Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az ha cicizes...

Miért van az ha cicizes közben elalszik a babám de utána leteszem felkel?

Figyelt kérdés
Hogy tudom raszoktatni hogy aludjon el al kisagyaba? Probaltam a cumit de amint kiesik a szájából sír és felébred.

2012. dec. 13. 11:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez volt velünk is,sőt soxor még van is. Én fekve szoptatom és úgy veszem fel,hogy abból a pózból ne essen ki,ugyanúgy fekszik a karjaimban és nagyon,nagyon lassan viszem és teszem be az ágyba.
2012. dec. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb kicsinek szüksége van a testközelségre. Ha van elég időd és téged nem zavar nyugodtan hagyhatod aludni mellen. Ha hordozókendőbe kötöd még mást is tudsz közben csinálni. A cumit legjobb elkerülni, mert cumizavart okozhat, és lerövidítheti a mellen töltött időt, amitől lecsökkenhet a tejmennyiség.
2012. dec. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szopizás közben menyugtatja a testközelség, az anyaillat, maga a szopómozgás, a légvételed ritmikussága, az anyatejben levő nyugtató anyagok...ezért ott teljes biztonsgban érzi magát ahhoz, hogy el tudjon lazulni, elaludjon. MIkor ez megszűnik, azaz mikor leteszed, akkor erre felébredhet. Ez természetes létfenntartó ösztön.

Mekkora baba?

Mennyi ideig vársz a letevéssel miután elaludt?

2012. dec. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Várj, míg mélyálomba merül. Ez kb 10 perc, amikor magától elengedi a melled. Vagy tedd magad mellé az ágyatokba és hagyd tt, akkor nem kell mozgatni. Minden babánál így van, ne aggódj, csak ki kell tapasztalni, mikor válik mélyalvóvá :)
2012. dec. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

7 hetes a babám. de így nem tudok mellette itthon semmit sem csinálni mert semmit sem alszik mindig kézben akar lenni.

5-10 percet szoktam vele várni utána próbálom lerakni.

2012. dec. 13. 11:41
 6/13 anonim ***** válasza:

A "Kérdezős" vagyok:).

Várj a letétellel 15- 20 percet, nagyjából ennyi idő kell ahhoz, hogy a kicsi mély álomba kerüljön, ekkor kisebb eséllyel ébred fel ha változik a testhelyzet.

A házimunka elvégzésére kiváló segítség lehet a hordozás. Amíg teszel- veszel ő "elringatódik" és le tudod tenni:).

"Ez a szabadság minden anyukának feltöltődést jelenthet, hiszen nem kell távol maradnunk az élettől fizikai akadályok miatt, vagy nem kell aggódnunk a kicsi altatása miatt, hiszen hordozva bárhol pihenhet, aludhat a baba. Fontos praktikus érv lehet a hordozás mellett, hogy a házimunkával sem kell elmaradnunk, ami lelkiismereti problémát is okozhat sok anyukánál. A hordozás által felszabadított két kezünknek köszönhetően szinte bármit elvégezhetünk, legyen az porszívózás, mosogatás vagy teregetés.(...)" innen: [link]

2012. dec. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Mi nekünk is ezt csinálta a lányunk.Meg minde rángásra felkelt.Azóta hason alszik és hagytuk sirni,igy megtanult elaludni.Ő 3hetes koráig naponta 12órán át is ébren volt és orditott,ha elaludt 20percenként felkelt,de úgy hogy megmozditva se lett.Rossz volt hallgatni,de nem tudtunk mást tenni,mert napi 2 órát tudtunk aludni,és már örlödtek az idegeink,ami a kicsinek se lett volna jó.Kb 2x sirt és azóta tud aludni magától.És nem hiszi azt,hogy magára hagytuk,mert amúgy meg amikor ébren van megállás nélkül mosolyog,beszélget velünk.2hónapos múlt.
2012. dec. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A sírni hagyásos módszerek nem azonnal éreztetik hatásukat. Hiszen a gyerek alapvetően társas lény, igénye a szeretet, természetes, hogy ugyanúgy szeret a szüleivel lenni. A kérdés az, hogy mondjuk kamasz korában mer- e majd hozzánk fordulni a bajával, vagy felnőtt korára milyenek lesznek az empatikus készségei, mennyire lesz bizalmas kapcsolata a szülőkkel vagy embertársaival, hogyan reagál a stresszhelyzetekre...

Ha a baba stresszválasz- rendszere nem kapja meg csecsemőkorában az ún. szenzitív periódusban az "iránymutatást", rögződhetnek az agyi nem kívánatos válaszreakviók.

2012. dec. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam az előbb cicire tettem (mert kérte) elaludt hagytam még 20percig had aludjon miután kiköpte a cicit letettem az ágyába de 10 perc múlva sírva felkelt... :(( mit lehet még csinálni? mit rontok el?
2012. dec. 13. 13:03
 10/13 anonim ***** válasza:

Még azt tudod, csinálni, hogy amikor tudod, hogy jön a felszínes alvási szakasz, ébredés, akkor mellette vagy és a teljes ébredés előtt segítesz neki visszakerülni mélyálomba.

A kicsiknek sokkal rövidebb az alvsi ciklusuk és felszínesebben alszanak. Ez változni fog, ahogy érik az idegrendszere, hosszabbodik a mélyalvás, valamint egyedül is át tudnak jutni a felszínes alvási fázison.

A hordozás nagyon ellenedre van? HA aggódsz, hogy nem piheni ki magát, akkor lehet, hogy pár hétig magadon altatod, akkor ki tudná aludni magát, mert a test,melegre, ringatózásra visszaalszik ha meg is ébred. Vagy miután elaludt leteszed és mellé fekszel Te is pihenni egyet.

2012. dec. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!