Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdhetjük a hozzátáplál...

Mikor kezdhetjük a hozzátáplálást? Tápszeres,2,5 hós baba. Eddig eltérő véleményeket kaptam, kíváncsi lennék, ti mikor kezdtétek.

Figyelt kérdés
2012. dec. 13. 11:38
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Egy 2001-ben kiadott Mit egyen a baba c. könyv azt írja, hogy már 2-3 hós korában lehet alma és narancs levet kóstoltatni. Szülőink is azt mondták, hogy 3 hónaposan már ezeket kaptuk, túléltük.

Gyerekorvos, védőnő az 5-6 hónapos kort javasolják.

2012. dec. 13. 11:47
 12/24 anonim ***** válasza:
2-es vagyok én csak azért adtam neki előbb, mert ugye először csak kóstoltatni kell vele, hogy nem-e allergiás. Ha nem kezdtem volna el korábban, akkor még most is csak a 4 alapízt enné. De már jóval több mindent eszik. Egyedül a céklát utálja.
2012. dec. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
34%
Ha betöltötte a 4 hónapot!!! Nem véletlenül van az ajánlásokban is! Mi is akkor kezdtük. Minek annyira sietni? Először pici alma levét kapta, majd alma pépet. Ezzel elvoltunk 2 hétig, majd jött az alma-barack, alma-krumpli, alma-répa, majd sütőtök, ezután körte... Ezeket lehet kombinálni azután.
2012. dec. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
48%
3,5 hósan elkezdheted gyümölcs levével. Alma, vagy narancs, mandarinlé, de úgy hogy te facsarod ki a gyümölcs levét, vagy kifejezetten babáknak való gyümölcslevet. Pl.: Kecskeméti, vagy Hipp. Én is 3,5 hósan adtam a babámnak almát, semmi baja nem lett, ráadásul annyira ízlett neki, hogy be se érte 1-2 kiskanállal, sírt a többiért:) 3,5 hó alatt ne kezdj hozzátáplálni. Ha 3,5 hósan elkezded a gyümölcsöket, akkor 4 hósan már adhatsz neki sárgarépát, sütőtököt, burgonyát. Sőt a répát és a burgonyát húslevesben is megfőzheted neki, mielőtt ha ezek megfőttek, kiveszed és utána fűszerezed csak a levest. Gondolom most sok ellenző anyuka lesz, hogy ezt nem szabad 4 hósan. Egy ismerősöm anyatejes babájának is adta már 4 hósan.
2012. dec. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, a védőnőd és orvosod jól mondja:).

Ha szeretnél még olvasni kompetens írásokat, akkor itt nézz körül. TUdom, a babád tápszeres de ez a lényegen nem változtat. Érdemes megvárni az emésztőrendszer érését a hozzátáplálással.(itt most nem feltétlenül az egy- egy csepp almalére gondolok természetesen).


[link]

[link]

[link]

...

2012. dec. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
18%
Sem tápszeres sem anyatejes babát nem egészséges 6 hónapos kor előtt hozzátáplálni.
2012. dec. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Inkább örülnél neki, hogy nem hasfájós... Nekem eszembe nem jutott volna négy hónap előtt kezdeni, de még így sem volt egyszerű, pedig csak pár kanál almalével kezdtük kb 5 hónaposan. 8-9 hónaposan már a darabosabbakat ette, nem késtek le semmiről, ha kivárjátok legalább a négy hónapot a kóstoltatással, hidd el, a kis emésztőrendszerének meg kell érnie mindehhez, örülj neki, hogy a tápszert gond nélkül lebontja és nem szenvedi meg.
2012. dec. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
54%
4, de inkább 6 hónapos kor után. A tápszeres babának se fejlődik gyorsabban az emésztőrendszere. Viszont én mandarint, narancsot tényleg nem adnék, nagyon allergizál, nem véletlen h csak sokkal később lehet adni. Én szoptatok de a babám már attól pottyos lesz ha ránézek egy mandarinra...oda nem merném adni neki pedig semmilyen allergia nincs a családunkban.
2012. dec. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
46%
Lett, allergiásak vagyunk, irritábilis bél szindrómában szenvedünk, elhízottak vagyunk... mármint mi, most felnőtt társadalom, akiket jellemzően hamar tápláltak hozzá.
2012. dec. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Akkor én bizonyára kivételes személy vagyok, hogy az általad felsoroltak közül egyikben sem szenvedek! :)
2012. dec. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!