Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hós fiam még nem ül és nem...

8 hós fiam még nem ül és nem kúszik, mászik. Kellene már aggódnom?

Figyelt kérdés
Mivel/hogyan tudnám esetleg fejleszteni??
2009. aug. 21. 11:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ne erőltess semmit,majd ahogyan Ő akarja.Kisfiam is 8 hónapos úgy ül a kádban,hogy fogom,de van amikor nem kell pár percig mert szépen megül.Hátrafelé kúszik,forog össze-vissza :)Ne aggódj emiatt én sem aggódom,egyszer majd meg tanulják!
2009. aug. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
12%
Hát ha helyette két lábon jár, akkor nem.
2009. aug. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

az én fiam 1 hét múlva lesz 8 hós de ő sem ül, se kúszik.

csak forog és félfekvő helyzetből felül de magától nem tud még megülni..

én is kezdek kicsit aggódni, mert akiket eddig kérdeztem az ő babájuk, már 6 hósan mászott 7 hósan felállt.

az én fiacskám meg lustálkodik :D


ameddig két lábon nem jár......pff

nagy okos

2009. aug. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Fiam lassan kúszott ekkor, de nem nagy sikerrel. Majd 8 hós és egy hetes volt, mikor felült, rá egy hétre mászott, rá 5 napra felállt, rá 2 napra megindult kapaszkodva. Most 9 hós és ott tartunk, hogy lassan egyedül megy. Adj még neki időt, nincs elkésve.
2009. aug. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Már nem azért, de szegénynek nem kéne ilyen "csodagyerekekről" írnotok, aki már 9 hósan megy!!Nyugi, mi 9 hósak vagyunk (korrigált 6 hó) és mi sem ülünk.Ez teljesen normális.Ha nem érett a gerince rá, addig nem fog.Ne siettesd.És nem kell itt mindent elhinni, jóhogy nem már félévesen szaladnak és beszélnek a gyerekek:( Légy türelemmel, amíg orvos nem mondja az ellenkezőjét, addig minden oké!!
2009. aug. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

12:32es vagyok: segíthetsz neki a következőképpen: jobb kezét bal lábával, bal kezét jobb lábával összeütögeted, valamilyen dalra, mondókára /a jobb és bal agyfélteke közti kapcsolat fejlesztése, erre a mászásnál is szüksége lesz/. Mi jártunk Csiribiri tornára kikapcsolódásként, ott egyszerűen fogták kezét lábát és "mászatták" néhány mpig, amit nagyon élvezett és legalább megérzte a technikát. Én is sokat másztam előtte a földön, biztattam, hogy kövessen. Mikor már ment a mászás, ülés, a kiságy rácsain segítettem neki felkapaszkodni. Persze erre sikított az örömtől és rögtön megcsinálta maga. Azóta nincs megállás:-)

Sokszor a technika hiányzik, nem a testi fejlettség. Nyugodtan elemd négykézlábra, ha hason van taplánál tologasd előre, had rúgja a tenyered. Az ülés meg legtöbbször négykézláb állásból történik. Játszatok, biztasd, segítsd:-)

2009. aug. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi ebben az olyan extra hihetetlen, hogy egy 9 hós gyerek a kiságy szélébe kapaszkodva lépeget oldalra????

Szerintem a babák 30-40% símán csinálja ezt 9 hósan. Természetesen nem baj, ha nem tart itt, mert lehet, hogy néhány nap kérdése az egész, de ha 1 évesen kezdi el még az sem késő.

Én leírtam a mi példánkat és a módszert, amit babatornán tanultam /szakember tanácsa nem okosanyukáé/ és nálunk ez nagyon is működött. Ha hiszed, ha nem ez akkor is így van, miért hazudnék?

2009. aug. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!