Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 20 hónapos fiam miért hintázik...

20 hónapos fiam miért hintázik-rugózik éjjel?

Figyelt kérdés

Megőrülök. Hetek óta ez megy. Szépen elalszik egyedül a kis helyén, és olyan éjféltájban elkezdi. Párnázott a kiságya oldalt, pont emiatt, mert négykézláb, fejét lehajtva hintáztatja magát előre-hátra, közben néha még dúdol is. Eléggé egykupacban alszunk, a hálószobáink között nincs tér,így minden áthallatszik, a nagyfiam is felébred néha rá. Egész éjjel ez megy onnantól, hiába kelek fel és igazítom meg, kihúzom alóla a lábait, vagy megfordítom, 2 percig nyugi, pont mire kényelmese elfekszem, és kezdi újra. ÉS őt nem zavarja, szerintem félig alszik ilyenkor, de mi nem alszunk tőle. Ha rendesen felkeltem, már sír utánam. Ha felveszem picit, ugyanonnan folytatja. Nem fogom cumisüveghez szoktatni éjjel, így ezt is kilőttük (amúgy se lehet szomjas, iszik alvás előtt, eszik is rendes vacsorát előtte 1 órával) Mindent úgy csinálunk, mint 1 hónapja. A foga nem tudom, hogy áll, csak 4 kell neki, de nem látom/érzem hogy jönne. Meg akkor üvöltene, ismerem a fogzását.

Próbáltam, hogy magam mellé teszem, mint amikor éjjel utánam sír, akkor is elalszik hozzám bújva, de fél óra múlva már az én bordámba túrja a kis buksiját és ott "dönget", rugózik tovább. Mi a fenét csináljak? :)


2012. dec. 13. 05:50
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
orvos esetleg ?vannak erre specializálódott kórházak-rendelők.....itt nem kapsz rá értelmes választ. Menj el a gyerekorvoshoz és kérj beutalót valamelyik intézménybe.
2012. dec. 13. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ezt most komolyan mondod?!
2012. dec. 13. 06:33
 3/5 anonim ***** válasza:
Kislányom 11 hónapos és ugyanezt csinálja,így altatja magát és még morog is hozzá :-) Kb. egy hónapja találta ki magának,hajnalba is amikor felébred nem kell hozzá odamennem,mert így visszaalszik magától.
2012. dec. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
jól lepontoztatok,bunkók !!! miért ne gondolnám komolyan ?! van ahova be kell feküdni,figyelik az alvás közbeni agyi tevékenységet,meg egyebek......bakker,erről nem hallottatok ?! és én vagyok a lepontozott dili ?! hát nyasgem mindenkinek ! te meg kedves kérdező,akkor várj itt valami okos tanácsra!!!!!!
2012. dec. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én pont tegnap merültem bele a témába, a fiam 21 hónapos (egy korosztály), kb 1 hónapja mindig óramű pontossággal felébred (felriad), visít, csapkod, szerintem alszik, nagyon nehéz megnyugtatni. Nem is lehet, egyszer csak abbahagyja és alszik tovább. Nem éhes, nem szomjas, nem fáj semmije. Keress rá a gyermekkori alvászavaroknál, írnak a ti problémátokról is (rengeteg oldal van, mind ugyanazt írja). Annyi a lényege, hogy az idegrendszerük még fejletlen és nem tudják a napi eseményeket feldolgozni. Kinövik úgy 5-6 éves korukra. Fiúknál gyakoribb, úgy 17-18 hónaposan kezdődik. Parasomnia a neve.
2012. dec. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!