 foga és onnantól kezdett darabosat enni.

20 hónapos koráig még bébiétel volt a fő táplálékforrása, mert ha a házi koszttal kínáltam, akkor nem evett (elejétől rossz evő, volt okom rá, hogy bébiételt adtam a kezdetektől, mert egy csomó mindentől ekcémás lett, ezek közül amit bírt, arról tudtam, hogy legközelebb is ugyanaz az ellenőrzött minőségű étel lesz az üvegben és ismét nem lesz tőle baja).

Szépen megtanult enni, mindent elfogad és szeret már, semmi gondunk nem származott ebből, sőt a beszédre utalva: 18 hónaposan már kétszavas mondatokban beszélt, több, mint 100 szót ismert és megfelelően használt, mi ez?-t kérdezett.

Beszédben mindig legalább fél évvel előrébb tartott a vele egykorúaknál. Most is így van 25 és fél hónaposan. Nincs semmilyen beszédhibája vagy elmaradása!!!

A kislányom 6 és fél hónapos, mindent megenne, amit mi. Nem érdekli, ha darabos, persze aztán fuldoklik tőle.

Neki sincsenek még láthatáron sem a fogai.

Ez gyermekfüggő, hogy mikor fogadják el a darabosat és a házi kosztot, ne gyötörd ezen magad.

Mindig próbálkozz, de ne ess kétségbe, ha még pár hónapig nem megy.

Semmi, de semmi gondotok nem lesz ebből.-

Amúgy én már rég túl vagyok a tankönyv témán, nem érdekel, hogy mit tanultam a védőnő vagy a szülésznő szakon, megtanultam a gyermekeim mellett, hogy van anyai ösztön.

Amúgy mindenkit valamiért rossz anyának titulálnak, nyilván az előbb említettek miatt engem is, de ez engem már rég nem érdekel.

Az ösztönöm szerint nevelem, ápolom és táplálom a gyermekeim, felszabadultan, nem hagyom, hogy bárki felidegesítsen, vagy egy iskolapadból most szabadult kolléganőm próbáljon meg tanácsokat osztogatni (a mostani kedves védőnőnk ilyen)!

Te is tedd ezt, ne hallgass senkire, hangolódj rá a gyermekedre és minden menni fog és már nem is fog olyan szörnyűnek tűnni, hogy 16 hónaposan nem eszik darabosat és még bébiételen él!

Egy kétgyermekes szintén védőnő

2012. dec. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6-os minden szavaddal egyetértek, és minden tiszteletem a hozzáállásodért! Komolyan, tanulhatunk tőled! Köszi, nekem is hasznos volt, amit írtál! :)
2012. dec. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a megnyugtató válaszokat!! :)
2012. dec. 15. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!