Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen anyagi segítséget...

Milyen anyagi segítséget tudok még kérni?

Figyelt kérdés
Nem sokára lejár a gyed-em, és muszáj itthon maradnom még egy évig gyesen,mert nem tudom kire bízni a babámat. Úgy tudom, a gyes egy fix összeg, nem a fizetéstől függ és hogy nagyon kevés. Van még valami ezen és a családin kívül amit tudnák igényelni? Mennyi a gyes összege?
2012. dec. 11. 21:53
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
30%

Annyira könnyen mondjátok ezt a bölcsis dolgot, Mi Fejér megyében lakunk, tehát végülis nem a világ végén, és 30 km-es körzetben NINCS bölcsi.

Hiába, ahhoz, hogy valaki el tudjon menni dolgozni, autó kell, hogy el tudja vinni reggel, és délután a gyerekét.

És ne magamról beszélek, mert én el tudom vinni, de nem egyszerű, sok helyen nem úgy van, hogy bölcsik között is lehet válogatni. Ha itt kifizetnék az amúgy sem helyben lévő (ahhoz is kocsi kell)fizetős bölcsit+a benzint a melóba+autó fenn tartás, hát nem sok maradna a legtöbbnek...

2012. dec. 12. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
27%
A gyes 25650ft kézbe.Támogatást nem fogsz kapni,ezek spórolnak mindennel,senkit nem érdekel ha éhen halsz sajnos.A lakásfenntartásihoz jövedelemigazolás kell és ha az egy főre jutó több,mint 33ezer vagy mennyi,akkor nem jár.És ez ugy az összes pénzre vonatkozik,nem ami a rezsi után marad.ÉS igen,azt én is kérdezném,ha bölcsibe nem tudod elvinni,oviba hogy fogod?Én ugyan nem dolgozok még (bár ebben az országban nem is fogok munkát kapni,igy hogy gyerekem van...),de már előre ezen aggódok,hogy ha párom 3 műszakban melózik,én meg majd szerintem 8-16ig,akkor hogyan viszem el,vagy ki megy érte.ÉS hát igen,a gyesből nem lehet megélni.Nekünk a rezsi több,mint a gyes és családi,pedig én több családit kapok,mivel tanulok még szakképzésen.
2012. dec. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
31%

Nem értem miért olyan felháborító erre a kérdésre:

"Nagyon gáz, hogy csak 38ezer a támogatás. Ebből hogy éljek meg??? "

ez a válasz:

"Nem ebből kell megélni."

Ez egyszerűen így igaz, akár tetszik, akár nem.


Arról meg, hogy:

"Remélem a kérdező sorsára jutsz! Téged se kellett volna megszülni anyádnak, az egyszer biztos!", annyit tudnék mondani, hogy többek között azért jó, hogy megszülettem, mert a havi adómból 4-5 GYES kitelik. Ezzel csak jól járnak a GYES-es kismamák.

És igen, én is kerülhetek nehéz helyzetbe, de pont olyanba, mint a Kérdező nem.

2012. dec. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Még az első gyerekemnél én sem tudtam megoldani az óvodát és a melóba járást egyszerre (bölcsi akkor még nem volt a falunkban), így a szomszéd nyugdíjas nénit kértem meg, hogy segítsen, minden hajnalban átvittem a gyereket én elmentem dolgozni, ő elvitte az óvodába. Pénzt nem fogadott el, de igyekeztem meghálálni amivel csak tudtam (kávé, bon-bon stb)
2012. dec. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
29%
Félelmetes, hogy ide elvileg "Anyukák" járnak és hogy tudják egymást szidni. Vajon miért ilyen a fiatalság? Talán mert ezt a példát látja?
2012. dec. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem itt eddig csak egy ember szidalmazott.
2012. dec. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
22es válaszoló! Véleményem szerint azért ilyen a fiatalság, mert ilyen országban élünk, ilyen megszorítások között, ilyen nehéz helyzetben nevelünk gyerekeket és próbálunk túl élni. Az én férjem pl. csak azért nem látja felnőni a gyerekét, mert külföldön kell dolgoznia ahhoz, hogy jobban éljünk.Tudod te milyen törés ez egy család életében?Sok embernek viszont nincs ilyenre lehetősége és nyomorog számolgatja a pénzt a boltban hónapról-hónapra él.Idejutott az ország ebben az anyagias világban. Aki meg gyereket vállal az ilyen problémákkal küzd mint a kedves kérdező.Nem hogy segítené az állam az anyákat inkább ellehetetleníti.Most kattogjon ezen, hogy hogyan tovább és akkor jön egy ilyen, mint a 6os válaszoló és elkezd ugatni, hogy nem a gyesből kell megélni..Tényleg 6os mire gondoltál amikor ezt írtad?Kifejtenéd bővebben, hogy a hozzám hasonlók alacsonyabb rangú gagyi gyedből élők is értsék??
2012. dec. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
73%

A 6-os válaszommal csak és kizárólag erre a mondatra reagáltam:

"Nagyon gáz, hogy csak 38ezer a támogatás. Ebből hogy éljek meg???"


Én továbbra is elképzelhetetlennek tartom azt, hogy a GYES-nek olyan összege legyen, amiből meg lehet élni. Ez egy segély. A családi pótlék pedig, ahogy a nevében is benne van kipótolja azt, amit a szülők előteremtenek saját erejükből (mint a Te kedves férjed, aki elment külföldre dolgozni és akit ezért mélyen tisztelek).

2012. dec. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
55%
Köszönöm utolsó, hogy tiszteled a férjem.Ez jól esett. Elhiheted, hogy én is! :)
2012. dec. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Ja és igen én is elképzelhetetlennek tartom, hogy annyi GYES-t kapjon valaki amiből meg lehet élni. Viszont az anyukák többsége tuti, hogy vissza menne dolgozni ha lenne elég bölcsődei férőhely. ÁÁ nem is a férőhelyekről van szó inkább arról, hogy kevés helyen van. Pl. falvakban kisebb városokban nem ismerik még a szót sem..Nem olyan, mint az óvoda. Létesíteni kellene többet legalább annyit, mint ahány óvoda van és akkor nem lennének ilyen problémák. Így hogy várja el a "kedves" állambácsi, hogy dolgozzon az anyuka?Meg egyáltalán kérem szépen még annak sincs munka aki most végzett az egyetemen nem még egy pici babás anyának. Sok itt a probléma amit meg sem próbál helyre tenni az ebben illetékes. Egyáltalán belegondolnak ebben az országban mások helyzetébe vagy csak a saját érdekek előtérbe helyezése megy?!
2012. dec. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!