Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Menjek dolgozni vagy maradjak...

Menjek dolgozni vagy maradjak a gyerekemmel?

Figyelt kérdés
Bölcsődei gondozónői végzettségem van.Lehetőségem lenne elmenni dolgozni gondozónőnek,és vihetném a fiam is a bölibe(másik csopiba).DE!Csak fél éves a Drágám.Én ezt annyira korainak tartom és félek,h soha nem bocsátom meg ha lemaradok első szavairól,lépéseiről,fejlődéséről....És ki tudja lelkileg mekkora sérülést okozna neki hirtelen elválni hosszú napokra. :( Ugyan anyagilag kicsivel jobb lenne,de úgy érzem a pénz nem éri meg,ha "eldobom" a gyerekem.Mit gondoltok erről?
2012. dec. 14. 10:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezt te tudod, hogy mennyire kell a pénz. ha nem olyan szükséges én még egy évig otthon maradnék.
2012. dec. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha a nélkül is megéltek és nem nélkülöztök, hogy Te dolgoznál, akkor én mindenképp otthon maradnék a helyedben:). Az állás "megmarad"?
2012. dec. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem fenyeget éhen halás, áram-gá-víz kikapcsolás, akkor én is korainak tartom.


Én bölcsipárti vagyok, de nem 6 hónaposan. Még úgy sem, hogy ott leszel a szomszédban.

2012. dec. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nagyon nehezen élünk,toligáljuk a csekkeket h ne fenyegessen kikapcsolás.Adósságunk is van.De mégis szúkösen de kijövünk.A kaján sokat spórolok.Nem lenék képes a gyerekemmel megtenni h magára hagyjam. :( Sokan bíráltak ezért,mert h a pénz miatt vállalnom kellene.
2012. dec. 14. 10:08
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy a kicsivel több pénz azért kell, hogy enni tudj neki adni, vagy csak "luxusra". Ha megteheted mindenképpen maradj vele otthon. Nekünk 4 hónapos múlt a lányunk, így el tudom képzelni, hogy egy 6 hónapos sem lehet sokkal nagyobb. Én úgy tervezem, hogy itthon maradok vele 2 éves koráig.

DE! Azért leírom az én történetemet. Én 7 hónapos koromtól voltam bölcsis. Ez 1980-ban volt, akkor a szüleimnek nem volt más lehetősége. Ebből egyetlen egy probléma adódott, az, hogy az anyukámnak 32 év után is lelkiismeret furdalása van ezért. Rendszeresen felhozza, hogy milyen borzasztó, hogy ez akkor így volt. Nekem viszont semmi hátrányom nem származott ebből. A szüleimmel a mai napig nagyon jó a kapcsolatom. Egy igazi idilli gyermekkorra emlékszem vissza. Persze az esték és a hétvégék tartalmasan teltek. Kirándulással, szánkózással, korcsolyázással. Meséltek, diavetítőztünk, stb. Meggyőződésem, hogy a korai gyerektársaság miatt beszéltem folyékonyan 1 évesen (bár ezért baromira lehurrogtak egy másik kérdésnél, mert nem hitték el, pedig így volt). Nagyon sok szempontból előnyömre vált a gyerektársaság és én semmilyen hátrányát nem érzem. Nincsenek ezzel kapcsolatban rossz emlékeim. Lelki sérülést egyáltalán nem okozott és soha nem gondoltam azt az édesanyámról, hogy "eldobott" volna.

Ezt csak azért írtam le, hogy ha Te mégis úgy döntesz, hogy visszamész dolgozni, a babádnak akkor sem lesz semmi baja.

Kívánom Neked, hogy dönts jól.

2012. dec. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
58%

Anyáink és nagyanyáink is vitték ebben a korban már bölcsibe a gyerekeket. Nekik még csak 3-5 hónap volt a szülési szabadság! Mégsem viselt meg egyetlen gyereket sem a bölcsibe járás. Nem lettek lelki sérültek. Ezt csak ma divat mondogatni.

Sőt, külföldön is csak 6 hónapig maradhatnak otthon az anyukák.

Ha szükségetek van a pénzre, akkor nyugodtan menj el dolgozni.

2012. dec. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok. Közben olvastam a hozzászólásodat.

Ez a munkalehetőség 3-4 hónappal később már nem lesz meg? Mert ha igen és kihúzzátok addig, akkor 9-10 hónaposan mégiscsak jobb lenne. Azzal, hogy mit gondolnak ezért Rólad mások ne foglalkozz. Ezt csak Nektek kell eldönteni.

2012. dec. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nehezen mennék, de, ha ennyire nehezen éltek, érdemes lenne mérlegelni a helyzetet, végül is a gyerek a szemed előtt lenne, még, ha másik csoportban is. Azt is mérlegeld, hogy ma nagyon nehéz munkát szerezni. Nehéz helyzet ez, mert alapvetően egy ekkora gyereknek még otthon a helye az anyjával, de sokan bölcsisek már ebben a korban.
2012. dec. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Kemény dió!

Mikor kezdenél?

Ha nagyon nagy a gáz anyagi szempontból, akkor mennék dolgozni. De jobb lenne még legalább egy félévet együtt töltenetek.

2012. dec. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ha szükségetek van a pénzre menj vissza! Ez így nem kérdés.
2012. dec. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!