Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdhetjük a hozzátáplál...

Mikor kezdhetjük a hozzátáplálást? Tápszeres,2,5 hós baba. Eddig eltérő véleményeket kaptam, kíváncsi lennék, ti mikor kezdtétek.

Figyelt kérdés
2012. dec. 13. 11:38
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
79%

Szerencsés vagy:), én a háromból kettőben:(.

Én őgy vagyok vele, hogy a nagy számok, statisztikák, utánkövetéses vizsgálatok szerint nagyobb eséllyel szenvednek a kicsik, nagyok ilyesmitől ha korán kaptak hozzátáplálást, Természetesen genetikai tényezőktől is függ. Természetesen mindig vannak kivételek. Nem minden dohányos megy el tüdőrákban, általánosságban mégsem állítja senki, hogy ne rejtene magában veszélyeket a dohányzás.

Szóval ha kicsi esély is van arra, hogy felborítom a baba immunrendszerét, emésztését, akkor minek kockáztassak? Sajnos a gyerekek túlnyomó többségének anamnézise "veszélyeztetett"séget mutat:(.

Ezért ha van rá mód, inkább "túlbiztosítom" a gyereket minthogy előhozzam a hajlamainak megfelelő problémákat. Mert az már régen kiderült, hogy a korai találkozás nem pozitívan, hanem negatívan hat pl. az ételallergiák előfordulására.

2012. dec. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Nem olvastam el a válaszokat, csak egy aprócska hozzászólásom lenne érdekesség képen. Előre leszögezném hogy én is a 4 hónapos kor után való hozzátáplálásnak vagyok a híve. A múltkor voltunk a gyerekorvosnál és kérdezte a doktornő tőlem (anyukám és az én gyerekorvosom is volt) hogy a fiam kap-e már gyümölcslevet? 3 hós volt akkor a fiam. Nagy csodálkozva mondtam neki hogy nem. Elkísért minket a nagymamám is és tőle kérdezte hogy én ilyenkor már ettem, ugye? Ő meg válaszolt hogy igen. A doktornő nem mai darab, azt mondta hogy régebben 2! hetes! koruktól kaptak a babák gyümölcsleveket. Nem mondom hogy ez jó, annyi orvos van különféle véleményen, én biztosan megfogom várni a 4 hónapot. Az én fiam is tápszeres.
2012. dec. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
61%

Nem akarok okoskodni és Isten mentsen, hogy megbántsak bárkit is, de...

Értem Én, hogy anyatejes babát csak fél éves kora után tápláljunk hozzá (persze elfelejtjük, hogy csak akkor hasznos az anyatej, ha a mami helyesen táplálkozik), mert sokkal egészségesebb az anyatej. Bár itt is sokkal hasznosabb az anyatejnél a baba-mama kontaktus.

DE És itt jön a nagy DE... Miért javasoljátok tápszeres babás mamiknak, hogy várják meg a fél évet???? Miért gondoljátok, hogy a tápszer mesterséges adalékai egészségesebbek, mint egy fél szem hőkezelt sárgarépa? Tudjuk jól, hogy a hozzátáplálás egy-egy kanállal történik és hosszú ideig nem váltja ki a tápszert még egy étkezés erejéig sem. Viszont ha választanom kell egy egészséges sárgarépa vagy alma leve apránkénti szoktatásához, vagy a reggeltől-estig tartó mesterséges táplálásról, akkor Isten bocsássa meg bűnöm, de csak adok neki Föld Anyától kapott vitamint is.

2013. jan. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
76%
Kb hat hónapos korukig a babák bélfala áteresztő (ozmózis elvén működik) azért, hogy minél jobban hasznosuljanak a tápanyagok. ilyenkor bármi más is közvetlenül a véráramba kerül, onnan a fejletlen agy-vér gáton át az agyba. Könnyen allergizálnak még az idegen fehérjék. A tápszer sajnos szükséges rossz. Célszerű HA-s tápszer kérni, ha már muszáj.
2013. febr. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!