Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos oltás után fejlődés...

15 hónapos oltás után fejlődési visszaesés?

Figyelt kérdés

A fiam most lesz 18 hónapos. 15 hónapos korig nagyon szépen fejlődött, mondott már pár szót, ügyeskedett itthon, amint mondtam megértette, ha kérdeztem hol a lámpa, kutya,cica napocska stb mutatta. De 3 hónapja nagyjából az oltástól számítva a gyerek szó szerint visszaesett. Nem beszél, nem mondja azokat a szavakat amiket biztosan és helyesen használt, hiába kérem meg dolgokra mintha süket lenne, nem is figyel, ha kérdezem, hol a lámpa csak néz rám, vagy másra mutat rá.

Eddig nem törődtem vele nagyon, gondoltam ez így normális, de most találkoztam egy vele egyidős kisfiúval akivel az oltáson is találkoztunk, és megdöbbentem, mert ő nem, hogy a régi szavakat mondja, hanem van egy csomó új szó amit használ, van egy csomó új dolog amit tanul, az én fiam nem tanult azóta semmit.

Nagyon meg vagyok ijedve. Felhívtam a körzeti orvost, de szó szerint kinevetett, és azt tanácsolta, hogy ÚJ dolgokat tanítsak a gyereknek, mert már unja a régieket. AZt hittem elájulok, ő úgy gondolja, hogy én 3 hónapja csak 3 szót kántálok a gyereknek?

Hova forduljak? Vagy tényleg nem kell aggódnom??


2012. dec. 12. 20:24
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Uramég...:-(

Rohanok, de írok majd, csak most ki kell vinnem, mert nem bírok vele.

Volna még 1-2 kérdésem hozzád.

2012. dec. 13. 10:49
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Fejlődésneurológust keressetek fel, ne telefonálgass, mert ennek semmi értelme! Autizmus mindig is volt és lesz is. Jóval azelőtt is volt, mielőtt az oltásokat bevezették volna.A számuk pedig NEM nőtt, csak a vizsgálat és a szűrés jóval hatékonyabb.


Egyébként az autizmus fő oka a genetika. Nagyon sok összeesküvés elmélet lát és látott napvilágot. Ebben is rengeteg a pénz, csak nem annyira feltűnő. Az oltásról annyit, hogy, ha a kanyarót kapta volna el a fiad, ami sajnos igenis létezik még Európában is, akkor joggal lenne félnivalód, mert a szövődményei az autizmusnál is rosszabbak.

Minden oltásnak lehet szövődménye, de azért van oltás, mert a kockázat és haszon elve alapján még mindig így járunk jobban.

Gyógyszerre, oltásra ráfogni valamit nem annyira egyértelmű. Sok betegség ugyanis pont az adott korban kezd el tünetet mutatni. (pl az autizmus egyes fajtái, illetve más betegségek (pl Rett szindróma, gyermekkori dezintegrációs zavar). Ez sajnos oltástól függetlenül is van. Azokban az országokban is, ahol nem oltanak.

Tehát aggódás és körömrágás helyett szakemberhez kellene fordulni, aki vizsgálat után tud segíteni ennek a megítélésében. (fejlődésneurológus, gyermekpszichiáter)

Ennek ellenére én bízom benne, hogy nem ezekről a komoly kórképekről van szó.

2012. dec. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

[link]


hogy az érem másik oldalát is lássuk

2012. dec. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Na már nem is tudom mit akartam kérdezni.

A lényeg, hogy a nővérem keres egy jó orvost.

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszát, megy a zöld kéz!!

2012. dec. 13. 20:32
 15/17 anonim ***** válasza:
mi lett a gyerekkel,jobban van?
2013. jan. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi lett végül? Mi most vagyunk az oltás után és a Heim Pálba kötöttünk ki, a neurológián

2013. ápr. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
utolsó,mi történt?
2013. máj. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!